Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell elkészíteni a...

Hogyan kell elkészíteni a gyümölcsöt egy 9 hós babának?

Figyelt kérdés

3,5 hónapja eszik zöldséget és gyümölcsöt a babám,kezdetben főztem,majd egy hónap múlva héj nélkül reszelve vagy nyomkodva adtam neki almát,körtét,barackokat,szilvát,dinnyét.

2 hete durva hasmenése lett,és a doki azt mondta,hogy 1 éves koráig a gyümölcsöt forrásban lévő vízben 1 percig főzzem,de ezt nem értem hogy kell,nyomjam le alá???meg eddig ilyet nem nagyon hallottam,minden ismerősöm már adja a nyers gyümit



2013. szept. 2. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Én szinte minden gyümölcsöt beteszek a mikróba (zabpehellyel általában és úgy turmixolom) az almát kezdetben én is a gázon vízzel forraltam, utána váltottam a mikróra.

Szerintem úgy értette, hogy pici vizet melegítesz, ha már forr beledobod az összevágott gyümit és leszűröd. Én a barackot is azért szeretem kicsit megfőzni ha nem azonnal eszi meg, hogy ne barnuljon be.

2013. szept. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és mennyi ideig hagyjam benne?1-2 perc?
2013. szept. 2. 21:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Főzve kell adni?! Én mindig nyersen adtam minden gyümit,most is úgy kapja.11hós.Nekem azt mondták nyersen kell.
2013. szept. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Jégtánc ***** válasza:
Sosem főztem én sem.Nem lehet hogy egy adott gyümölcstől volt hasmenése? Ha igen,akkor azt hagyd el,adj neki mást.Adhatsz neki gesztenyét meggyel,vagy reszelt almát darált kekszel.
2013. szept. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mivel nagyon sok széklete volt a fiamnak hozzátáplálás kezdetén (és azóta is, kezdetben kb.8-10, most 4-5), nekünk a védőnő azt javasolta, hogy főzzem meg a gyümit. Forrástól kb.1 percig, hogy a rostok kissé meglazuljanak, ez persze almánál, kemény körténél lényeges, de egy baracknak, érett körtének, sárgadinnények elég fél perc.
2013. szept. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ja,nem a gyümölcstől volt a hasmenés,láza volt meg hasmenése,azt mondták vírus,de a gyógyszerek nem nagyon hatottak,akkor múlt el mikor kibújt a foga,szóval szerintem attól volt,ezért nem is értem,miért mondta ezt a doki
2013. szept. 2. 22:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sem főztem soha a gyümit.Kezdetektől nyersen kapta a fiam.Ha úgy gondolod,hogy a fogzás miatt volt a hasmenés és nem a nyers gyümölcs miatt,akkor szerintem felesleges bajlódni a főzéssel,adhatod továbbra is nyersen.
2013. szept. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se főzd. Benyelt egy kis bacit, előfordul, kivédeni nem lehet teljesen. Főzéssel az összes vitamin tartalma megsemmisül a gyümölcsnek én nyersen adom még sosem volt baja tőle (mindig meghámozva).
2013. szept. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!