Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Meddig...

Tapasztalt anyukák! Meddig tart a babáknál a "ragadós" időszak?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt, hogy kisfiam 10 hónapos múlt, és kb 1-2 hete állandóan mindenhova jön utánam(WC-re is), csimpaszkodik föl a lábamon, ha el merek menni az 1 méteres körből, már sírdogál és sírva mászik utánam, mindig körülnéz, hogy ott vagyok e, ha távolodom, egyből rákezdi. Alvásnál detto, egy darabig simizni kell, mert ha egyből leteszem, mint régen, akkor nagyon keservesen sír. Eddig konkrétan le se tojt, bárkivel elvolt, ha dolgom volt, mikor visszajöttem, észre sem vett. Hétvégén meg a mamáéknál aludtunk, mivel rossz alvó a kis Életem, gondolták anyósék, hogy felviszik magukhoz a kiságyat, legyen ott én meg pihenjek, hát 40 perc múlva lekerült a kiságy mellém, annyira nagyon keservesen zokogott a kisfiam! Én vhol élvezem, mert eddig azért voltam szomorú, hogy nem foglalkozik velem, de azért az jó lenne, ha WC-re egyedül, magányomban mehetnék, vagy mosogatni úgy tudnék, hogy nem rángatja le rólam a nadrágot :-D
2013. szept. 4. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
21%

Addig tart, ameddig megengeded neki, hogy "ragadjon" rád.

Hagyd sírni, és ne engedd hogy rád csimpaszkodjon. Akkor hamar le fog róla szokni.

2013. szept. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Minden babánál máshogy tart...amit az első ír, biztosan nem fogadnám meg! Nem ok nélkül "ragad", most jön rá, hogy nem egyek vagytok, hanem külön emberkék és fontos vagy számára, a világ közepe! Majd ha megérik rá, nem fog már annyit "ragadni", önállóbb lesz. De ha ezt "siettetni" szeretnéd, csak az ellenkezőjét fogod elérni - még tovább fog lógni rajtad és nem lesz bátor kis felfedező!

Nézd a jó oldalát, kellesz neki és most már ennek hangot is ad! Nem marad így örökre, kitartást! :)

Ja, az enyém pont 8 hónapos korától csinálja, és még mindig tart, csak nem annyira durván. Lassan 1 éves lesz.

2013. szept. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1. Ez butaság... Nekem már 6hós korától megy ez,és hiába nem hagyom,mégis jön sokszor és már 11hós.Elég önálló nem arról van szó,mert magában van.De ha rájön az 5 perc,rossz napja van,akkor egész nap csüng rajtam hiába ültetem le mindig.
2013. szept. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Semmiképp nem akarom siettetni, és sírni hagyni biztos nem fogom, sosem hagytam, kire számítson, ha nem rám? Szépen eljátszik,elvan, minden nap felfedezi a lakást, de mindig hátranéz, hogy ott vagyok e a közelben :-D Olyan édes
2013. szept. 4. 10:36
 5/6 anonim ***** válasza:
15 hónapos és itt ül az ölemben, együtt írjuk ezt a választ, mert nem netezhetek nélküle. :)
2013. szept. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó nagy butaságot ír az első. Ha ezt csinálnád vele (de ahogy írtad nem fogod) akkor csak azt érnéd el hogy megtanulja hogy anyára nem lehet számítani. Nálunk az első hullám kimaradt, mi csak a másodikat éltük át másfél hónap volt remélem már lecsengett és hát kemény időszak volt...
2013. szept. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!