Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos kisfiam 1 hónap...

11 hónapos kisfiam 1 hónap alatt nem hogy nem hízott semmit, de még fogyott is majdnem 100 grammot. Az orvos lecseszett, de mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Pár napig nem igazán akart enni,felét ette meg a szokásos mennyiségnek,de sajnos nem tudtam mit csinálni,megtömni erőszakkal nem tudom és nem is akarom,a szemfogai jönnek most,gondoltam emiatt nincs étvágya,a széklete is gyakori volt. Nagyon formás,az orvos is mondta,hogy jól néz ki,de hogy muszáj híznia,mert neki ez nem tetszik,hogy fogyott. Alig akar szopizni,este fogadja csak el,de pár korty után bealszik. Éjszaka nem kel,reggel eltolja a cicit magától,nem tudom megszoptatni. Napközben is próbáltam,kínáltam,de nem kell neki :( viszont tápszert egyáltalán nem hajlandó inni. A doktornő azt mondta vegyek 3as gyerekitalt,vagy mit,de biztos vagyok benne,hogy csak kidobott pénz lesz,mert a vizen kívül mást nem iszik. El vagyok keseredve,hogy "rossz anya" vagyok,tudom,hogy nem,de mégis ezt érzem,hiába egy kiegyensúlyozott,boldog kisfiú. Jövő hónapban megyünk 1 éves státuszra,addig muszáj "felhízlalnom" a fiamat,de mégis hogyan?
2013. szept. 4. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szinte majdnem mindent ehet már. Próbáld ki az ízesített tápszereket vagy a tejpépeket szokták a babák szeretni. Adhatsz húst, zöldséget, tésztát, tejterméket stb. önmagában az anyatej és tápszer már kevés.
2013. szept. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Anyatejen és tápszeren kívül eddig még semmivel sem próbálkoztál?
2013. szept. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindent eszik már! Kis katonákat,tejpépeket,krémtúrót,joghurtot,főzelékeket hússal,stb. Eddig nem volt gond a hízással,csak most az elmúlt 1 hónapban fogyott le :(
2013. szept. 4. 15:39
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó ötlet a tejital, vagy akár a tejpép. A gyerekek nagy része szereti.


Milyen rendes ételt szeret? Banán, alma, tészta, sajt, túró - ezt már mind eheti.


Ha tényleg a foga jön, adj a kezébe valamit rágcsálni: kifli, kenyérhéj, kölesolyó, keksz, babapiskóta.

2013. szept. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért helyeztem a szopira a hangsúlyt a kérdésben,mert az orvos szerint ez a fő probléma,hogy csak egyszer szopizik. Reggel 8kor kel,9kor van reggeli,ezután 3 óránként eszik. A doki szerint iktassak be a reggeli elé egy "előreggelit",de akkor borul a napirend teljesen,minden,nem csak az evés,az alvás is.
2013. szept. 4. 15:42
 6/12 anonim ***** válasza:
Bőven nem kell szopizni a kicsinek már.Lányom is csak vacsira tejpépezik+tápszerezik 6hós korától.Reggelire tejpépet kapott a tejalap miatt,vacsira meg tápszert.Viszont 8hós korától nem fogadta el a tápszert sem,így vacsira kap tejpépbe tápszerport vagy sinemilbe.Bár nálunk a cumisüveg utálat volt a gond.Ha a tejalap meg van,nem kell szopiznia annyit.Az sem baj ha elhagyja.És ilyenkor már bőven nem az anyatej és a tápszer ami miatt hízik.
2013. szept. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én babám (1-es válaszoló vagyok) tápszeres és több héten át nem fogadta már el a tápszert. Kipróbáltam a milupa 3-as banános tápszert, ezt annyira szereti, hogy nem győzöm kutyulni. Próbáld ki hátha a tied is szeretni fogja. Két étkezés között szoktam kínálni, nem iszik meg egyszerre sokat így eszik tőle rendesen.
2013. szept. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Miből adtad neki a tápszert? Nálunk is ugyan ez volt, kiskanallal adtam be neki, egyre növeltem az adagot, hônapokig csak igy fogadta el. Azután egyzser csak megitta poharból.
2013. szept. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Na igen,ez is egy probléma forrás.. Védőnő szerint 2x kéne szopiznia,doki szerint 3x... Cumisüvegből próbáltam,de megnézzük,hogyha pohárból vagy kanállal kínálom,akkor megeszi-e. Ki fogom próbálni ezt a banános tápszert,remélem sikerrel járok.
2013. szept. 4. 16:40
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyébként mennyivel született és mekkora? Mert nem mindegy az sem, hogy ezt a 100grammot mennyi súlyból vesztette.

Nekem is volt ilyen az egyik gyereknél, de következő hónapra behozta. 6hósan 7670gramm volt, 7hósan 7310gramm, 8hósan 7700. Utána már nem volt ilyen megállás... valami fejlődési ugrás lehetett nála. Kicsit jobban kellett figyelni a súlyára és az evésére.

2013. szept. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!