Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szülés utáni 1. hónapban...

A szülés utáni 1. hónapban milyen teendők, szűrések, oltások vannak, amikre figyeljünk?

Figyelt kérdés
A terhességem alatt is olyan részletes tájékoztatást kaptam a védőnőtől és orvostól, hogy a netről szedem össze, mikor és hova kell mennem, már megszoktam, nem is maradt el semmi. Most nemsokára jön a baba, és arra lennék kíváncsi, mire kell az első időszakban figyelni? A papírügyeket már lejegyzeteltem, ezen kívül milyen orvosi vizsgálatok, szűrések és teendők vannak az első időszakra? Minden tapasztalatot köszönök előre is!
2013. szept. 4. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Oltás 2,3,4hónaposan van.Egy hónaposan azt hiszem nincs oltás.Státuszok és mérések lesznek csak.Súly,centi,megnézik kicsit hogy tuti jó-e a csipője ilyesmi.Meg 4hetesen kell vinni ortopédiára,amire gyerekdoki ad beutalót.Többi az otthon teendők :) Azt hiszem D vitamint kell adni 1 vagy 2 hetes kortól napi 1 cseppet,ha doki máshogy nem rendeli.Ha anyatejes 50%-nál többen,akkor 1.hótól havonta K vitamin.
2013. szept. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Már a kórházban tájékoztatást fogsz kapni ha gond van. Ott szűrik a baba hallását, csípőjét. Az első napokban meg fog látogatni a védőnő és a gyerekorvos. Ha az orvos lát valami problémát csak akkor küld további vizsgálatra. Havonta egyszer meg kell jelenni a babával tanácsadáson ahol a védőnővel és az orvossal is konzultálhatsz. Védőoltásokat leírta az előző hozzászóló, de a védőnő mindent el fog mondani.
2013. szept. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Pont ez a baja a kérdezőnek,hogy semmit nem mond neki egyik se.De kórházban is megnézik persze.Itt nálunk Heves megyében külön is kell vinni 4hetesen és 3hósan csipőszűrésre és 6hetesen hallásra.

2013. szept. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok ha ilyen sz.r a védőnő hozzáállása akkor leginkább a szoptatásnak olvas utána, az lesz a legelső "nehézség". A vizsgálatokban eltérések lehetnek, az oltások le lesznek írva a kis könyvben.

A kórházban megkapja a bcg oltást, ill. az első szűréseken átesik a baba. Esetleges sárgaság befolyásolhatja a haza érkezés napját. Első napokban a szoptatáson és a baba gyarapodásán van a hangsúly, figyelni kell majd ne legyen aluszékony, szép sárga anyatejes széklete legyen. A védőnő és a gyerekorvos meg fog látogatni ahogy írtam. Mikor bemész szülni érdemes a férjednek beszaladni a receptekért és kiváltani, mire haza érsz otthon legyen. 8fürdető krém, popsikrém, k- ill. d-vitamin, lázcsillapító kúp. szűrésekre az orvos fog küldeni, tehát el kell hogy mondja hogyan jutsz oda (beutaló, időpont stb.) egyenlőre ennyi jutott hírtelen eszembe.

2013. szept. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!