Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » én vagyok túl aggódós v...

én vagyok túl aggódós v másnál is igy van?

Figyelt kérdés
most h fölállt a fiam meg mászik minden bútort kipakolnék legszivesebben a házbol és gumiszobát alakitanák ki h ne üsse meg magát :-) tudom hagyni kell felfedezni meg sok helyről le fog még esni, meg el fog még esni, de ugy féltem.ti h voltatok ezzel?
2013. szept. 7. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Első nekiindulásra a fiamnak 1. szülinapjára könyökvédőt, térdvédőt, mellvédőt, bukósisakot szerettem volna venni.:)

De nyilván túlzásba estem volna, nem azt kapott.:)

Mi is hihetetlenül féltjük, óvjuk a fiunkat, de nyilván vannak dolgok, amiken át kell esniük, még ha a hajunkat is tépjük mi, szülők.:) Estünk mi is anno, esnek ők is, és majd fognak az ő gyerekeik is.

2013. szept. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem ne nagyon hagyd egyedül, főleg a felmászások miatt, és tedd el amire fel tud mászni, és amikben kárt tehet. Pl. értékes könyveket, helyette tépjen katalógust, ne legyen elöl mérgező virág és törhető dolog. Fürdőajtó és más helyek, ami nem biztonságos legyen csukva. Iszonyat parás vagyok, de tuti akkor esik mindig el a gyerek a tök sima padlón, amikor ott állok mellette.
2013. szept. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hagyd rá, ki fogja ő tapasztalni, mit lehet, mit nem. A mi parkettánk kriminális, nem szeretem leengedni rá a lányom, jobbára a nagy ágyon játszottunk eddig is, csak néha mászkált lent. Mindig rászóltam, ha az ágy szélére mászott, hogy nehogy leessen, erre ma fogta magát a kisasszony, elmászott az ágy szélére, hason megfordult és gyönyörűen letolatott róla. Tanítva sem csinálhatta volna szebben. Ki fogja tapasztalni, csak legyen ott a vigyázó szemed, hogy megelőzhesd a bajt.
2013. szept. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem voltam ilyen túlaggódós és ezzel nagymértékben megkönnyítettem a saját életem.
2013. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
1. jót mosolyogtam, én is igy vagyok :-)a járókán kívül sehol nem merem egyedül hagyni, ott is csak pár pillanatra.szüleimmel együttérzek már mert én is egy tűzrőlpattant gyerek voltam,csak azt nem csináltam amit szabad volt:-) gyerekbiztosá tettem a házat amennyire csak lehet de hát igy is megtalálja a lehetőségeket :-) én meg próbálok nem szivinfartot kapni :-)
2013. szept. 7. 21:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is a túlaggódós táborba tartozom SŐT:).

De úgy látom, hogy azok a gyerekek sokkal bátrabbak, önállóbbak, és talán stabilabb mozgásúak , akikhez nem ugrik azonnal az anyuka, ha pl ki akar mászni a kicsi egy 20 cm magas homokozóból.

Egyébként a második gyereknél sokat lazultam, a környezem is így látja:)

2013. szept. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem vannak aggódós szülők meg kevésbé aggódósok. Én az utóbbiakhoz tartozom és azt vallom, hogy ha ő maga megtapasztalja, hamarabb megtanulja és erősebben bevésődik az, hogy hogyan kell mozogni, esni, tompítani, vigyázni magára. Néha röhejes is a dolog, mert pl látom hogy valahonnan le fog esni, szólok neki hogy óvatosan, de ha nem fogadja meg, és leesik, akkor szépen végignézem az esést, majd megvárom amíg ő maga odajön, megvigasztalom, elmondom újra, hogy miért esett le és mire figyeljen. Legközelebb sokkal ügyesebb.

Lányomnál pl nem győzök ámulni, milyen ösztönből védi a fejét ha hanyatt elcsúszik a kádban fürdéskor, egyszer beverte, azóta hasizomból úgy megtartja, hogy le sem ér.


Nyilván, ami valóban veszélyes (maró vegyszerek, kések, ollók és a törékeny dolgok), azt el kell pakolni erre az első időszakra, de ha nem találkozik a gyerek a "potenciális veszélyekkel", akkor honnan tudhatná hogy mire kell vigyáznia? Ők még ilyen kis korban CSAK tapasztalati úton tanulnak, hiába mondjuk meg nekik ezerszer. :)

2013. szept. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es: nagyon jól csinálod, teljesen egyetértek veled!!
2013. szept. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom, mint a 7-es válaszoló. Mindentől nem lehet megvédeni őket és nem is szabad.
2013. szept. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én eltettem mindent,amit baj ha elér,de ennyi.Nem lesz baja,ne aggódj.Nekem mászva is képes orra esni a kicsi ha nagyon belelendül.Sír kicsit és ennyi.
2013. szept. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!