Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Testvérek kis korkülönbséggel!...

Testvérek kis korkülönbséggel!? Van egy 10 éves nagy fiam, egy 8 hónapos a kislányom és egy picike a pocakban. Hogyan lehet boldogulni egyedül?

Figyelt kérdés

A lányka és a Pocaklakó között 16 hónap lesz a korkülönbség! Apa messze dolgozik, eléggé kiszámíthatatlanan munkaidőben, van, hogy hetekig nincs itthon. Egyéb, használható segítségem nem sok van, inkább semmi!

Kíváncsi lennék a közlekedésre, hogyan sétáltatok, vásároltatok be? Hogyan zajlott a fürdetés, a kiságy, az alvás, az etetés... a hétköznapjaitok! Köszönöm


2013. szept. 8. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan családot, ahol a 2 gyerek között 11 és fél hónap korkülönbség van. Hidd el, meg lehet oldani, gondolj az ikres anyukákra :)
2013. szept. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is megoldod, muszáj lesz. Nem lesz könnyű, de egy gyerekkel se könnyű.
2013. szept. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A legrosszabb a 10 éves fiadnak lehet. Mert ö nem tehet róla, hogy te ilyen közeli korkülömbséggel vállaltad a gyereket, így öt annál többre nem foghatod be mint most. Söt vele is ugyan annyit kell foglalkoznod(vagy még többet mert kora pubertás) mint a többivel.


Nekem 21 hó van a lányok között. Nálunk elég volt a testvérfellépö a babakocsihoz. De nekem lányom már korán ment és nagyon szeretett bicajozni és gyalogolni.

Ha a középsö nem nagyon szeret menni, sokat cipelteti magát akkor kell testvérkocsi.


Az elsö hetekre szerezz be valakit aki oda költözik míg férjed nincsen, hogy segítsen. Mert be fogod fonni a hajadat a 3 gyerekkel, és most jöhet el az a pillanat, hogy egy tinivé váló gyereket kiejtesz a kezedböl. nem a ketteskével lesz a baj, hanem a naggyal akinek anyagilag is már igényei vannak, és a törödés is nagyobb odafigyelést igényelni.


Bekell osztanod az idödet.


Èn is egyedül vagyok a lányokkal, a férjem van csak, habár ö mindig itt van mellettem, de más nincsen.

Az elsö 3 hónap nagyon nehéz volt. Aztán az egyedüllét volt a legnehezebb.

2013. szept. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is szegény fiadnak lesz s legrosszabb! 10 év az rengereg korkúlönbség! Főleg a fiadra figyelj, neki már szinte ciki kategória is lehet! A két kicsi jól el lesz, sőt nekik lesz a legjobb.
2013. szept. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk 20 hónap a korkülönbség. A lányom a terhesség végén leszokott a ciciről, így őt simivel/mesével altatom, a fiam szopizik, 3 hónapos jelenleg, a lányom 2 éves.

Nálunk is sokat és későig dolgozik a férjem, így sokszor altatás után ér már csak haza. Én 7 óra körül szoktam vacsorát készíteni, amíg a lányom eszik, szopiztatom a picit, közben már folyik a fürdővíz általában - baba a kiságyba a forgóka alá, amit egyelőre úgy 5-10 percig elnézeget, ha nem fáj semmije, nem éhes, én gyorsan megfürdetem a lányom és van, h együtt vele megfürdöm, majd (a fürdő és a gyerekszoba, ahol játszanak) a szobából átviszem a fiamat a fürdőbe a pelenkázóra, vetkőztetem (lányom a kádban), fürdetem, törölközőbe csomagolom, kiveszem a lányom és őt is, kézen fogva lesétálunk az ágyba a lenti szobába (közös ágyunk van), először a picit öltöztetem, addig a nagy a takaró alatt, megbeszéljük a másnapot vagy mesélek, utána őt öltöztetem, bár már pórbálkozik egyedül is, be az ágyba mind, én falnak vetett háttal szoptatok, a nagyobbom a térdemre fekszik, cirógatom a haját, és elalszanak.


Ez egy ideális forgatókönyv, amit sokszor felülír valaki sírása, szenvedése, de kb akkor is egybe lehet hozni, max a pici nem fürdik vagy a nagy csak feneket/lábat/fogat mos.


Sok sikert!

2013. szept. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! A hárommal nem lesz könnyű. Én tapasztalatot nem tudok írni, de vígasztaljon, hogy nálunk 11 hónap lesz a korkülönbség (37.héten vagyok). Beszéltem már olyannal, aki túlélte. Az első 8 hónap a nehéz, amikor a pici már mászik, hozzátáplált, érdeklődik könnyebb lesz. Ha tudsz heti néhány órára "vegyél" segítséget.
2013. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a nagyobbik 26 hónapos a kicsi pedig 17 hos lesz! Remek példa vagyok a számodra, bár nincs idősebb gyermekem! A férjem reggeltől estig dolgozik /kb 7-8-kor indul, 9 körül jön/, tehát csak en vagyok egész nap a kicsikkel, ráadásul sokat utazik hosszabb időre /hetekre vagy akár egy hónapra is/! Segítségem nulla, mert a családom 300 km-re lakik, a ferjeme pedig meg messzebb. Barátok nincsenek, szóval senki! Nagyon nehéz volt es most is nehéz, de már sokkal jobb, h a kicsi nagyobb lett es mégy önállóan! En a furdetest úgy oldottam meg mikor született a kicsi, h először a kicsit furdettem meg es utána a nagyot. A nagy nézte, h mit csinálok a kicsivel így ez lekötötte, aztán a kicsinek készítettem tapszert, beraktam a kisagyba, kitamasztottam a cumisuveget így szépen megette, amíg a nagyot furdettem! Azonban az alvast, csak sirassal oldottam meg, vagy inkább nem oldottam meg, mert sehogy sem volt jó! A nagy mellé kellett fekudnom, csak igytudott elaludni, am a kicsit pedig ringatni kellett volna, szóval szörnyű volt, mert végül a kicsit hagytam sírni es elaludt magától szegény, mert gondolom belefáradt a sirasba es végül feladta! Most sokan biztos megszolnak, de nem baj, másképpen egyik sem aludt el, ezért kellett ezt csinalnom! En a lakásból nem mentem sehova, csak az udvarra. A vásárlást mindig szombatra tettem es akkor volt szűk két órám, h egy hétre megvásárolják gyorsan, addig egy ismerős vigyázott a kicsikre! Mind a kettő kézben akart lenni, így állandóan valtogattam őket, hol az egyiket babusgattam hol a másikat. Igyekeztem szoktatni a kicsit a nagyhoz mikor 5-6-7 hos lett, h délben van egy nagy alvás! Ez kb. 3-4 honapomba tellett! A kicsi megszokta, h egyedül aludjon el a kisagyban, szándékosan emiatt egyáltalán nem is használtam az ágyat játszó helynek, azért, h tudja ha beteszem oda akkor alvás van! Most, h a kicsi járni tud, sokkal könnyebbnek érzem, mint mikor pár hos/ak voltak! Komolyan mondom, bárki, bármit mond, de akinek nulla segítsége van es tényleg szó szerint a nap 24 órájában egyedül van otthon a négy fal között a kicsikkel egy kicsit besokall! Ráadásul a nagyobbik retteneteses rossz alvó volt, / a mai napig többször ébred/ a kicsinek pedig többször kellett ennie éjszaka, szóval rendes pihenesem nem volt! Most kb 1-2 hónapja van, h egyhuzamban alszom 6 órát, valami csodálatos!


Tudom, min fogsz keresztül menni es csak annyit tudok neked mondani, h kitartás! Nagyon nehéz lesz, főleg, h van egy 10 evesed is, de mikor a kicsi elkezd mászni jobb lesz, hidd el! Ráadásul, a 10 evesedet megkerheted, h segítsen neked apróbb dolgokban /anno en mit meg nem adtam volna azért, h csak egy 10-15 percre dajkalja valaki valamelyiket/, másrészről abból a szempontból is jobb neked, h pár honappal több lesz közöttük, mint az enyemeknel, mert ugye nekem 11 hónap van, ami azt jelenti, h mikor a kicsi született a nagy éppen egyfolytában a kezemet akarta fogni es sétálni a házban, 13,5 hos volt, mikor önállóan ment es addig a kicsi közben a kezemben volt végig! Szóval, ezzel csak azt akartam mondani, h már ennyivel is jobb helyzetben leszel, hiszen neked addigra már fog tudni járni! Gyorsan elfog menni az idő es rutinos leszel nagyon!


Sok sikert neked/nektek es kitartás!

2013. szept. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!