Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikres anyukák! Akiknek nincs...

Ikres anyukák! Akiknek nincs segítségük azok pl hogyan etetnek? Ha egyszerre éhesek akkor amíg az egyik eszik a másik végig sír? Vagy ha mindketten kézben akarnak lenni, akkor azt hogyan oldjátok meg? Este gondolom apa segít, de napközben?

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Ha egyszerre éhesek, akkor egyszerre szoptatom őket (két párna a két oldalamra, a testük a hónom alatt).

Én rászoktattam őket, hogy nincenek kézben (csak ritkán), így egyszerre játszunk az ágyon vagy szőnyegen.

2009. nov. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Ez attól függ, hogy mit esznek és mennyi idősek. Az én lányaim 7hónaposak. Az elején csak szopiztak akkor ált egyszerre ettek kivéve éjjel. Amúgy minden azon múlik hogyan alakítod. Általában nem voltak egyszerre éhesek. Miután már tápszert is kaptak akkor azt úgy oldottam meg, hogy egymás mellé fektettem őket és egyszerre ettem őket!

Így nem volt gond, csak néha. A párom a munkája miatt csak a fürdetésnél segített.

Nekem szerencsém van/volt mert csak az egyik pici akart állandóan ölben lenni. A másik kivárta a sorát.De előfordult nem 1x, hogy mindkét lány a kezemben volt. Még most is előfordul néha. Olyankor mikor elesnek vagy beütik a buksijukat...

Neked is ikreid vannak vagy lesznek?

2009. nov. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

A keresztgyerekeim ikrek. Az anyjuk általába pont egymás után etette őket, de előfordult hogy egyszerre voltak éhesek, akkor coptatós párnát tekert maga köré és arra fektette a gyerekeket, de előfordult, hogy nem volt türelme ezt a műveletett megcsinálni és letette a két gyereket egymás mellé, majd föléjük hajolt négykézláb és egyik cici egy szájba másik cici a másik szájba lógott.

De azt is meg lehet csinálni, egyiket ciciből máikat üvegből eteted, csak legyen lefejve hozzá a tej.

2009. nov. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szoptatás egyszerre: szoptatós párna az öledbe és a két gyerek egyszerre, a hónod alatt mindkettő. Ez nekem már csak akkor működik, ha valaki tud segíteni odaadni és elvenni őket (este), mert 6-7 hónapos koruk óta nem tudom egyedül ezt megoldani, kiugranak, leesnek az ölemből (10 hósak lesznek). Az egyik "éhenkórászabb", ő kap először, utána a másik. Néha a második addig sír, sőt néha álomba sírja magát és úgy kell felkelteni. Fontos nálunk, hogy ilyenkor nem hagyom aludni, mert eltolódik a kaja egymástól időben, akkor nekem annyi lenne...

Kanalas kaját egymás után esznek, a második kaja szempontból türelmesebb, ő ritkábban enne, de nem lehet engedményt tenni :-)

Az "éhenkórászabb" sokkal nyugodtabb amúgy, ő nem nyafkázik, hogy vegyem fel, amúgy sem szoktam "Csak úgy" kézben tartogatni őket. A második nyafogósabb, ő többet van kézben. De inkább egymás mellett fekszenek (ma már kúsznak-másznak), ott vannak egymásnak, így nem unatkoznak, nem nyafognak, szépen eljátszanak.

2009. nov. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem várunk még ikreket csak férjemnek és nekem is van ikertestvérünk és gondolom így nagyobb rá az esély és kíváncsi voltam.
2009. nov. 3. 10:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Unokatestvérem felesége úgy csinálta, hogy az egyik babát rendesen cicire tette (nem a hóna alá), a másikat meg az első pelusára fektette, mármint fejét, és szépen ettek. Az első tudta, hogy ő nem tud mozogni evés közben, mert így szokta meg.
2009. nov. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudtam őket egyszerre szoptatni, mert félrenyelés és sírás lett belőle. Így tartottuk a 30-40 perc különbséget a két baba etetése között. De az sikerült, hogy az egyik szopizott, a másikat cumisüvegből etettem. Mikor már csak tápszert ettek, beleraktam őket a bébihordozóba, leültem közéjük a földre 1 párnára, és így kényelmes volt mindenkinek. A kanalazás ugyanígy megy.

Fürdésre apa is befut, és így egymás után fürdenek, pelenkázás is sorban van, kialakítottam egy rendszert, először az "A" baba (ő türelmetlenebb), és aztán a "B" baba (ő a nyugodtabb) Amúgy az ikrek megtanulják, hogy mindent megkapnak, csak várniuk kell egy kicsit. És sokkal jobban elvannak, mert sosincs egyedül egyikőjük sem, és a tesóval is ugyanúgy 9 hónapot töltött, mint az anyával. Most 7,5 hónaposak a fiúk, és már a kúszás miatt nagyon kell figyelni rájuk, hogy ne rágják egymás lábát, ne nyálazzák össze a másik fejecskéjét, a játékok csapkodásáról nem is beszélve. De nagyon örülök, hogy egyszerre jöttek, szerintem könnyebb így.

Egy boldog ikres anyuka

2009. nov. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!