Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki 10 hónap körülinek már...

Aki 10 hónap körülinek már kenyeret ad. Van már foga a babátoknak?

Figyelt kérdés

Sorra olvasom, hogy az anyukák kenyeret, zsemlét adnak a babájuknak.

hogy tudja megenni a gyerek?

9,5 hónapos a lányom, de még soha életében nem kapott ilyet csak pépes ételeket, igaz még egy foga sincs.

Meg kell várni, míg lesz vagy 6-8 foga, vagy el tudja szopogatni a pékárut?


2013. szept. 9. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia.az én lányomnak 5 hónaposan jött ki alul 2 foga.na kb azóta adok neki kenyeret szaftosan.de nem azért mert akkor jött ki a foga,adtam volna akkor is ha nem jön ki neki.szerintem már kellett volna adnod neki kenyeret.de ne aggódj mert elszopizzák nem lwsz semmi baja :-)meglátod izleni fog neki.7hós lányka anyuja
2013. szept. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

8 hónapos,2 foga van,és eszik már kenyeret,kiflit.

Elmósztatja,elnyálazza.


9,5 hósan csak pépeset adsz neki?Darabosat még nem?

Főzelék,husi stb...?

2013. szept. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 9,5 hónapos és 4 foga van.Neki 6 hónaposan jött ki egyszerre 2 foga,a másik 2 meg még folyamatban van.Kenyeret kb.7 hós korában adtam neki.Reggelire én már kis katonákat adok neki és nagyon szépen meg tudja rágni.A banánt,őszibarackot már tudja egyedül is harapni,ha odatartom a szájához.

Szerintem pici falaotak nyugodtan lehet adni olyan babának is,akinek nincs még foga.Elnyálazza,meg elnyammogja az ínével!

Egyébként 9,5 hónaposan már lassan kéne darabosat enni szerintem.Vagy nem fogadja el a kicsid?

2013. szept. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Próbáltam, de öklendezik, sőt, akár hány is tőle.

Mondjuk a kiflivég más, azt megpróbálom, hátha elszopogatja.

2013. szept. 9. 19:55
 5/7 anonim ***** válasza:
6 foga van,de hátul,az ínyével rág. Jobb minél korábban elkezdeni a darabos ételek bevezetését,annál könnyebb lesz átállnia majd ezekre.
2013. szept. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem 11 hónapos, de kb.8 hónaposan adtunk neki kenyérfélét a kezébe, jól összenyálazta és az ínyével rágcsálta (90 felett is megeszik valahogy).

A fiamnak most is 2 egész és 2 fél foga van. A kenyér, sajt, sonka darabokat, pufikukoricát, kölesgolyót, főtt zöldséget gyönyörűen eszi, viszont ha a pépes ételébe kerül vmi nem pépes pl.tészta, öklendezik és hány. Szóval a neki való üveges ételeket nem nagyon tudom adni, mert hiába van foga nem eszi meg a krumplidarabokat sem.

2013. szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Adtam ma neki egy kiflivéget, élvezettel elszopogatta, de jó! :))
2013. szept. 10. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!