Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olvastátok ezt? Akkor most a...

Olvastátok ezt? Akkor most a Nenedent is rossz?

Figyelt kérdés

"Észrevettétek-e már, hogy a fogkrémek tubusának az alján különféle színű címkék vannak?


Zöld: természetes anyagú fogkrém

Kék: természetes és gyógyhatású anyag

Piros: természetes és kémiai anyag

Fekete: 100% kémiai anyag



A fekete egy gyerek fogkrémen volt... figyelj oda, hogyan mérgeznek!"


Na már most a nenedenten is fekete a jelzés...


2013. szept. 10. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A tubuson található csík csupán gyártástechnológiai jelzés, csomagolás közben ez jelöli a tubus végét. Innen tudja a gép, hol kell levágni a végét. Ez csak egy hülye átverés már megint.
2013. szept. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez a rémhír kerint a facebook-on is. Aztán kicsit figyelmesebb az ember észrevesz egy bejegyzést, ahol írják, hogy felkeresték a hivatalos szerveket ez ügyben, és mindenkit megnyugtattak, hogy ez csupán technológiai csík, mivel kb azonos a felirat színével, stb....Keress rá!

Nagy marhaság , mert akkor a Vademecum gyerek fogkrém a kék tubusos mérgező, a piros-málnás meg nem mérgező lehetne....

2013. szept. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Már én is ki akartam írni ezt a kérdést.A Facebookon olvastam én is.És nagyon meglepett.Most vetem a kicsinek Nuby All Natura gogkrémet,és megnéztem itthon,annak is fekete a végén a csík.Valahogy én sem tudom már elhinni,hogy a csecsemőknek ilyet gyártanának.
2013. szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tehát erre a rémhíre ezt válaszolták:

A Tudatos vásárló oldal megkereste az OÉTI kozmetikai részlegét, akiktől megtudták: a csík csupán gyártástechnológiai jelzés, csomagolás közben ez jelöli a tubus végét. Ugyanezt erősítette meg a lapnak a Magyar Kozmetikai és Háztartás-vegyipari Szövetség (COSMOS) főtitkára, illetve hasonlóról ír a Snopes és a Hoax-Slayer is.


Akit egy adott fogkrém összetétele érdekel, olvassa el a tubusán vagy a dobozán lévő ismertetőt, vagy keressen rá a neten.

2013. szept. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem igaz, átverés.
2013. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kerria ***** válasza:

"Vagyis a csík színe attól függ, milyen színű a tubus felirata. És valóban: a fekete betűsön fekete, a kék betűsön, kék, a piroson piros, a zöld feliratú tubuson zöld a csík."


Teljes cikk: [link]


Pánikkeltés, a fekete csík nem ezt jelzi, és nem csak a fogkrémeken, hanem minden tubuson megfigyelhető.

2013. szept. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!