Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, kislányom 3 honapos...

Anyukák, kislányom 3 honapos és állandoan jobbra tartja a fejét, amugy forgatja mindkét irányba csak hason ha fekszik a jobb oldalt részesíti elonyben. Nálatok is elofordult? Mit csináltatok?

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 21:19
 1/7 Kerria ***** válasza:
Kislányom jelenleg 21 hónapos, szóval nem most volt, de vagy fél éves koráig ez volt nálunk is. Amikor megtanult forogni, akkor múlt el. Semmit nem tettem, néha úgy tettem le, hogy a másik oldalra nézzen, de általában nem sokáig maradt úgy.
2013. szept. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

a kisfiunk csak háton aludt, és egy idő után észrevettük, hogy csak jobbra fordított fejjel alszik, ha ébren van és arccal felfelé bámészkodik, a feje jobb oldal felé billen... egy kicsit még "kiflis" is volt a testtartása... szóltunk a doktornéninek, aki azt mondta, hogy tartsuk sokat hason, és kézben úgy fogjuk, hogy a baba maga tartsa a nyakát... ja, meg "hasizmoztunk" - hanyatt fekvésből a kis kezét fogva felhúztuk ülésbe (ez a "torna" a kedvence még most is) :) így 3-4 hét alatt hibátlanul helyre jött, már nem laposabb annyira a feje jobb oldalt, mint a balon...

ha mentek a szurira, szólj az orvosnak, megmondja mit tégy, bár valószínű, testmozgatást javasol. (ha megvolt a szuri, akkor pedig a védőnődnek mond, ha meglátogat, úgyis megmondja mi van. ja - van DÉVÉNY torna is, esetleg egy konduktort kérj meg, hogy látogasson meg, bár előtte egy ingyenes gyerekorvosi/védőnői szemlélődés jobb lenne)

2013. szept. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
dévény torna
2013. szept. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, ráadásul az egyik oldalról ügyetlenebbül szopizott, és nagyon be volt húzva a nyaka. Szóval kábé ez volt mint nálatok, én elvittem a dévényesekhez a központba, megvizsgálta Dévény Anna és mondta, hogy kell neki a gyógytorna de rendben fog jönni. Eleinte heti 3 alkalommal jártunk, később már csak heti 1-re csökkent, kb. egy éves koráig kellett járni de mi másfél hónaposan már elkezdtük.
2013. szept. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nekunk az orvosunk azt mondta, hogy szerinte rendben van és 3 hét mulva kontrola , akkor meglátjuk mi lesz
2013. szept. 11. 09:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is ez volt.Dévény tornára jártunk, mert enyhén hipotón volt a babánk.
2013. szept. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4. vagyok. az orvos nekünk is azt mondta hogy minden rendben. ha rajta múlna akkor nem jutottunk volna el dévényre.
2013. szept. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!