Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pólya kontra nem pólya?...

Pólya kontra nem pólya? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sajnos lemaradtam a ma reggeli Rtlklubos témáról,pedig érdekelt volna.Mikor érdemes használni,mikor kell elhagyni,mit sikerül vele elérni,jó e vagy nem a babának

34 hetes kismama vagyok,nagylányom rossz alvó volt,szeretném valahogy elkerülni ismét ezt



2013. szept. 11. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez babafüggő is. Én nagyon sok pólyázási technikát próbáltam /a youtubon is van fent/+ hagyományos pólya, de egyikben jobban ordított, mint a másikban.

Sok babát megnyugtat, ha be van csomagolva, de csak alváshoz használható.

2013. szept. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én néztem, túl sok mindenről nem maradtál le! Van amelyik baba igényli, vagyis kipróbálni mindenképpen jó, van amelyik üvölt benne, hát náluk nem kell erőltetni - ennyi volt a lényege. Meg persze pár mondattal elmagyarázta Ági, hogy miért szerethetik ezt a babák (anyaméh, biztonság, stb).

Kérdéseidre válaszolva:

- mikor érdemes használni - ha a baba nyugtalan, sokat sír, illetve altatásnál jó kipróbálni, gyorsabban elalszik, és tovább is, mivel nem zavarják a babát az önkéntelen mozgásai

- mikor kell elhagyni - ha már a babát zavarja, sír benne. Illetve max 6 hónapos korig ajánlotta Ági, mivel ott már testtudata kezd lenni a babának, tudja kontrollálni a mozdulatait, illetve, már az egész testével tudatosabban bánik, elmaradnak az újszülöttekre jellemző önkéntelen mozgások, rángások.

- mit sikerül vele elérni - a baba jobb esetben megnyugszik, jobban alszik, nem sír annyit

- jó e a babának - amelyiknek szimpatikus, annak jó az adott életkorban (0-6 hónap), de erőltetni nem szabad.

Még annyi volt benne, hogy nagyon sok pólyázási technika és pólya létezik, arra figyeljünk, hogy ne túl szoros legyen, a baba fel tudja venni a számára kényelmes testhelyzetet benne. Lehet elég csak egy takaróba bebugyolálni, már megnyugszik. Illetve még egy mondattal kitért Ági arra (a túl szoros témakörnél), hogy a bölcsőhalál egyik lehetséges tényezője lehet, mivel nagyobb százalékban voltak bepólyálva a bölcsőhalált halt babák, mint a pólya nélküliek.

Ja, és még annyi, hogy nem biztos, hogy elég "csak" bepólyálni a kicsit, lehet hogy a testközelségre is vágyik, olyankor a hordozás a legideálisabb.

Talán összefoglaltam a lényegét a pár perces interjúnak.

2013. szept. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk hagyományos pólyánk volt, ajándékba kaptuk, de sosem használtuk. Kipróbáltuk (alvásnál), de nem szerette a kislányom. Szerintem is babafüggő.

Venni nem vennék, max. kölcsönkérnék, ha van a családban valakinek pólyája. Kipróbálnánk, ha bejön, akkor esetleg beruháznék egyre.

2013. szept. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy pólya helyett elég lehet egy pihe-puha pléd is, amibe becsavarod a babát. Ez is beválhat, nem feltétlenül kell pólya.
2013. szept. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a hasznos válaszokat,másodiknak külön a részletes infót.azt hiszem az én vagy tesóm pólyája megvan,az itt lesz,de pl kislányomnál bevált a takaróba bugyolálás és volt hálózsákja,utóbbit én nagyobbnak szerettem,mivel biztos lehettem abban,hogy nem rúgja le a takarót
2013. szept. 11. 10:42
 6/7 A kérdező kommentje:
csak akkor szembe sem jutott a pólya dolog
2013. szept. 11. 10:42
 7/7 anonim ***** válasza:
2013. szept. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!