Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elég alvás ez egy 10,5 hónapos...

Elég alvás ez egy 10,5 hónaposnak?

Figyelt kérdés

10,5 hos babám este 20:30 tól reggel 7 ig alszik de kozben szopizik kb 3-4-5 vagy neha 6 alkalommal is. Majd napkozben egyszer alszik 1 órát.

Többre nem bírom rávenni. Aggódom hogy ez nem normalis igy!


2013. szept. 12. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Teljesen normális :D

Az én lányom is 10 hónapos korától csak 1x aludt és az is 1 óra volt, de volt hogy még kevesebb. Összességében napi 10 órát aludt ennyi idősen....és azóta is, nagyon jó esetben 11-12 órát, de ez ritka. Most 1,5 éves :D

2013. szept. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azzal ijesztgetnek hogy hiperaktiv lesz, mert szuletese ota alig alszik!
2013. szept. 12. 16:03
 3/10 anonim ***** válasza:

Nyugtasd meg magad:

[link]

2013. szept. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Vida Ági- Babapszichológia c, könyvében azt írja, hogy 10-12 hónapos baba éjszakai alvásigénye 9-12 óra, napközben pedig 1-2 óra. De azt is írja, hogy az anyatejes babák 2x gyakrabban kelnek fel...

2013. szept. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves első. A Te lányod mikor nappal egy órát aludt, akkor éjjel mennyit alust?

Én kicsim anyatejes, tudom, hogy cicizni ébred éjjel akár 6 x is, ezt nem is bánom.

2013. szept. 12. 20:43
 6/10 A kérdező kommentje:
De akkor miért van az hogy más anyukak szornyulkodnek hogy csak ennyit alszik es mindenki meseli hogy az o gyereke éjjel 11 nappal akar 3 orat is alszik?
2013. szept. 12. 20:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom sosem olvasta a Vida Ági féle alvási szokásokat, mert 8 hónaposan éjjel csak 9 órát aludt, nappal 3-szor 25-30 percet és vígan elvolt ennyi alvással is.

Most 9 hónapos, éjjel már alszik 1 hete 10 órát is, nappal pedig 2-szer 1 órát.

Kérdező ne aggódj, ahány baba, annyiféle természet.

2013. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kicsit irigyeltelek amikor kezdtem olvasni, hogy fél 9-től reggel 7-ig alszik. Viszont szerintem egy 10,5 hónaposnak már nem kellene 6x felkelnie enni. Hogy bírod?

Nekem 11 hónapos, tápszeres. Bizonyára máshogy van ez a tápszeres babáknál, de ők már a kisgyermek kategóriába tartoznak. A fiam is 20:30-kor fekszik, de előtte főzeléket vacsorázik, fürdés után tápszert (kb.150 ml) iszik, kb. 2-kor felébred és pici tápszert eszik (kb.60 ml) és reggel 6-kor alszik. Napközben 8 körül visszafekszik 1-1,5-2 órát is képes aludni, majd ebéd után attól függ mennyit aludt délelőtt 13 órától 1,5 órát alszik. Tehát napközben alszik 3 órát. És tul.képpen most már éjjelre sem panaszkodom, de nálunk is kb.6-8 kelés volt, amíg az esti főzeléket be nem vezettem.

2013. szept. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bocs, reggel 6-ig alszik.
2013. szept. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Nekem a napközbeni 1 óra alvás mellett éjszaka kb 9 órát aludt, 1-2 ébredéssel. 4 hónapos kora óta éjszaka már nem evett, mert szopi mellé nekem kellett pótolni tápszert és éjszaka csak tápszert kapott 3 hónapos korától, úgyhogy hamar leszokott az éjszakai kelésekről. Ezért ezt azért nagyrészt átaludta, párszor felébredt, de elég volt ha a cumit a szájába raktam.

Vida Ágit nem azért írtam, hogy ne lehetne attól eltérni, hanem pont azért, mert szerintem a te babád is hellyel-közzel megalussza, amit átlagnak leírnak. És ez az átlag, semmi baja nem lesz tőle, ha kicsit kevesebbet alszik.

Egyébként a mozgásfejlődésben hol tart a kicsid? Miket csinál most? Mert mikortól felállt és elindult a lányom, onnantól jobban lefáradt és többet aludt már...

2013. szept. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!