Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi tápszert kell ennie...

Mennyi tápszert kell ennie egy 5-6 hetes babának?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs tejcsim, legelejétől kezdve tápszeres a babám. Most 5 hetes. Mennyi tápszert kell ennie 1-1 etetésnél? Az enyém 130ml eszik egy étkezésre, és általában 3-3,5 óránként eszik, de előfordul ha jobban alszik, hogy csak 4 vagy 5 óránként. De általában 3-3,5 üóránként. Fermentált Milupát eszik, mert hasfájós és székrekedéses volt. Ennek a dobozára az van írva: 1-2 hetes babának=6-8x 100ml, 3-5 hónapos=kb.6x 167ml.

De 2hetes és 3 hónapos kor között mennyit kell adni? Az nincs ráírva. Ti mennyit adtok/adtatok? Köszönöm.


2013. szept. 12. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem annyit adj neki amennyit megeszik.az én lányom hol többet eszik hol kevesebbet.7 hónapos
2013. szept. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sztem bízd rá a babara, h mennyit eszik. Vannak sokat evo és keveset evo babák is, szóval ne a dobozon irtakkal foglalkozz. A védőnőnk szerint egyébként testsúlykilogrammonként 150 ml a javasolt, de ez sem szentírás.
2013. szept. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Könnyen kiszámolhatod, ha a babád súlyát megszorzod 150-nel és elosztod a napi étkezések számával. Pl. az én babám 3, 2 kiloval született, nyolcszor evett egy nap, így egy étkezésre kijött a 60 ml. Persze nincs kőbe vésve és főleg a növekedési ugrásnál pár napra megnőhet a baba étvágya, de a 130 ml szerintem kicsit sok egy 6 hetes babának. Az én kisfiam most 4 hónapos és eszik 150-180 miliket, és nagyon husi baba...
2013. szept. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
azt gondoltam a 130ml ideális nkei 3-4 óránként, mert jókat alszik utána. Éjszaka is 5 órákat alszik. Viszont már 2x voltunk mérésen, és mindig azt mondják milyen nagy. Ma mérték, 5700g és 58,5cm. (3600-zal és 53cm-vel született). Nem vagyunk nagy darabok se az apja, se én. Azt mondta a dokinő, hogy szép arányos, mert a hossza is megvan a súlyához, csak a korához képest nagy. És mindig azon dilemmáznak, hogy mennyit eszik. És a doki azt is mondta,. hogy ha így halad, akkor 3 hósan el kell neki kezdeni adni a főzelékeket. Ilyen van? Ez a megoldás, vagy ez mire lenne jó?
2013. szept. 12. 18:13
 5/7 anonim ***** válasza:
A dokinak igaza van. Ha ennyit eszik a tápszerből, akkor a fejlődéséhez kell más étel is. A tápszertől csak hízik, de a csontjai nem fejlődnek. (Hiába van ez a reklámokban)
2013. szept. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Délutántól visszaálltam neki a 100ml-s evésekre, meglátjuk hogy fog tőle aludni. Ha ezzel is kibírja a 3 órákat, akkor nem növelem vissza egy ideig.

3-as: kiszámoltam ahogy írtad, 106,8 jött ki. A dobozra írt adatok miatt adtam neki a 130ml-t. A Milupa Startra is az van írva, hogy 1-2 hónaposnak 6x 133ml-t ajánl.

2013. szept. 12. 18:18
 7/7 anonim ***** válasza:
a babád igényét figyeld és ne ami a dobozón van. nekem 6hetesen 150ml evett 4óránként. 8hetesen már 180ml evett szintén 4óránként. most 4,5hós és szintén 4óránként eszik 240ml.
2013. szept. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!