Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a 7és fél hós (vagy e...

Milyen a 7és fél hós (vagy e körüli) babátokkal az élet? Milyen a napirendetek? Mit tud már? Mit eszik már? Hogyan alszik el? Milyenek az éjszakáitok? És a nappalok? Mik a kedvenc játékaitok? Milyen apával a kapcsolat (tietek és babáé? Stb

Figyelt kérdés
Puszta kíváncsiság vezérel és ha lehet ne csak anyatejesek írjanak persze tőlük is szívesen veszem a választ és
2009. nov. 4. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:

szia, az én babám 3 és fél hónapos koráig volt kizárólag anyatejes, fél éves koráig tudtam szoptatni, most 7 és fél hónapos. az éjszakát már 6 hetes kora óta átalussza, egyben 12 órát, és ezt a jó szokását mai napig is megtartja. nagyon vidám, mosolygós baba. az első foga most bújt ki pár napja, észre se vettük. most a következő van készülőben, látom, napközben néha hisztisebb, de éjszaka alszik. :)

3 hónapos korában forgott, 4 hónapos kora óta ül (persze eleinte még csak megtámasztva), felülni még mindig nem tud. kb. másfél hónapja kúszik, ezt tökéletesíti, illetve felülni próbál, felállni még nem akar (csak ha kézben van, úgy feláll, de én azt nem nevezem állásnak...). négykézláb hintáztatja magát, illetve a popsiját a magasba emeli, és olyankor nem a térdén, hanem a lábán áll négykézláb. 3x 1 órát alszik napközben. úgy alszik el, hogy berakom a kiságyába, és elalszik, de ez 3-4 hónapja, igyekeztem így kialakítani, megtanítottam egyedül elaludni.

mondja, hogy baba, csak így két szótaggal, mert annyit mondtuk neki, hogy megjegyezte. ezen felül tetetete, dedede, ezek mennek különböző hangszíneken. mindent megvizsgál, hüvelyk- és mutatóujja közé csippenti, ha valami érdekeset talál, az több mint negyed órára lefoglalja.

glutént bevezettem már, húst is szépen eszik, joghurtot, babakekszeket, sok gyümölcsöt, tejpépet, estére pedig 2 és fél deci tápszert kap. egyre többször próbálkozunk a saját ételeinkkel, legutoljára a frankfurti leves cuccai váltak be rizzsel. az evésével se volt gond sose. túrót is kapott már, ezt még csak egyszer, most kezdem bevezetgetni, nem sietem el.

konkrétan kedvenc játéka nincsen, a papucsokra nagyon gerjed. :) nem fogok venni neki bébikompot, meg drága játékai sincsenek, úgy látom felesleges, mert leginkább a mi cuccainkat részesíti előnyben. (távirányítóért ölne is szerintem :D)

az apját nagyon szereti, ez egy kölcsönös szerelem :) de mivel ő napközben távol van, ezért a baba körüli teendőkben nem nagyon veszi ki a részét, egy kezemen össze tudom számolni, hogy hányszor pelenkázta. viszont a fürdetés az mindig az ő reszortja. szerintem ez így van jól. békében élünk :) huh, jó sokat írtam. összességében, szerintem nagyon jó babám van, nem szupergyerek, nem csinál semmit gyorsabban, mint a társai, viszont kiegyensúlyozott, nyugodt, így mi is azok vagyunk. :) mindenki azt mondja, hogy piszok mázlisták vagyunk. és én is így gondolom. szeretnék még két ugyanilyet. :)

2009. nov. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lányom ezen a héten lesz 8 hónapos (7,8 kiló ás 75 cm)

Mászik, ül, áll, kapaszkodva lépeget oldalra.

Naponta egyszer eszik bébikaját, a többi anyatej.

Kevés folyadékot (teét v. vizet iszik)

Általában alszik délelőtt, délután és van hogy fürdés előtt egy rövidet.

Az éjszakák fárasztóak, többször kel, az elsőnél magunk közé vesszük, hogy a nagyobb fiam, aki iskolás, tudjon aludni.

Este a keezmben szoktam elaltatni, majd a helyére rakjuk, általában ott laszik 11-12, aztán jön közénk és kitúr:-))

Az apja és a bátyja imádja.

2009. nov. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

8 hónapos babámmal nagyon szép az élet!!!

Napirendünk nekünk tökéletes, reggel kel 7körül, reggelizik tápszert(tejem elment egy hónapja) aztán játszik vagy nekem segít takarítani és főzni, 10körül tízórai utána alszik 1-2órát, aztán 1órakor ebéd, utána játék,séta, majd megint alszik 1-2órát, utána fél 5felé uzsonna majd megjön apa és együtt a család. Este fél8 után van fürdés és 8kor vacsi majd irány az ágy.

Mit tud már? Mászik ezerrel,kúszik is mint a kommandósok, felül, feláll, lépeget egyedül oldalazva, előre még csak segítséggel. Ha kérdezem hogy hol a "mama,papa,apa,dédi,vau,hápi,cica,maci,kukurikú,boci,baba,néni" megmutatja, beszélni nem sokat beszél, de később ezzel nem lesz gond ha az anyósomra is hasonlít egy kicsit...Imád pancsizni apával a kádban,minimum fél óra a fürdés.

Miket eszik? Mindent a mi a korának megfelelő, és néha a mi kajánkból is. Csak pürésítve mert foga még nincs, azért néha próbálkozom a darabossal is.

Elalvása változó, de 90%ban ha álmos felveszem, beballagok vele a szobájába, addíg a vállamra hajtja a fejét, majd beteszem a kiságyba. Kicsit simogatom és már alszik is.

Éjszaka nem kel, hacsak nem fáj valami, vagy esetleg az álldogálást mászást gyakorolja....

Kedvenc játékai az ásványvizes palackok, kanál, papírtörlő kemény gurigája, kulcsok, műanyag pohár és minden amivel zajt lehet csinálni. Van egy alvó barátja, egérke, Ő a minden :o)

Apával jó a kapcsolat, jobb mint a baba előtt, segít amiben tud, pedig rengeteget dolgozik hogy meglegyen ami kell. A babával imádják egymást :o)))

2009. nov. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,iagzán érdekes mások babájáról is hallani.Mi 26-án múltunk 7 hósak.Azt gondolom én is összetehetem a kezemet hogy ilyen baba.Utóbbi két hónap után ismét elalszik önállóan de nem kell vele semmit csinálni ő beveszi cucóját öleli báránykáját nézelődik és alszik.Éjszakát átalussza 6 hetes kora óta,igaz elejétől fogva tápszeres.Délelőtt alszik nagyot reggeli játék után 2-3 órát és déután még kétszer vagy egyszer egyet.5ször eszik abból egyszer tejpép vagy tejtermék(joghurt vayg krémtúró)egyszer gyümi,egyszer főzelék bár ezzel hadilábon áll.Kedvence a banán és az alma.És kétszer tápszer 160-180 ml.Egyikbe kakóport is kap.Eszik szinte minden gyümit amit ehet.A mi kajánkkal szinte mindig megkínálom csak pár falattal.Ül és forog,de nemrég kezdte mert koraszülött volt.3 hete 6 kg és 71 cm volt.Szerencsére minden rendben vele.Van egy csörgő zörgő brendonos banánja e nélkül sehova sem lehet menni,imádja a telefonokat,távirányítókat,zipzárokat,madzagokat stb...Nappal amikor fent van játszunk együtt vagy ő egyedül és kora délután levegőzünk mióta ilyen hidegek vannak.Apa imádja,nagyon sokat segít,hétvégén van hogy ő ébred hozzá reggel és én akkor tovább alhatok,mert hogy hajnalban ébred 4-5-6 körül és utána visszaalszik viszont este nem fogad el több tápist pedig 2-es amúgy.Szóval azt hiszem békés nyugodt család vagyunk és szeretjük egymást.

Várok további válaszokat.

2009. nov. 4. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!