Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes lesz a babám, és...

2 hetes lesz a babám, és 2napja elég rosszul alszik, éjszaka sokáig fent vagyunk, és álmában töbször felsír, elég nyugtalanul alszik! A tejet is vissza bukja sokszor! Mitől lehet?

Figyelt kérdés

#alvás #sírás #nyuktalan
2013. szept. 14. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet a pocakja fáj és tej alatt az anyatejet érted? Mert ha igen lehet túl sokszor szopik azért jön vissza neki annyi és azért is fáj a pocija. Mondjuk ez csak egy ötlet így nehéz megmondani.
2013. szept. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen anya tejre gondoltam! Töbször eszik keveset! Teát nem akarom kiprobálni, elég sok rosszat hallodtam róla, elég sokat morog a pocija aranyomnak, szerencsére széklete van naponta többször is!!! A védönő hétfön jön megkérdezem töle is majd!! Köszönöm a válaszod!
2013. szept. 14. 17:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan a pocija fáj és valószínűleg azért, mert azt írod, hogy sokszor eszik keveset. Lehet, hogy túl sok jut a pocakjába az elsőtejből, ami ugye vizesebb és cukrosabb, mint a hátsó, zsírosabb, táplálóbb tej. Figyelj rá, hogy jól kiürítse a melledet! Illetve próbáld meg elhagyni a puffasztó ételeket, a tejtermékeket. Sajnos azt Neked kell kitapasztalnod, hogy mitől fáj a pocakja és azt elhagyni néhány hétre, hónapra.

Próbáld melegíteni a pocakját. Nálunk bevált a hajszárító, mert a meleg ellazította, a hangja pedig megnyugtatta. Hason altasd, pocakfájós babáknak az a legjobb. Nálunk még bevált BabyCalm és a BioGaia, de igazándiból hasfájós babánál az idő lesz a megoldás. Tudom, szörnyű, de kitarrtás és türelem, türelem, türelem! Pihenj nappal, mikor a Kicsi is alszik!

2013. szept. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

cegényke... ne adj még neki teát, csak ha biztos, hogy pocakfájás... lehet más ok is...

esetleg ha szopizik, és büfizteted, és nem jön büfi, és leteszed, akkor akaródzik kijönni, és feszíti.

MIDIG VEDD FEL A VÁLLADRA, HA FELSÍR AZ ALVÁSBÓL! én megtapasztaltam, kijön még 20 percre is büfike a szopi után! ahogy nő, egyre könnyebben böfizik majd.

esetleg aludjon rajtad hasalva a mellkasodon (vagy apáén) amíg ez van.

a cicizést engedd neki addig, míg be nem alszik, ne válaszd le.

ha a babusgatás, büfiztetés, hosszú cicizés, összebújás után is sír, akkor a hastorna (tudod, a kis lábát felnyomni finoman, körkörösen, hogy masszírozza... ha látod, hogy megkönnyebbül, tényleg lehet hasfájás)

lehet, amúgy, hogy túl sok inger éri a babát talán próbáld a nappalokat relaxálósan tölteni. lágy zene, sok összebújás, "cicimaraton" (hagyd aludni és jó sokat a ciciden) :)

a tej visszabukás is a böfikére utalhat, de lehet allergiás is valamire (tejtermék, tojás!!! próbáld ezeket 2-3 napra elhagyni, és akkor ha nem bukik, akkor tudhatod, az a baj)

lehet, hogy nagyon spriccel neki a cicid (ezt láthatod, ha kihúzod a bimbót a szájából, és spriccel cérnavékony sugárban a tej) akkor próbáld hanyattfekve szopiztatni a babót (úgy hogy ő fentről szopizza a cicit - mókásak ilyenkor) vagy esetleg szopi előtt kicsit kifejni a mellett, vagy a korábban használt, puhább cicit adni neki megint.

jó babázást :)

2013. szept. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
apának a mellkasán nagyon jól tud aludni, ha hason vagy oldat szokotam lerakni aludni, hanyat nagyon ritka, cici után ritkán büfizik, hiába teszük válra nem mindig szokot, akkor is inkább bukik! Teát nem adok neki sima vízet kap forralás után, napközbe jóformán kézbe van, sokat szeretgetjük!! A pociját szoktam a lábával maszirozni meg én is simogatom neki, azt élvezi! Nem sír amugy csendes nem nagyon mutatja a hangját!! Lehetséges h felcserélte a nappalt az éjszakával? Most sem alszik még, napközbe kb annyit van fent míg eszik de van h napközbe 4 órát is alszik, hiába keltegetem h egyen! Ilyenkor meg fent van 3-4órákat!! Napközbe probálunk a párommal piheni mikor ő alszik, de napközbe vannak a tenni valok is a háztartásban! Köszönöm h írtatok!
2013. szept. 14. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!