Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, akinek a babája...

Van olyan, akinek a babája nem fogadta/fogadja el a pépeket? Mit csináltatok? Milyen evő lett később?

Figyelt kérdés

Már 7 hónapos és konkrétan sehogy sem állunk a hozzátáplálással. Csak anyatejes baba, 5 és fél hónaposan kezdtem el kóstoltatni úgy, hogy megnyalta az almát/banánt amit ettem. Kb 6 hónaposan próbáltam pépet először, kitolta a nyelvével.

Egyszer-kétszer sikerült csak kb egy egész adag gyümölcsöt megennie, amikor nagyon édes barackot adtam.

Mára ott tartunk, hogy összeszorítja a száját, mondjuk eddig sem nyitotta úgy igazából sosem.

Mostanában az sem segít, hogy beteg egy hete, gyógyszert kapott, amit fecskendővel adok neki, nem szereti, összeszorítja a száját, de ugye muszáj bevenni, tehát összeszorítom a pofiját és beadom neki.

Viszont, ha almacikket, banándarabot, vagy párolt répát adok, azt simán elfogadja és nagyon szépen elnyammogja. Ma banánt adtam neki, öröm volt nézni, ahogy ette. Gyorsan csináltam neki egy kis banánpépet is, úgy már nem kellett.

Mi lesz így? Hogy adjak neki nemsokára húsos kajákat?

Jártatok már így?

Ja, és attól is nagyon félek, hogy rossz evő lesz, mivel van egy másik gyerkőcöm, aki 5 éves és borzasztó válogatós. És nagyon tartok attól, hogy a kicsire ráragasztom az aggodalmaimat.


2013. szept. 14. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen a lányom, és rengeteget eszik már :) Én nem erőltettem a hozzátáplálást, és ő igazából talán 8 hós kora körül kezdett el valamiket enni. De ő is inkább a darabos kajákat ette. Meg onnantól kezdett el enni, h. amikor én ettem, ő is akkor evett. Adtam a kezébe valami kaját és hagytam had egyen. Persze nagyon nagy koszt hagy maga után, de élvezte az evést. És mostmár 16 hónapos és nagyon sokat eszik. Lehet h. szerencsém van vele, de az is lehet h. nem erőltettem és azért szeret enni. Meg hagytam had élvezze az evést.

Én húst úgy adtam neki, h. rántott csirkemellből adtam neki vékony csíkokat, és azt nyammogta. Vagy a kezembe fogtam a husit, és úgy adtam a szájához, h. harapjon belőle, így tudtam kicsit irányítani, és nagy darabokat nem harapott le belőle. Vagy húslevesből a húst hasonló módon lehet adni, esetleg grillcsirkét. A puha husit könnyebben elrágják.

Néha előfordult, h. félrenyelt és köhögött és akkor a térdemre fektettem hassal lefelé és a hátát megütögettem és kijött a félrenyelt darab. Ilyen is van azért, erre is fel kell készülni. De sokkal előbb lesz önálló a gyerek evés területén.

Ennek az egész etetési formának van neve is :) igény szerinti hozzátáplálás (BLW), ennek olvass szerintem utána. Én is így értettem meg a saját gyerekem :)

Sok sikert hozzá, és ne aggódj!

2013. szept. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hasznos volt a válaszod :)
2013. szept. 15. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!