Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rá lehet szoktatni 6 és fél...

Rá lehet szoktatni 6 és fél hónapos babát a cumira?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert még mindig felkel éjjel és csak cicivel tud visszaaludni. Én vagyok a cumija mert nem eszik csak cicizik. De semmilyen cumit eddig nem fogadott el és az ujját sem szopizza meg semmilyen alvási altatási módot nem kedvel csak cicin alszik el este is és nap közben is. Volt valaki ilyen helyzetben?
2013. szept. 15. 07:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia.az enyèm is pont ezt csinàlja, 6,5 hòs.kellemetlen de nekem többen azt mondtàk nem kell màr ràszokatni örüljek, hogy egyiket se csinàlja. Vèdőnő szerint csak vizet adjak ejszaka neki àllitòlag 3 nao max ès nem kel fel.mèg nem pròbàltam de lehet kifogom....
2013. szept. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Harmadik gyerekem nekem sem fogadta el. Ez babafüggő, valószínű, ha eddig nem kellett neki, akkor nem is fog.

Aludj együtt vele, és ha megébred, csak felcsatlakoztatod a cicire. Hat hónaposan ez tök normális. Egyébként biztos, hogy tejet is nyel, de valóban a lényeg a mama-közelség ilyenkor.

Ha nagyon zavar, esetleg próbálkozhatsz azzal, hogy a saját illatú pólódat berakod mellé, hogy érezze és úgy simogatod, hátha visszaalszik.

Nekem most 16 hónapos a pici, és még 2x szopik éjjelente. Ő nappalra már megtanult elaludni anélkül, sőt olyan 8-10 hónapos kora óta nem alszik már el a cicin, volt egy nehéz időszak, pár hónap, amíg csak babakocsiban vagy háti hordozóban tudtuk elaltatni, aztán ha aludt, áttettük az ágyába.


Van egy barátnőm, az ő kisfia egy éves múlt, amikor elválasztotta őt teljesen, és akkor elfogadta a cumit "helyettesként".

2013. szept. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Nálunk az ujját szopta/szopja pici kora óta elalváshoz, vagy megnyugtatásképpen, de soha nem bírtam rádumálni a cumira, hiába próbálkoztam. Cici helyett nem próbálkoztatok valami alvós figurával? Lehet, hogy nem is a cumizás hiányzik neki, csak az illatod. Ha pár napig együtt aludnál valami puha rongyival, amit szoptatások közben is odagyűrnél a kezébe, vagy a pofijához, szerintem előbb utóbb sikere lenne.
2013. szept. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rá bizony.A fiam 6honapossan szokott rá,elötte nem kelett neki semilyen fajta cumi.A játékai között voltak a cumik és egyszercsak azt látom hogy benn van a szájában és szopja mint aki mindig ezt csinálta :D Én örültem neki,mert azota fele annyi lett a nyöszörgés-
2013. szept. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!