Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos a kisfiam. A...

10 hónapos a kisfiam. A bútorok mellett lépeget ill. ha fogjuk a kezét. Kell-e már "igazi" cipőt vásárolnom neki? ha igen, akkor milyet ajánlotok? Mely dolgokra figyeljek?

Figyelt kérdés
2013. szept. 16. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Otthonra nem kell.Ha elindul magától,otthonra akkor sem kell,csak ha lúdtalpas már most vagy bármi ilyesmi.Kézen fogva nem szabad lépegetettni egyébként.

Olyan cipő kell majd,ami rendesen tartja a bokáját és minőségi,nem kínai boltos.

2013. szept. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Ne fogd a kezét!!! Ha nem tud egyedül menni, akkor nem megy és kész. Majd mehet vele a nevelési tanácsadóba fejlesztésre.

Mivel még nem tud járni, inkább arra figyelj, hogy ne fázzon a lába és azért homokozóba le tudd tenni, tehát legyen normális talpa is. De ez még azért nem olyan igazi cipő is, amint amiben majd járni fog.

Muszáj,hogy egyedül tanuljon meg járni, ne kézen fogva.

2013. szept. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tanítom járni,de néha lép így néhányat.Nem ez volt a kérdés lényege,ne haragudjatok.
2013. szept. 16. 15:37
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Én csak akkor vettem a kisfiamnak, amikor már elindult, tehát önállóan ment. A fiam 10,5 hónaposan indult el, 11 hónaposan vettem neki a cipőt, mert akkor már az utcán is stabilan tudott sétálni. Előre semmiképp ne vedd meg a cipőcskét, mert ilyen picinek még elég gyorsan nő a babák lába.

Arra figyelj, hogy ha a babádnak semmi probléma nincs a lábával, akkor ne legyen a cipőben haránt emelő. Vehetsz suplinált cipőt (szamos, vagy supi, de ez sem életbe vágóan fontos.

Az első cipőcske legyen jó minőségű, lehetőleg bőr cipő. Mi nagyon szeretjük az Elefanten cipőket, ezeknek a belsejük is bőr. Kisfiam első cipője ilyen volt, ma már 3 éves, de minden szezonra ezt veszem neki.

2013. szept. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Az én kislányom pár nap múlva lesz 10 hónapos,egy ideje már ő is megy ha fogjuk a kezét.Miért ne mehetne így? Szerintem először minden gyerek kézen fogva megy.Én épp most készülök neki cipőt venni.Bent nem adom majd rá,de ha elmegyünk akkor majd igen,már nincs olyan meleg,hogy csak zokniban legyen.Valami jó minőségű cipőt fogok venni,interneten utána tudsz nézni milyenek vannak.
2013. szept. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Enyém is már lépeget kapaszkodva és már van cipője, hogyha olyan helyre megyünk le tudjam őt tenni és ott azért ne zokniban lépegessen. Itthon csak zokni van rajta. Neki ez még nem az "igazi" cipője, mert még ugye nem megy önállóan, de azért mégis csak kell valami addig is a lábára.
2013. szept. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bentre nem kell neki cipő, a legjobb, ha mezitláb (vagy zokniban) tanul meg járni, így tud a legjobban kialakulni az egészséges talpboltozat. Ha kint leteszed, ahol kell cipő, akkor lehetőleg puhatalpú cipőt vegyél, ami még véletlenül sem szupinált, vagy bokatartós stb, ez egészséges babáknál kifejezetten káros lehet.

A kézen fogva vezetgetés is valóban káros, főleg egy 10 hónaposnál. Akkor tudnak helyesen fejlődni az izmai és az egyensúlyérzéke, ha önállóan tanul járni, stabil dolgokba (pl bútorokba) kapaszkodva. Persze ha alkalmanként pár percre megfogod a kezét és úgy "járatod" az még önmagában nem lenne baj, csak az a gond, hogy ezt a babák ugye élvezik, és ha megszokták, akkor kikövetelik. Valamint ebben a korban még nagyon nem kellene járásra ösztönözni, nem szabad lerövidíteni a mászós időszakot, mert az később még sok problémához (pl. tanulási nehézségek) vezethet.

2013. szept. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) A babám alkalmanként jár kézen fogva.Egyébként mászik és a bútorok mentén közlekedik,néha-néha elengedi és imbolyog.Én nem tanítom járni.Szerencsére ő nem követeli a kézen fogva mászkálást,jól elközlekedik a maga módján. :)
2013. szept. 17. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!