Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csirkemájat 3 hónaposan?

Csirkemájat 3 hónaposan?

Figyelt kérdés

2,5 hónapos a babám, kizárólag szoptatom, és 4-5 hónaposan gondolom kiegészíteni neki a tejcit esetleg almával, tökkel, majd krumplival, barackkal.

Anyósom azonban akárhányszor beszélünk, elmondja, hogy szüksége van a babának másra is, nem elég a tej (én ezt nem így tudom) és adja neki csirkemájat meg krumplit ha már 3 hónapos, mert ő is minden nap azt adott a férjemnek összeturmixolva, és nézzem meg, milyen egészséges. (hozzáteszem, allergiás mindenre, amire csak allergiás lehet egy ember)

én már mondtam neki, hogy nem akarok adni neki húst 3 hónaposan, sőt semmit, de mindig mondogatja, hogy majd vashiányos lesz, meg beteg, meg mit tudomén.

Szerintetek igaza van? ÉS ha nincs igaza, hogyan magyarázzam meg neki,hogy jó úgy, ahogy csinálom?



2013. szept. 19. 09:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
még nem adj neki :)
2013. szept. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
ja, meg hogy adjak neki az anyatej mellé tehéntejet. tudtommal lényegében egy éves koráig tilos tejet itatni vele
2013. szept. 19. 09:22
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
dehogy adj neki. Mutasd meg neki mik vannak irva a mai könyvekben, jöjjön el ha jönh a védőnő vagy menjen el veletek az orvoshoz és ott kérdezz rá. Épp ezért van ez a rengeteg étel allergia mert minekt túl korán kezdtek el hozzátáplálni. Fél évesen ráérsz a hozzátáplálással ha szopik addig.
2013. szept. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
azt mondtam neki, hogy a védőnő is ezt mondta, meg hogy a könyvekben is ez van. de azt mondja, az ő korában jobban tudták, és most hülye mindenki
2013. szept. 19. 09:23
 5/16 A kérdező kommentje:
már előre félek, ha nem vagyok ott a picivel, megeteti ilyen dolgokkal
2013. szept. 19. 09:23
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
ha ennyire makacs csökött agyú én nem hagynám rá a gyereket amig nem lehet neki rendes ételt adni. sosem értettem az iylen embereket.... részvétem az anyósod maitt.
2013. szept. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
én is ugyan ebben a helyzetben vagyok hogy mindig mikor akarok valami főzeléket csinálni neki egyből bele szól. én nem hallgatók rá. nekem állandóan azt mondja hogy már 2hónaposan ezt meg azt adott a gyerekeinek. sokszor elmondtam már neki hogy nem úgy fogom nevelni ahogy ő akarja. nem tetszik neki de ez van. ma már más világ van mint akkor.
2013. szept. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Alapszabályok:

Nem adunk májat 3 hónaposan.

Nem hagyjuk anyóssal egyedül a gyereket 3 (4-5-6 stb.) hónaposan. (NEM neki szültük, mindenki oldja meg a saját problémáit. Rendben van, hogy a szülők segítenek, de alapvetően a szülők nevelik a gyereket. Én nem hagynám egy ilyen anyósra, az 1000%.)


Amúgy meg nem értem, mi a kérdés, ha a férjed mindenre allergiás...

2013. szept. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
nem, én sem hagyom. először kb fél évesen szándékozom otthagyni, 1-2 órára. de fél évesen se adjon neki húst, tejet, és neadjisten csokit, hogy jófej legyen az unokánál. de még egy évesen sem akarom, hogy édességgel és májjal tömje. nem tudom, hogy fogom neki megmagyarázni, hogy az én anyukámnál lehet a gyerek, de nála nem
2013. szept. 19. 09:32
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire rád akarja erőszakolni a hülyeségét és nem tágít, én bizony helyre raknám... Na nem azért mert olyan bátor és agresszív típus vagyok, de egyet megfogadtam, a gyerekemet én nevelem és ahogy én gondolom a dolgokat, úgy lesz.

Anyukám 3 hósan krumplit akart adni a babámnak, én elmagyaráztam neki hogy ma már másképp működnek a dolgok és szépen lassan kell mindent, hagyja rám, majd én tudom hogy mit mikor kell. Nem is volt ezzel gond, elsőre megértette.

Ne hagyd magad, mond meg neki hogy igen, tisztában vagy vele hogy régen a 3 hónapos gyerekkel tejbegrízt etettek tehéntejből, de a mai világban más van és te ez szerint szeretnél cselekedni. És mond el neki hogy ha titokban ad valamit a gyereknek abból baj is lehet, ráadásul ha kizárólag szoptatod nem is kell még bekeverni pépekkel a szoptatásba. Anyatejes babákat elég 6hósan hozzátáplálni, persze ettől nyugodtan eltérhetsz.

De nem csirkemájjal kell kezdeni.

Ne hagyd magad, a Te gyereked!!!

2013. szept. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!