Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babám megissza a bolti...

Ha a babám megissza a bolti tejet, de a védőnőm azt mondja hogy ne azt hanem gyerekitalt adjak neki akkor mit csináljak? Maradjak a bolti tejnél?

Figyelt kérdés
nem kiütéses tőle!14 hónapos!azért tértem át a tejre mert már nem fogadta el a cicit.
2013. szept. 19. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Nyugodtan adhatsz neki bolti tejet!

Nyilván a tejital gyártóknak is meg kell élniük valamiből és hát valakinek őket is kell képviselni.

Egyébként ahogy elmúlt 1 éves, már nyugodtan kaphat bolti tejet.

2013. szept. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megy a bolti tej, szerintem hagyd nyugodtan, de figyelj arra, hogy a szervezetébe jussanak vitaminok. A tejben nincs meg az a mennyiség, ami a gyereknek szükséges. Lehet, ezért gondolta a védőnő azt, hogy a tejitalra álljatok át.


Mellesleg megáll az eszem ezeken a védőnőkön. A fiam januárban volt 1 éves, és mikor véletlenül eljött a védőnő tavasszal (sosem járt rendszeresen), kérdezte, hogy gondolom a tej-tejital dolgot. Mondtam, a nyáron akarom átállítani a fiamat. Erre, á, nem kell addig várni, 1 éves kor után mehet, stb.....Hát ezek nem egy helyre jártak suliba?! Nem ugyanazt tanították?!

2013. szept. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van olyan allergia, ami csak évek múlva jelentkezik.

De ha egyszer már kapott bolti tejet, akkor nyugodtan kaphatja továbbra is.

2013. szept. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt mondta a védőnő,de en is tejet adok. Nem fogok annyi pénzt kiadni tejitalért,amennyibe kerül... Így is kap rengeteg gyümölcsöt,zöldséget,vitaminban tuti,hogy nem szenved hiányt.
2013. szept. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt mondta a gyerekorvos. Hozzátette, hogy adhatok neki tejet is, ha akarok, ha nem tejallergiás, akkor baja nem lesz tőle, de ha megengedhetjük magunknak, és a gyerek is szívesen issza, akkor jobb a tejital/tápszer. Nem csak a vitamintartalma miatt, hanem azért is, mert könnyebben emészthető, sokkal jobban alkalmazkodik a kicsik szervezetéhez. A gyerekorvosunk nem tápszer ügynök, és én bízom benne, úgyhogy hallgatok rá.
2013. szept. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!