Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki nem...

Van itt olyan anyuka aki nem szereti túlzott kemikáliát alkalmazni a babája bőrére és természetes vagy sensitive termékeket használ? (fürdető, sampon, törlőkendő) Milyen fajtát?

Figyelt kérdés
Az jó ha kisbabámnak Babylove ultra sensitive termékeket veszek? Azt olvastam egy oldalon, hogy ezek a legmegbízhatóbb termékek és a legjobb teszteredménnyel rendelkeznek!

2013. szept. 21. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy a kisfiam már két éves lesz, tehát már nem olyan kicsi, de most éppen kipróbáltuk az oliva szappant, eddig jónak tűnik.
2013. szept. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Babylove-ból mi a popsitörlőt használjuk, a fürdetòben pl vannak parabének (legalábbis abban a "kiadásban", ami nekünk most itthon van). Én inkább a szintén dm-es alverde termékeket használom, ár/êrték arányban állítólag a legjobb natúr termêk, amit itthon lehet kapni. Mosni mosószódával mosunk és bio öblítőt használunk (Frosch).
2013. szept. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

igen, ajánlott figyelni.

dm alverde termékek valóban a legjobbak ár/érték arányban.


jó, ha nem használsz öblítőt sem. legalábbis nem a mindenféle fullasztó illatú silan és társait.

2013. szept. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Igen. Én textil pelenkát és házilag készített popsitörlőt fogok használni és a baba popsijára körömvirág kenőcsöt.


Nemrég olvastam, hogy tele vannak mérgező vegyi anyagokkal és nagyon sok bőrproblémát okoznak a bolti dolgok.


Nem tudom mennyi idős a kicsi, de most olvastam éppen, hogy 6 hónapos korig nincs szükségük fürdetéskor semmi másra, csak tiszta vízre és a popsit elég szappanos vízzel lemosni és kész.


[link]


Itt sok hasznos infót találhatsz.

2013. szept. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát a fürdetőre figyelek a legjobban, főleg mert elég érzékeny a lányom bőre. Sok mindent kipróbáltunk, amit "egészségesnek" mondanak, de végülis kiderült, hogy nem létezik ilyen, mindenben van egy kis rossz. Úgyhogy a jónak mondottak körül végülis rossmann hasonló termékénél maradtunk, mégpedig azért, mert kevesebb összetevője van, mint amit te gondoltál ki. Itt meg tudod nézni:

[link]


[link]


Az ára is szuper. 400 ft körül van ha akciós!


De itt van pl az Alverde is...nekem semmivel nem meggyőzőbb, sőt...

[link]

2013. szept. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
igen,figyelek. fürdetőből csak a győhuszertári, pelust,popsotörlőt mosom.
2013. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezt használjuk, és az olajat fürdéshez, testápolóját ha száraz a bőre, mert ekcémás, ha előjön+Decubal. Mosáshoz mosógolyó, mosószóda v szóda-baikarbóna, öblítéshez ecet. A folyékony mosószert házi mosószappanból csinálom. Törlőkendő szintén Ultra Sensitív ebből a családból.
2013. szept. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Születése óta fürdéshez, hajmosáshoz bio olíva szappant használunk, előtte olívaolajjal volt a masszázs (sima konyhai). A bőre gyönyörű (mindjárt 1 éves).

A mosható pelust használunk, a popsitörlőt is kimosom a vegyszeréből és egy kis műa.dobozba teszek sima vizet és egy száraz popsitörlőt teszek bele, ezzel mosom le a fenekét (előtte WC papírt használok).

Popsikrémet nem használok,mert nem kell - ha olyat evett (paradicsom) amitől kipirosodott akkor vékony sudokrémet kenek (az elmútlt 1 évben 2 doboz repis sudokrém fogyott el-a pici doboz).

Ami bolti fürdetőt kaptunk kézmosásra használjuk.

Sokáig én is háziszappanból (Tisza) csináltam a folyékony mosószert, de az ételfoltokkal küzdenem kell, ezért váltottam dm-es sensitive babás mosószerre+mosószóda. Továbbra is ecettel öblítek.

2013. szept. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én a dm-es Alverde Kleine Elfe sampont és fürdetőt használom, nagyon jó, nagyon bio :) és semmi probléma nincs a picim bőrével, pedig a Nivea fürdetőt abba kellett hagynom, mert kiütéses lett tőle.
2013. szept. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekünk az orvos azt ajánlotta, hogy a baba fél éves koráig csak és kizárólag mosdókenőccsel fürdessük (bőrre és hajra). Tényleg nagyon szuper termék, kipróbáltam és valami hihetetlenül hidratált lett tőle a bőröm. Ráadásul nagyon olcsó is.
2013. szept. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!