Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem ertem a babam.13 honapos,...

Nem ertem a babam.13 honapos, minden darabosat megeszik amit a kezevel megfog es sajat maga teszi a szajaba (barmilyen gyumolcsot csak kockara vagok, ul es megeszi, rantott hust is, kenyeret, kekszet, zoldseget. Stb)?

Figyelt kérdés

A gond ott van hogy ebedkor amikor kanallal adnam neki a mar nem teljesen pepesitett etelt, nem eszi...kopi ki, mar teljesen nem ertem miert csinalja ezt?

6 foga van, most bujik az also elso orlofoga


Szerintetek mi lehet a baj?


2013. szept. 23. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs baj. A babád önálló, örülj neki, ne adj többé pépeset, vagy úgy próbáld, hogy az ő kezébe (is) adod a kanalat.

Egyik gyerekem 9,5 hónapos korától így evett, a harmadikkal már nem is etettem pépes ételt egyáltalán, nagyjából a BLW módszer szerint etettem, csak darabosat, csak kézzel.

2013. szept. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos most hallok eloszor errol a BLW igeny szerinti taplalasrol, maris utannaolvasok a googleon :)
2013. szept. 23. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem baj, nem késtél le semmiről még, akár mától is átállhatsz! :)
2013. szept. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A kanallal csak hadonaszik...
2013. szept. 23. 13:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem 13 hónaposan semmi gond nincs ezzel, sőt, nagyon ügyes, hogy ennyi mindent megeszik.

Később majd megeszi úgy is, ebben a korban minden állandóan változik.

Kisfiam most 23 hónapos, és a gyümölcsöt például csak pépesítve eszi meg, összevágva egyiket sem, viszont turmixolva bármelyiket. Én örülök, hogy egyáltalán így megeszi, nem aggódom rajta.

Ne erőltesd, amit nem lehet kézzel enni, pépesítsd neki nyugodtan, hiszen nem arról van szó, hogy nem akar vagy nem tud rágni, egyszerűen most ilyenje van, majd kinövi.

Szerintem nagyon ügyes, hogy ennyi mindent megeszik kézzel!

2013. szept. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!