Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébiétel kóstoltatás, glutén...

Bébiétel kóstoltatás, glutén bevezetés, hogyan?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 és fél hónapos múlt,anyatejes baba,de már több,mint 1 hónapja kóstoltatom,eszegeti a főzelékeket is pár hete.Bébiétellel kapcsolatban szeretném kérdezni,hogy hogyan kell adni pl az olyan bébiételt,amiben akár két olyan összetevő is van,ami még nem evett.(pl őszibarack-maracuja ami tartalmaz szőlőt és maracuja levet is) ezt is kanalanként kéne?De akkor 3 nap alatt sem fogyna el..vagy sárgabarack keksszel,de még nem evett sárgabarackot.A másik kérdésem a glutén bevezetésével kapcsolatos,vettem a dm-ben alnatura műzlit amit 6 hónapos kortól lehet adni és vacsorára ajánlják.Ezt is 1-1 kanállal kell,majd növelni az adagot?Mennyi időnek kell eltelnie ahhoz,hogy egész adagot csináljak neki,vagy kibontsak egy alma-répa-zabpehely bébiételt? (bár ő max egy harmad adagot eszik meg üvegesből,a saját főztömből sem eszik 50-60 milinél többet) remélem nem túl zavarosak a kérdések,de nem tudom,mikor jön a védőnő újra,és múlt hónapban csak 350 grammot hízott,ami szerintük kevés,és többet kéne ennie,de vannak napok,amikor semmit sem akar,csak tejet,így kísérleteznék üveges kajákkal is,hátha van,amit szeret,amikor a sajátomat kiberregi a szájából...
2013. szept. 23. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:

minden kérdésedre nem tudok válaszolni, de:

csak a hozzátáplálás elején kell ezt az 1-2 kanalas dolgot alkalmazni. később már, ha ízlik neki valami új dolog, akkor annyit adj neki, amennyit elfogad.

2013. szept. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm,számomra már ez is hasznos információ!
2013. szept. 23. 18:14
 3/3 anonim ***** válasza:
ne görcsölj rá a hozzátáplálásra. úgy csináld, ahogy ő elfogadja. majd látni fogod, ha többet akar enni a papiból, mit szeret, hogyan szereti. amúgy napról napra változik az ízlésük. az én fiam az elején mindentől öklendezett.. azt hittem, örökké anyatejen fog élni :D a glutén volt a legnehezebb nekünk, nem volt hajlandó ezeket a gabonapépeket megenni gyümölccsel; együtt a kettőt nem. úgyhogy én bulátát adtam neki kézbe, azt elmajszolta, meg babakekszet (mondjuk már nagyobb volt, mint a tied)
2013. szept. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!