Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiam 11 hónapos lesz 31. -én....

Fiam 11 hónapos lesz 31. -én. Amiket a védőnő mondott semmit nem csinál. Ez baj?

Figyelt kérdés
Nem érdekli a tapsi-tapsi, nem tudja hol a buksija, a mondókákra csak vigyorog, vagy táncol. Védő szerint ezeket 1 éves korára tudnia kellene. Kezdek aggódni. Nem hasonlítgatásképpen, de a ti ennyi idősötök miket csinál?
2013. szept. 24. 11:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerek máshogy fejlődik..

A védőnő tankönyv alapján mondogatja ezeket

De hát istenem...ne aggódj

A fiam 26án lesz 1 éves..ő sem tudja hol a buksija

Tud puszit adni-küldeni,pacsit ad,pápázik

Mondok valamit : soha ne hasonlítsd a babád máséhoz..minden babát más érdekel..egyik így,másik úgy fejlődik

2013. szept. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Vekerdytol olvastam nemreg hogy nem kell idomitani a gyereket egyszeruen szabadjara kell engedni hadd maszkaljon a lakasban fedezze fel a targyakat stb. Nem kell tobb. Max nem fog enekeket tudni mire ovodaba megy de ennek ellenere sokkal jobbat teszel vele. En se idomitgatom a kisfiam nem tanitom papazni es nem parazok hogy nem figyel a mondokakra mert helyette egy eleven kis gomboc aki mindenre kivancsi es meg se all egy pillanatra se. Az hogy hol a buksija majd megtanulja. Hulyeseg hogy ezekre be kell tanitani!!!
2013. szept. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 SzCJudit ***** válasza:
54%
Utolsónál a pont :)
2013. szept. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Lányom lassan 1 éves és nem tudja hol a feje,de nem is mutatjuk neki meg mondjuk,akkor honnan kéne tudnia?!Mondókázni nem szoktunk neki,így ha betesszük neki a youtube-on,ő is mosolyog.Táncol mindenre ami zene,tapsizik (de nem mondja),pápázik,mutatja a kerekecske gombocskát,mutogat.Cica,kutya(brutya),hörcsög(höcsö),vauvau,cic cic,anya,apa ezeket mondja,de ezekből is az anya az állandó,többi az változó.Labdát guritja,de nem különösebben érdekli.Ugyanezeket csinálta 10hónaposan is,mint majdnem 12hónaposan.Áll,lépeget,de kapaszkodik még mindig.
2013. szept. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Pont úgy csinálom én is, ahogy a 2. írta. Nagyon igaza van, a gyerek nem kutya, hogy betanítsuk dolgokra. Fejlődjön a saját ütemében, önállóan.
2013. szept. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az en kislanyom 11 honaposan indult el maszni, szeretett tapsolni, a mondokakra ulve tancolt hasbol, intett papat, puszit nem akart kuldeni. Enszerintem pedig nem idomitas az ha amikor feladom a gyerek cipojet mondom hogy a labara adom, meg a sapkajat a fejre tesszuk.
2013. szept. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom, de ostoba védőnőtök van. Mindig azt mondom, hogy amíg a gyerekem nem tudja elolvasni a szakirodalomban, hogy mit kell csinálni bizonyos életkorban, addig ne cseszegessék.

Minden gyerek más ütemben fejlődik. Ha nincs egetverő nagy lemaradásban, akkor nyugi. Ha vigyorog és táncol, akkor szuper ügyes! 11 hónaposról beszélünk.

Úgy meg tudják ijeszteni az anyukákat, hogy hihetetlen!

A kisfiam soha nem pápázott, mert nem tanítottam neki. Eszembe sem jutott, csak mikor a vedőnő csodálkozott, hogy nem integet neki. Tényleg lassan kiképzésre kell vinni a gyerekeket.

2013. szept. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat, mindenkinek ment a zöld kéz. Meg nyugodtam. Nem is akarom idomítani, mert semmi értelme. C sak elég már a sok szuper kölökből, akik 6 hónaposan beszélnek, meg 7 hónaposan maguktól járnak.
2013. szept. 24. 18:35
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az idomítással nem értek egyet! Nekem pl. alapból jött/jön,hogy ha a gyerekkel vagyok (szinte egész nap ugye), akkor énekelek neki, vagy az elmémből előkotrok egy mondókát és elmondom. Főzés közben az ott van velem a konyhában, most álljunk kukán?

Vagy ahogy már írta valaki, amikor öltöztetem akkor is mondom,hogy mit csinálok, mit hova húzok, nyilván megtanulja. A köszönés ugyanilyen!

DE! Nem kell hasonlítgatni ez így van. Az én fiam pl. baromi későn kezdett járni, 16 hónapos elmúlt. Engem is csesztetett a védőnő. Viszont 9 hónaposan integetett, mondta,hogy apa! Másfél évesen már beszélt! Nálunk tehát a járás megcsúszása nem hozta magával a beszédfejlődés lemaradását!

2013. szept. 25. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az idomítás arra irányult, hogy bizonyos dolgokat azért tanítanak be a babának, mert elvárt a nagykönyv szerint. Az, hogy spontán énekelünk mondókázunk, ha az alkalom adja elsoroljuk a testrészeit ez ne ugyanaz. Viszont, ha leülsz vele és tanítod neki a testrészeit, próbálod belesulykolni, és még vissza is kérdezed, az már túlzás. A kisfiamnak sosem tanítottam ezeket, de mivel öltöztetésnél pl. mindig mondtuk neki, hogy kéz, láb stb. ezért egyszercsak tudta. És ez olyan jó érzés. Ők még szívják magukba a tudást eröltetés nélkül is, a saját tempójukban. Ezért nem tartom szerencsésnek, ha valamit direkt módon betanítunk a piciknek.
2013. szept. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!