Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nap szélcső a megoldás?

Minden nap szélcső a megoldás?

Figyelt kérdés

8 hetes a babám, és 2-3 hete nem bír magától kakilni. Szegény erőlködik, de nagyon néha csak puki jön, széklet egyáltalán, vagy csak kis foltot hagy a peluson.

Próbáltuk már az Infacolt, Bio gaiat, Gripe watert, hasra fordítjuk, melegítjük a pocit, de nem nagyon használ egyik sem. Így naponta legalább kétszer szélcsövezem, de van, hogy minden szopi után.

Mikor fog tudni magától kakilni? Egyáltalán szabad ennyi alkalommal szélcsövezni?


2013. szept. 24. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Kamilla tea, levolac szirup. Ez tuti módszer, biztos beindul tőle a bélműködés.
2013. szept. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A kamilla teával nagyon vigyázz. Egyrészt iszonyatos hasfájást tud okozni (sajnos tapasztalat), másrészt azt hosszú ideig nem szabad használni, mert szárít. Anyatejes? A Laevolac szirup jó lehet.
2013. szept. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A biogaia segített a kisfiamnak anno, de legalább 10 napig kell adni hogy javulást hozzon. Addig próbáltad?

Esetleg glicerines kúp.

2013. szept. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kipróbálom a Laevolac szirupot. A Biogaiaból már a második üveget vettük meg, néha volt kakis pelus, mostanában egyáltalán. Szóval nekünk nem segített sajnos.

Kamilla teát is adtunk neki, de nem nagyon akarja inni.

Igen, anyatejes.

Köszönöm a segítséget !! :)

2013. szept. 24. 17:13
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Én szükség esetén használtam szélcsövet, szerintem tök jó találmány. Néha többször kellett, néha egyáltalán nem, szóval igény szerint.

Nekünk sokat segített.

2013. szept. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak anyatejes?

Mert akkor a napi 7 és hét naponta egy kaki között bármi lehet és minden normális. Nem kell minden nap kakilnia, én nem szélcsövezném. A végbélnyílás is érzékeny is szerkezet.


Ha tápszeres, más, de nem írtad.

2013. szept. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi 5 hónapos koráig szélcsoveztük, egy neves gasztros doki ajánlotta, a napi 2 alkalmat. A lányomnál csecsemőkori diszkéziát állapitott meg. Ez azt jelenti, hogy a végbélben van egy rossz reflex, amitől nem tud kakilni. A hozzátaplálással elmúlik.
2013. szept. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!