Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemőkori kólikára alma?

Csecsemőkori kólikára alma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy érdekes dolgot hallottam ma egy ismerősömtől.

Sajnos kisfiam, aki 18.-án volt két hónapos nagyon hasfájós. Az ismerősöm azt tanácsolta, hogy minden nap adjak neki egy kiskanál pépesített almát. Állítólag ez a módszer helyre tett egy szintén hasfájós babát, akinél már még fiatalabb korban lekezdték ezt alkalmazni.

Próbáltam utánaolvasni az interneten, de semmit nem találtam ezzel kapcsolatban.

Szerintetek lehetséges, hogy valóban használna?

Valaki esetleg próbálta már ezzel "kezelni" a hasfájós babáját?

Eléggé szkeptikus vagyok, és nem akarok esetleg nagyobb bajt okozni!

Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!


9 hetes kisfiú anyukája


2013. szept. 24. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
9hetes babanak még ne adj almát! A reszelt illetve pepesitett alma megdogja a székletet! Nekünk a kömény kup segitett, , kislányom nagyon hasfajos volt!
2013. szept. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Inkabb nem mondok semmi durvat. Nem jo a hasfajasra az alma, pont, hogy jobban is fajhat tole. Plane ne 9 hetesen...
2013. szept. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Adj neki inkább ánizs vagy köménymagos teát. Nálunk ezek váltak be.
2013. szept. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igen, gondoltam, hogy ez nem lehet jó megoldás...

Köszi, hogy megerősítettetek benne! :)

2013. szept. 24. 17:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy filter babatea (mecsek baby, vagy valami édesköményes) egy bögre víz. És néha adogass belőle neki kanállal. De próbálkozhatsz Espumisan cseppel (nekünk bevált), vagy Infacol-lal.
2013. szept. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fiam nem itta meg a köménymagos teát, úgyhogy nálunk maradt az Espumisan csepp. Az is jó volt. Vagy még van köménymagos masszírozós kenőcs. Én még azzal kenegettem és masszíroztam a fiam pocakját.

De almát ennyire pici babának ne! Majd ha 4 hónapos lesz és már éppen nem szopizik.

Amúgy valakinél meg pont az alma vált ki hascsikarást, úgyhogy erről ennyit.:)

2013. szept. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos mára már teljesen tapszeres baba lett a Drágám.

Infacolt adunk neki már jó pár hete. Próbáltuk már az Espumisant és a Biogaiat is. Az Infacol a leghatásosabb nála.

Remélem azért hamarosan ki fogja nőni! :-)

2013. szept. 24. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!