Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, mit tegyek? Nem...

Anyukák, mit tegyek? Nem eszik rendesen a gyerekem!

Figyelt kérdés

13 hónapos a kislányom és 8 kiló. Eddig speciális, növekedésbehozó tápszert kaptunk. Pár napja azt sem eszi meg. Semmit nem szeret, semmit nem eszik örömmel. Etetés közben mindig el kellett csalni a figyelmét, valami játékot adtam a kezébe, hogy ne ordítson, és ne rúgja ki a kezemből az ennivalót. De már ez sem vált be.. 2 hete laptopon mesét nézetek vele, csak úgy eszik egy keveset. A tápszer már nem kell. Vettem egy pár fajtát, kidobtam az ablakon majdnem 20 ezret, semmi nem kell neki. Ahogy meglátja az ennivalót, elkezd öklendezni.

Úgy gondoltam, hogy ha nem eszik tápszert, akkor majd reggel eszik helyette joghurtot. Nem nagyon kellett neki :( A tízórainál (100gramm gyümölcs) a reggeli joghurtot is rám hányta. Ezen a héten sokadjára.... :( Darabosat nem tud enni, kihányja. A joghurtból a gyümölcsöt kiszedem, mert ha benne van, kihányja. A kekszet lereszelem, mert darabosan kihányja. A 8 hónaposaknak való bébiételt leturmixolom, mert ha nem, kihányja. A Túró Rudi belsejét kihányja, mert nem elég homogén. Ha közelítek a cumisüveggel, öklendezik. Pohárból sem iszik, folyatja oldalra. A gyümölcslevet nem szereti. A teát sem. Napi 1 dl-t iszik meg. Pisi is kevés van :( Mindenféle kivizsgáláson voltunk már, egészséges, semmi baja. Kenyeret, felvágottat adtam neki, abból megevett egy 2x3 cm-es darabot (ez volt a rekord).

Tudom, hogy nem kéne központi kérdést csinálni az evésből, eszik amennyit akar. De ha ráhagyom, elkezd fogyni :( Nincs kihez fordulnom, a védőnő és az orvos is felteszi a kezét :(

Anyukák! Segítsetek! Tanácsoljatok valamit! Vagy hova fordulhatnék? Létezik táplálkozási szakember babáknak (kisgyerekeknek)?


2013. szept. 25. 10:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenféle kivizsgáláson voltunk már, egészséges, semmi baja."


Milyen mindenfélén? Gasztroenterológus? Vizsgálták a gégéjét, nyelőcsövét, a gyomrát rendesen? Allergia?


Mindenképpen orvost váltanék és addig vinném, amíg ki nem derül a baja.


+ Írod, hogy azért van olyan, amit megeszik. Kenyér, felvágott. Addig add azt.

2013. szept. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Szerintem érzi a kicsi,hogy erölteted neki...A hányásnak vagy egészségügyi vagy lelki oka van.Egyik öcsém,aki mostohaöcsi,őt éheztette az anyja és ezért hozta el az apja anyámhoz,mikor megismerkedtek.Ez a tesóm is amig nem kamaszodott,vézna volt.Előírták,hogy többet egyen.Addig nem állhatott fel mig nem ette meg az adagot.Az volt az eredménye,hogy betömte aztán kis időre rá kihányta.Azóta már felnőtt szinte,19éves.Mióta kamasz lett,megváltozott ez nála.

Szerintem biztosan van gyerekeknek is táplálkozási szakember,de egy felnőttekkel foglalkozó is lehet tudna segíteni.

Érdemes lenne nagyobb kivizsgálást csináltatni,mert azért ez nincs rendben így.

Itatni próbáld szívószállal,nekünk is csak azt vált be.A 8hós babakajától enyém is öklendezett,mert szaftos,de mégis darabos.Így lányom a kicsi darabokat elrágni nem tudta,mert aprók voltak,de lenyelni meg nagyok.

2013. szept. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
A fiam is ilyen volt, nagyon keveset evett, de kakaóból megivott minimum 2 litert naponta... Így is olyan vékony volt, hogy szörnyű volt ránézni. Ez sajnos nagyon sokáig eltartott, most kamaszodik, elkezdett irdatlan mennyiséget enni, most kezd hízni. :)
2013. szept. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Ahogy írod:

gasztroenterológia, gégevizsgálat, ultrahang, allergiavizsg., vérvétel, széklettenyésztés... amit az orvos mondott, azt megtettük. Legalábbis azt gondolom :(

2013. szept. 25. 10:42
 5/20 anonim ***** válasza:

Uram isten, de borzasztó lehet. A megoldást nem tudom, csak ötletelgetek. Én is tippelnék az allergia vizsgálatra. Próbálkoznék Béres cseppel, az általában étvágyat is csinál.


Olyan nincs, hogy egy doki feltegye a kezét....jól le kéne tolni.

2013. szept. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Tápszert tedd pohárba és tejpéppel sűrtsd be.Tedd etetőszékbe,adj neki is kanalat és azzal próbáld meg,így meg kapja a tejalapot is nagyából.Én nem cumisüvegezek a kicsinek már 10hós korától,mert 8-10hóig én is szenvedtem a tápszerrel.Nálunk a cumisüveg okozta a gondot.

Házi kosztot kap?A babakaják nagyon undorító ízűek,ha megkóstoltad már valaha.És a tápszer is nagyon rossz.Tejbegríz?Kaphat már tejet is elvileg ő.Kenyeret ő harapja?Mert lehet akkor szívesebben enne,ha nem katonázol neki,hanem harapja amekkorát akar.Ami puhára van főve,add a kezébe vagy egészbe add neki harapni.

Nekem ezek az ötleteim vannak csak,nekünk is voltak /vannak kajaundoros időszakok és olyankor én is azt adok,amit harapni tud,nem én kanalazok neki.

2013. szept. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem szoktam erőltetni, nem akarom, hogy még jobban megutáljon enni! Próbáltam a kezébe adni a kanalat, azt szerette. Akkor evett kb. 50 grammot.

Elhatároztam, hogy nem fogom hagyni tévézni sokáig. Erre itt vagyok: mese előtt etetem. Teljesen tanácstalanok vagyunk a férjemmel.

2 liter kakaó? Az kemény :) Az én kislányom azt sem szereti :(

2013. szept. 25. 10:47
 8/20 anonim ***** válasza:

Megint 2.vagyok

Bár nekünk súly gond nincs,most lesz 1 éves jövőhéten és 10kg meg több,mint 80 centi.De nekem is van,hogy nem hajlandó enni.Nekünk nincs még etetőszék,a játszószékből meg kimászik,így én is szaladok utána etetni.

De mindenképpen érdemes lenne elmenni vizsgálatokra még másfélére,vagy ezekre újra.Ha megengedhetitek,akkor inkább magánrendelésre,mert ott törődnek is vele,nem csak vizsgálat,aztán jól van az úgy...

2013. szept. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Lehet nem erölteted,de hidd el a gyerek érzi,hogy te aggódsz ezen.Ők a belső feszültséget is érzik,nem kell ennek kivül is látszódnia.

Együtt esztek?

2013. szept. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Vitacolant kap, de nem növeli az étvágyát. A tejpépet tápszerbe szoktam rakni, de nem szereti, csak mese közben tudom vele megetetni.


Szerintem is undorító ízű a bébiétel. Mindegyiknek ugyanolyan konzerv íze van. De többet eszik belőle, mint a házi kosztból, ezért inkább azt kapja. Beleharap dolgokba (kenyér, zöldség, banán stb), de csak játékképpen. Rendes mennyiséget nem eszik meg, csak 1-2 falatot.

2013. szept. 25. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!