Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én babám nem tud...

Csak az én babám nem tud egyedül felállni 8,5 hónaposan?

Figyelt kérdés
A környezetünkben minden baba feláll már 6-7 hónposan..
2013. szept. 25. 12:07
 1/9 A kérdező kommentje:
És még felülni sem tud, de egyedül bár meddig elüldögélne, közben játszik.
2013. szept. 25. 12:09
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én babám 8 hónapos és csak kapaszkodással áll fel,tehát segitséget vesz igénybe:)minden baba más ,az első lányom 6,5 hónaposan állt .....ne aggódj még van ideje
2013. szept. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az átlagosan fejlödö babák 7 hósan kezdenek el kúszni, 8 hósan térdelnek, másznak és ülnek(ez egy agyi funkció), es 9 hósan állnak fel, önállóan pedig 12 hó körül indulnak el.

Ez csúszhat erre arra. A követelmény 6 hós státuszon, hogy forogjon minden irányba. 1 éves státuszon, hogy üljön fel magától, 2 éve státuszon, hogy biztonysággal egyedül felálljon segítség nélkül és menjen biztosan.

ìgy még van idötök.

2013. szept. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Addig örülj, amíg nem áll fel :) sokkal fontosabb a szabályos kúszás/mászás és ha rákapott az állásra, akkor kevesebbet fog mászni. A fiam 8 hónaposan kezdett kúszni, 10,5 hónaposan mászni, 11 hónaposan állt fel és utána kezdett lépegetni. Soha nem vezettem addig egy métert sem, és azt is csak most kezdtük, mert eddig eltologatta a székeket, etetőszéket babakocsit. A vezetgetéssel nem fejlődik az egyensúly érzéke. 18 hónapos koráig kell elindulni. A fiam 14,5 még nem megy önállóan, de örülök, mert egyenesek a lábai, nem olyan kis görbék, mint a korán elindult babák többségének. És sem járókánk sem bébikompunk nem volt. Hagytam, hogy saját ütemében fejlődjön.
2013. szept. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elég nagy baj, ha egyedül elüldögél!!! Nem hallottál arról, hogy nem szabad ültetni?
2013. szept. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bogarszemu válasza:
Ne aggodj kisfiam 13 honapos most allt fel ha segited pl vezetgeted es felulteted nincs motivacio igy lassabban tanulja meg de amugy semmi gond :-)
2013. szept. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hm, én nem is hallottam olyat, hogy 6-7 hósan felállt valakinek a babája. Nem ez az előírás. Kislányom pont 8,5 hósan állt fel, rá két hétre azaz 9 hósan elkezdett mászni, és ezzel egyidejűleg rájött, hogyan kell felülni. Biztos vagyok benne, hogy a te kisbabád is hamarosan rájön, tudod, hogy nem egyformák, és mindennek eljön az ideje. :) Nyugalom!
2013. szept. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 10 hónaposan állt fel kapaszkodva. (kisfiú)
2013. szept. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én kisfiam is csak 10,5hónaposan állt fel először, de nem lett hátránya belőle!!

Azóta már 18hónapos és szabályosan szalad!

Ne aggódj, semmi baj sincs!

2013. szept. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!