Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire rossz anya...

Tényleg ennyire rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

2 hónapos a pici babánk, és a férjemmel örökös harc megy azon hogy én ragaszkodom hozzá hogy külön szobában legyen a pici, ő meg nem akarja...

ezt már a terhességem elején megbeszéltük, hogy én külön szobába szeretném ( a mi szobánkkal szemben van az övé, kb 5 lépés van köztünk.) anyukám is nyaggat, hogy szegény gyerek sír, vagy éhes akkor nem kellene nekem is átrohangálni hozzá, hanem csak ott lenne mellettünk, fel se kéne kelnem.Legutóbb közölte hogy milyen rossz anya vagyok, hogy kizárom a gyereket közülünk. Én nem érzem úgy hogy ki lenne zárva, csak úgy, hogy hozzászoktatjuk hogy az az ő szobácskája, és ez pedig a miénk, persze ha nagyobb lesz amikor kedve tartja jöhet mehet, de nem minden éjjel lesz együtt alvás... Értem én hogy nekem akarnak jót, de ha nekem ennyi fáradozás belefér, hogy 2-3-4x 5 lépést megtegyek a kisbabámért? egyébként babafigyelő is van, és ha már nem úgy veszi a levegőt ahogy megszoktam, gyorsabban vagy lassabban felriadok rá, és megyek át hozzá...

Egyébként azért nem akarom hogy egy szobában legyünk mert a nővéremék is így voltak hogy a sógorom ragaszkodott hozzá hogy egy szobában legyenek, aztán később egy ágyban aludtak, és a végén nem volt szívük "kitenni" őt a szobájukból, így még 7!!! évesen is köztük aludt. ez nem egészséges, persze 1x-1x belefér, de hogy mindig.. annyi a házaséletnek, meg mindennek. én ezt nem szeretném.


2013. szept. 28. 07:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pár hónapos koráig belefér az együttalvás, de utána tényleg érdemes a saját ágyához szoktatni a kicsit.

A nagynál mi kb. 1,5 éves koráig egy szobában (de külön ágyban) aludtunk vele. Eleinte az éjszakai szopizások miatt volt kényelmes, majd az építkezés miatt nem is volt rá lehetőség, hogy külön szobában aludjon.

A kicsi kb. 2-3 hónapos koráig aludt velünk egy szobában, ugyancsak az éjszakai szopizás miatt, majd amikor már az éjszaka java részét átaludta, átkerült ő is a gyerekszobába.

Mindkét gyerekem nagyon jó alvó, a nagy már 7 éves, a kicsi 4, de nincs éjszakai átvándorlás. Olyan volt már, hogy amikor kettesben voltunk itthon, akkor mellettem aludt el a nagy, de amúgy annyira szeretik a saját kuckójukat, hogy fel sem merül, hogy ne a saját ágyukban aludjanak itthon.

Ja és a kicsi a du-i alvásnál hétvégente a mi ágyunkban alszik, de ennek meg csak az én lustaságom az oka, ugyanis olyankor én is szundítok egyet, annyira jólesik :)

2013. szept. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahány ház annyi szokás, és a gyerekek is különbözőek. Attól, hogy piciként hol alszik, nem biztos, hogy 1-2-3-akárhány évesen is ott fog aludni. Nálunk pl. nincs lehetőség másik szobára, ennek ellenére a háromévesünk szépen elalszik egyedül a saját ágyában még jóval előttünk és sosem jutott eszébe átköltözni. De olyat is ismerek, ahol még a kamasz gyerek is átjár, pedig mindig külön szobája volt. Szerintem sok jó megoldás létezik, találjatok oylan közöset a férjeddel, amitől egyikőtök sem érzi rossz szülőnek magát.
2013. szept. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Èn a kezdetektõl külön szobàba tettem õket. Volt a szobàjukban egy heverõ, ha úgy volt, akkor oda dõltem le. Nekem is mondtàk, hogy aludjanak velünk, de ùgy voltam vele, ha ehhez szoktatom, akkor hogy vàrjam el tõlük kèsõbb, h aludjanak egyedül. Ma màr 4 ès 2 èvesek, külön szobájuk van, igènylik a jelenlètem, de nem alszanak velünk. Nèha azèrt velünk alszanak el. Nem vagy szerintem rossz anya. Inkàbb becsülendõ, hogy a kènyelmedet àldozod fel a következetessèg miatt.
2013. szept. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg érv szól mellette és ellene. A pár hónapig tartó ott lét elfogadható, de a köztük alvás nálam már nem fér bele, pláne mivel kicsi, elég éberen kell ahhoz aludni, és fordulni, nehogy ráfeküdjetek, nem mindenki ébred fel a fordulásra. Mi ezt úgy rontottuk el, ahogy kell. Igaz, a lányunk nem egy ágyban, csak egy szobában aludt velünk, és alszik is, pedig elmúlt két éves, éjszakánként még van, hogy bemászik közénk, és szerintem nem lehet kirobbantani sem a szobánkból, pedig szintén kb 5 lépés van a két szoba között! Nem, egyáltalán nem vagy rossz anya, próbálsz következetes lenni.
2013. szept. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem te tartsd magad. Ha neked ez így jó, akkor legyen így. A férjed amúgyis kevesebbet van a gyerkőccel, te pedig lehet,hogy gy jobban ki tudod magad pihenni,még akkor is, ha fel kelsz éjszaka.

Mi 1 szobában alszunk a kezdetektől, de külön ágyban. 3 hónapja viszont elkezdett éjszakánként úgy felsírni a kisfiam, hogy nem lehet megnyugtatni, csak ha befekszik közénk. Így este együtt alszunk el, aztán berakom a kiságyba. Ha így sír fel, akkor magunk közé veszem,és legtöbbször már reggelig ott is marad. Napközben is mellettem alszik el, úgy hogy fogom a kezét,vagy átölelem, de amint elaludt,megy a kiságyba.

Nemtudom nálunk mi lesz a vége. Én már külön szobába költöznék, de csak azért,hogy legyen saját igazi gyerekszobája, de ezek miatt még mindig jónak látom,ha az ágya a mi ágyunk mellett van,és közel vagyok hozzá.


Állj a sarkadra és győzd meg a férjedet ész érvekkel.

2013. szept. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lányunk első 3 hetében aludt velünk 3x,4x pedig én vele az ő szobájában a nagyágyon.Utána soha többet nem aludt velünk,mi se vele.1éves lesz.Nem is bír aludni máshol.Nálunk közösen volt megbeszélve,hogy nem fog velünk aludni.Betegen se tudott aludni nálunk/velünk.Szerintem így van rendjén,neki is külön helye van és nekünk is.Én is inkább ezerszer átmennék,de nem fog velünk aludni.Ha betegen igényelni fogja,akkor is valamelyikünk átmegy majd hozzá,de nem fog a mi ágyunkba szokni és kész.Egész nap a kicsié vagyok,de aludni szeretnék nyugodtan és magamba/párommal...
2013. szept. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nos nálunk muszáj volt 3 hónapos koráig egy szobában aludnia velünk a fiunknak,de sokkal jobb volt,mikor kész lett a szobája és külön került,amúgy 3 hónaposan mindenképp külön raknám,de ha egymás melett vannak a szobák akkor az első perctől,amúgy nem vagy rossza anya egyátalán.
2013. szept. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
altalaban mindenki megkapja hogy rossz anya ha a baba a masik szobaban alszik. Pedig a rossz anyasag nem ezen mulik.Nalunk az elso ket hetben velunk aludt egy szobaban, de en olyan eber alvo vagyok hogy minden kis neszre felebredek, es o meg meg hangokat is adott alvas kozben tehat szinte semmit nem aludtam,kimerult ,ideges voltam ezrt kulon szobaba tettuk(melletuk van a szoba, bebior van) onnantol kezdve tudtam aludni es vegre volt tobb energiam elvezni az anyasagot.Azota is a sajat szobajaban alszik,mar 11 honapos lesz nemsokara.
2013. szept. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!