Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell tenni sárgaság esetén?

Mit kell tenni sárgaság esetén?

Figyelt kérdés
5. napos a babám, tegnap engedtek haza a kórházból minket, de most mintha elkezdett volna besárgulni. Mit kell tennem most?
2013. szept. 28. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Minél gyakrabban cicire tenni, ne hagyd, hogy túlságosan bealudjon, minimum 4 óránként etesd meg, de ha hamarabb, az se gond.


Amúgy meg ne ijedj meg, nem lesz semmi gond, nekem mindkét gyerek itthon sárgult be, és majd 3 hétig sárgák is voltak, de nem volt semmi gond. Napközben 3, éjjel 4 óránként ettek, és 1 hónapos korukra nyoma sem volt a sárgaságnak.

2013. szept. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Van, hogy 2 óra múlva, de van hogy 5 óra múlva kér enni, általában szoktam hagyni pihenni, hadd fejlődjön. Minden alkalommal viszont sokat eszik, azzal nincs gond. Csak most az úgy vettem észre, hogy csökkent a székletmennyisége is.


Azért van valami amire figyelnem kell? Akkor 3 óránként etetem (elegendő anyatejjel) és ennyi elég?

2013. szept. 28. 13:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Így van ahogy írta a kedves válaszoló!Azzal egészíteném ki hogy a kórházban ilyenkor kék fénybe teszik az enyém is ott volt,de ha már hazamentetek akkor akár a lakásban is de tedd a napra minél többet ahogy tudod.Az is sokat segít.Akár becsukott ablaknál is jó de ha jól felöltözteted akkor nyitottnál ha holnap kisüt :)Süsse a pofiját.
2013. szept. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen elég!Nekem is azt mondták hogy minél többet szopizzon.Én óránként rátettem.Nem kell félni nem lesz baj.Biztos vettek tőle vért mielőtt hazajöttetek és ha az értékek vészesek lettek volna akkor nem engednek ki.
2013. szept. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elkezdtem méregetni a súlyát. 70 grammot szívott ki 3 óra elteltével. Az elegendő? Csak mert ezt 10 perc alatt elintézte és úgy bealudt, hogy semmit nem tudtam vele mit kezdeni...

Egyébként mennyit ajánlott ennie egy nap folyamán? (3,5 kilós baba)

2013. szept. 28. 17:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Az en lanyom szinten picit sarga volt, nekem azt mondtak a korhazban, hogy tegyem napra, az ablakhoz. Le kell takarni a testet, hogy azt ne erje, hanem csak az arcat susse a nap kb.20 percig.
2013. szept. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen elég az 50ml ilyen újszülött kórban.Szép teljesítmény.Van hogy,40-50-70 ml szopiznak.Nem baj hogy 10 perc alatt végez,örülj neki :)Van aki egész nap szoptat,fej,pelenkázik.Igazából ilyenkor még csak esznek és alszanak.Picit vannak csak fent.Az a lényeg hogy ne aludjon 6-7 órákat szopi nélkül.
2013. szept. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget! Megnyugodtam! :)
2013. szept. 29. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!