Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elítéled azokat akik házasság...

Elítéled azokat akik házasság nélkül vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés
Én nem,hisz mi se vagyunk házasok.Csak anyósom és párom nagyszülei úgy tudnak beszélni az ilyen emberekről mint akit mindjárt megköveznek.Nekem ez bántó mert akkor rólunk is hasonló véleménnyel lehetnek.
2013. szept. 29. 11:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, azonos véleménnyel van rólad is, csak gyáva a szemedbe mondani. Egyébként nem a házasság határozza meg, hogy jó szülő vagy-e. ismertem keresztény házas családot, ahol apa verte a gyerekeket, és végül csavargók lettek, meg házasságon kívüli gyereket, aki a doktoriját írta. Ha jól tudom a magyar állam sem tesz különbséget már a két eset között. Házasságon belül, vagy kívül született gyermek.
2013. szept. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Én nem ítélem el. Házasságban élek, de a közvetlen rokonok között is van élettársi kapcsolat, ahol gyerek is van..

Nekem mondjuk fontos volt hogy házasság legyen :) de csak is a RUHA miatt :) egyszer az életben szerettem volna olyan ruhában lenni és annak a kezét fogni akit társamnak választottam. nem is volt nagy esküvőnk :) csak polgári - gyönyörű fehér ruhában :) én erről álmodtam :)

2013. szept. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mit ítéljek el rajtuk? A lényeg, hogy lehetőleg szeretetben nőjön fel a gyerek. Azt pedig nem a papír adja.
2013. szept. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Az ember mi jogon ítélkezik a másik felett? Szerintem senkinek nincs joga megítélni a másikat. Egyik ember se különb a másiknál.
2013. szept. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Nálunk ugyanez a helyzet, csak a kereszteléssel. Amióta tudják hogy nem fogjuk megkeresztelni a babánkat, anyósom és az anyukája folyton mondják, hogy XY sem volt megkeresztelve és milyen gonosz, semmirevaló ember lett belőle.

Nem kell velük foglalkozni.

2013. szept. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy ítélem el! Kérdezd meg anyósodat és a többi ítélkező rokont, mit gondolnak azon százezrekről, akik összeházasodtak, gyerekük lett, majd elváltak. :)
2013. szept. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem ítélem el őket, viszont azokat akik "csak a baba miatt" házasodnak, azokat igen.
2013. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem, fiataloknal nem igazan fogsz olyat talalni aki elitelendonek tartja, de abbol a korosztalybol rengetegen itelik el... Zabigyereknek tartjak a megszuletett gyerekeket.... Mar en is megkaptam.

Nem tudom miert jobb hazassagba szulni mar (a mai vilagban...)

En sajnos nem latom addig ertelmet a hazassagnak mig letezik valas :/

2013. szept. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe se jutna . Es nem csak azert mert nekunk is ugy szuletett. Tervezett baba volt megis akkor hazasodtunk ossze mikor hat honapos volt a lanyunk. Nem ezen mulik. Aki meg itelkezik annak meg kell mondani eloazor otthon sepregessen. Amugy meg igaza van minden valaszolonak. Mindenkivel total egyetertek. Sokan hazassagban ugy elnek h katasztrofa es valas a vege. Masok eletarsi viszonyban rendezettebbek mint masok hazason. De van persze ez forditva is. Es nem a papiron mulik ez milyen lesz a kapcsolatuk. Azert meg osszehazasodni mert jon a baba sokkal rosszabb. Hazasodjon barki ossze mert szeretne ne azert mert masok mitszolnak majd. Ismerosom is a baba szuletese utan hazasodott ossze es jott olyan dumaval h vegre nem zabi a gyereke. Tvezett gyerek volt az ovek is megis igy beszelt. Szanalmas komolyan. Ha ennyire zavar vkit csinalja sorban a dolgokat es ne panaszkodjon es foleg ne masokon itelkezzen. Masra mindig konnyebb mutogatni.
2013. szept. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Nem szokásom ítélkezni. Nem tartom helyesnek. Én házasságban élek, mert megvan miben hiszek és miben nem. Mindenki máshogy gondolja. Ettől kerek a világ.



"Nem ítélem el őket, viszont azokat akik "csak a baba miatt" házasodnak, azokat igen."


Köszi!

Én a gyermek miatt házasodtam. Mert hiszek a házasság szentségében, amihez a gyermekek is hozzátartoznak. Ettől lesz egész és teljes a házasság.


Mi jogon ítélkezel?


Egyébként semmi különbség szerintem, ha valaki házasság előtt vállal gyermeket, vagy előbb házasodik, utána gyermek. Így látja jónak. Mitől rossz az? akkor jön rá. hogy nekik ez kell a boldogsághoz. Senkinek semmi köze hozzá.


Kérdező, az ő életük sem makulátlan. Ők úgy gondolják, csúnya, hogy ennek hangot adnak és megbélyegeznek embereket. Szégyellhetik magukat.

2013. szept. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!