Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van közetetek olyan akinek...

Van közetetek olyan akinek azért nem ment/megy a szoptatás mert túl gyorsan jön a tej, erős a tejleadó reflex?

Figyelt kérdés
1 hónapos babám "fuldoklik" a mellemen. Nem tud ellazulni rajta mert ömlik a szájába a tejem. Pedig szerintem szeretne csak úgy cicizgetni is sokszor. Éjjel alig tudom szoptatni mert nem tetszik neki, pedig szeretne cicizni. Felébred totál és sír meg bukik. Már fejtem le neki 1X és cumisüvegből vígan evett, nem fuldokolt rajta. Most mit tegyek?
2013. szept. 30. 12:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és pár perc alatt lefejtem neki 100-at, szinte pumpálni sem kellett mert kettőt nyomtam a mellszívón és már spriccelt bele megállás nélkül.
2013. szept. 30. 12:45
 2/5 anonim ***** válasza:

Sokan vannak így, ez még a jobbik eset, hogy jelez a babád, mert van amelyik így is eszik, csak feltűnés nélkül túl sokat, és sok levegőt nyel, ezért fáj a hasa, nagyon sokat bukik, stb. Annyi a jó tanács, hogy szopi előtt fejjél le egy kicsit, annyit, hogy ne ömöljön szinte magától a tej (mindegy, hogy az mennyi, lehet csak 20ml, de akár 100ml, vagy még több). Így ár nem spriccel a szájába, nem fuldoklik tőle, tud nyugodtan szopizni és eljut a dúsabb, hátsó tejhez is, nem sokall be az elöl lévő hígabbtól!

1 éves anyukája

2013. szept. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szoptatás előtt kellene fejned picit, akkor nem ömlene annyira. Hidd el, türelemmel menni fog. Írj xStefix-nek, ő nagyon profi tudora a szopis dolgoknak, és írta egyszer, hogy neki is volt ilyen problémája, de megoldotta. Sok sikert!
2013. szept. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! nekem is ömlött annak idején. Én is lefejtem egy kicsit mert maj meg fult szegény gyerek. Aztán szépen beállt a kívánt mennyiségre!
2013. szept. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
En ugy gondolom, hogy nagyon tenni ez ellen nem lehet, talan az elofejes. Ha igeny szerint szopiztatod, akkor szerencsere egy ido utan beall a "kereslet - kinalat". Nekem is igy volt, sajnaltam sokszor, es meg annyit csinaltam, hogy szopi kozben akar 3-4 szer is megbufiztettem, attol latszolag jobban lett, meg amugy mar izzadt es vorosodott, hogy nem birt nyelni :) harom honapos korara nalunk beallt a cicim a babam igenye szerint, azota megnagyobb orom a szopiztatas. Kitartas es sok oromot kivanok.
2013. okt. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!