Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A pici babáknak miért kell...

A pici babáknak miért kell ökölbe szorított kézzel aludnia?

Figyelt kérdés

Az 1 hónapos státuszon ez kérdés. És mi baj lehet ha nem úgy alszik egy 4-5 hetes baba?


Köszönöm a válaszokat.


2013. szept. 30. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugy tudom ha nem szoritja akkor elernyed es az utalhat arra h beteg lesz. Marmint megfazas ami legyengitheti a kicsit vagy esetleg laz. Nekem is mondtak amikor kicsike volt meg nagyon a lanyom. Aztan luke fejjel mindig bekepzeltem h baja lesz ha egyszer is nem volt okolbe a kezr. :-). Mondtam is inkabb ne is tudtam volna errol. Persze soha nem volt semmi baja ha neha elengedte a szoritast. :-)
2013. szept. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
úgy tudom idegrendszeri problémára utal,ha nincs alaphelyzetben ökölben a keze. olyan 3-4 hósan kérdezi majd újra a védőnő,de akkor már azt,hogy nyitogatja-e, gyakrabban vannak-e kinyújtva az ujjai.
2013. szept. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értettem anno hogy miért erőlködik a védőnő, hogy x-eljük be azt hogy ökölbe szorított kézzel alszik. Sohasem aludt úgy. Hamarosan másfél éves lesz, eddig semmi baja sincs, nagyon értelmes kisfiú, a mozgásfejlődése is rendben volt, 11 hónaposan önállóan járt. Ők így szeretik tartani a kezüket és kész :)
2013. szept. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tőlem nem is kérdezték a státuszon, csak itthon olvasgattam, és akkor láttam ezt a kérdést, meg azt is hogy be van jelölve. Pedig az én babámnak sokszor nyitva van a kis kezecskéje, általában így is alszik, bár nem mindig. Akkor most baj lenne vele emiatt?
2013. szept. 30. 15:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy van baja ne aggodj :-)
2013. szept. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs baja, nyugi. Arra akarnak fényt deríteni, hogy jól működnek-e a reflexei. Ilyen piciként az a "jó", ha ökölben van, ha valamit a kezébe teszel, megszorítja és el se engedi (valójában a saját hüvelykujjukat szorítják). Ha ez nincs meg, vagy is folyamatosan ernyedtek a kezei, akkor az idegrendszeri problémát jelent, vagy gyermekbénulást, stb. Ha néha néha kinyitja a kis kezét, az nem baj! 2-3 hónaposan meg az lesz a baj, ha nem nyitogatja a kis kezeit, mert akkor meg az lesz a bénulás, izomzati deformálódás jele.

Nyugi!

2013. szept. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!