Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kikészít a pelenkázás...

Teljesen kikészít a pelenkázás. Valakinek jó tanács?

Figyelt kérdés
9 hónapos kisfiam egy aludni alig akaró állandóan mozgó ki sajtkukac. Természetesen mindig a legnagyobb türelemmel vagyok felé még a 2 órás altatások sem idegesítenek fel de a pelenkázást egyszerűen nem bírom már. Az még hagyján amikor csak pisis és úgy forog meg mászik el de amikor tiszta kakis és fél percre nem tud nyugton maradni ott nekem mindig elszakad a cérna. Próbáltam már adni valamit a kezébe de azzal is csak forog, egyszerűen nem bírok vele. Lefogni képtelenség. Ilyenkor annyira felbosszant, hogy óriásit rá tudnék húzni a fenekére ( persze sose emeltem kezet rá, és nem is fogok ). Felöltöztetni már nincs türelmem, a body rajta, ráhúzok egy hálózsákot nehogy megfázzon és kicsit berakom az ágyába amíg megnyugszok mert majd szét robbanok az idegtől. Valaki tudna valamit ajánlani ? Valami módszer amivel kicsit le lehet nyugtatni legalább egy percre amíg megtörlöm?
2013. szept. 30. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Énekelj neki, mondókázz.


Nekem az vált be, hogy adok neki inni cumisüvegben. Nem a legjobb megoldás, de ez van :-( Az az időszak is elmúlt, túl kell élni.

2013. szept. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Nincs olyan gyerek,akit nem lehet lefogni :D Enyém 1 éves lesz,szintén erölködik a szökéssel,de én vagyok a nagyobb és erősebb,ha nem akarom,úgysem megy el.Ha kakis,úgyis hashoz teszed a lábát,úgy elég nehéz elfordulni.

Egyébként én egy popsitörlőt adok a kezébe már hónapok óta,mert azt jól elrázza/elrágcsálja abban a 30mp-ben míg tisztába teszem.

2013. szept. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

A kislányomat pont az elöbb pelenkáztam. 8 hónapos múlt. Alig bírtam kicserélni a pelust. A sarkával belerúgott a kakijába, aztán hason volt egy pillanat alatt, közben nyüszített, mert "dolga volt". A harisnyát csak azután tudtam ráadni, hogy kicsit álldogálhatott az ágy vegében kapaszkodva. Ő is, mint egy sajtkukac. Minél jobban próbálom lenyugtatni, annál jobban tekereg. Olyan szinten lefáraszt, hogy szó szerint izzadok, mire végzek vele.

Imádom, de már látom szomorú jövőmet...

A kisfiam egy nyugis baba volt, de 1.5-2 evesen egy oörökmozgoó lett, amiota meg beszel, meg a szája sem áll be. Milyen lesz akkor a kislányom?!

A módszer engem is érdekelne.

2013. szept. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindenképp tereld el a figyelmét valamivel, amit nagyon szeret és leköti. Az én lányom 14 hónapos és a popsikenőcs és a szilikon fogkeféje az ami leköti. Egyébként ő is sajtkukac.

De nagyon szereti, ha mondókát mondok vagy énekelek közben. Próbáld meg!

Üdv és sok sikert és persze türelmet!!!

2013. szept. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Határozottság... ENNYI

Ahogy látod hogy fordulna,megfogod a kezét visszabilented,és határozottan mondod : NEM

Ha eztán is csinálná újra mondod

Az sose baj ha hangosan,határozottan utasítod ,mert így megtanulja hogy " Na ezt nem szabad,ha Anya,ezt a szót használja "

Persze még nem a szót értik,hanem a hanglejtést,hanghasználatot

Minnél többször így utasítod a pelenkázón,tudni fogja hogy arra a 2 percre nyugi van

11 hós fiú anyukája

2013. szept. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kezébe adok valamit, éneklek stb. Néha működik, néha nem. Ha mehetnékje van, akkor megy. Ha feltolom a lábát, akkor is kifordul.
2013. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Áll már? Akkor állva. Van mikor ezt kell bevetnem. 8 hónapos iker lányok :)
2013. szept. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
:))) Ejj, miért is olyan ismerős ez nekem??? Bár bocsi a smileykért, de engem is őrületbe kerget a pelenkázás, sokszor ha apja itthon van, rá hárítom. :) Nekünk a pelenkázó felett van, egy polc, amin van mindenféle kacat, szívószál, szuszpenziós adagoló szóval minden amit a szájába vehet. Pelenkázáskor én ezeket szoktam a kezébe adni, ha egyiket eldobja, azonnal adom a másikat, van,hogy a copfommal bohockódom, hogy fogja meg, persze ez ilyenkor érdekes pelenkázási pozitúra tőle, de ha nem megy másképp, akkor muszáj bohócnak lenni. :D
2013. szept. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

én is csak figyelemelterelést tudok mondani, meríts ezekből ötleteket:

függöny (a pelenkázó pont a sötétítő függöny kiakasztójánál van), azzal imád szórakozni

tiszta (használatlan) mosogatószívacs, vagy a fürdőszivacsa

egy tiszta pelenka

kiszáradt popsitörlőkendő

cumitartó doboz

cumisüveg kupakja (amit ráhúzol a cumira ha mentek valahova)

üres vizespalack

fürdősjáték

zokni


Volt már hogy úgy pelusoztam, hogy hason volt, mert akkor még nem tudott sem ülni, sem mászni, sem állni.

Most, hogy ezeket tudja, elvan magában és gyakorolja a hangzókat, amíg én pelust cserélek.

SOk sikert! És NYUGIII! :):)


tíz hónapos kislány anyuja

2013. szept. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Általában állva gyors rárakom,majd igazítás miatt 1-2 mp-re fektetem vissza, majd ülve az alsókat, állásnál a felső ruhákat.kakinál popsikendőt húzogat, de van, hogy 10-15 is kijön, mert lassú vagyok.Ha végképp nem lehet, bugyipelus.Azt állva ülve lehet, és a ragasztóját hátul szereli, míg én húzom rá a másikat.1 éves kislány
2013. szept. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!