Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem érzem hogy jó anya vagyok....

Nem érzem hogy jó anya vagyok. Miért?

Figyelt kérdés
Kisfiam maga szeret játszani.ha én próbálok vele játszani ellök csak az játék neki ha dobalom,húzom vonom.ha abbahagyom nyavajogva elmegy.17hós.probálom olvasni neki ,mondókázni,énekelni ,formabedobost mutatni de nem érdekli.nem akarnám h tv függö legyen de a meséket imadja.lelkiismeretfurdalásom van mikor bekapcsolom neki mert olyan jo latni az örömöt az arcán.már arra is gondoltam hogy tulsagosan babusgattam és már nem érdeklem.ha az apja hazajön akkor meg plane ő rajta csüng.
2013. szept. 30. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
A fiam magasról tesz a mondókákra, énekekre, formabedobókra és társaira. 16 hónapos lesz, jön, megy, felfedez, pakol, kutyával játszik és igen, időnként tv-t is néz (nem sokat, mert nem nagyon tud nyugton maradni). Nem tartom ettől rossz anyának magam. Te sem vagy az, ne aggódj.
2013. szept. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lányom 1 éves lesz,de pont mint a fiad.Már le se ülök mellé,úgyis otthagy mint azt a bizonyos macskát szokták...Ha húzom a szivacsával,dobom az ágyra,kergetem,akkor örül,de ezen kivül más nem érdekli.
2013. szept. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne feledjetek el, hogy ők is egyéniségek. Minden gyereket más érdekel. Lehet, hogy majd fél év múlva szeretne formabedobózni. Ne aggódj rajta. Próbálkozz, aztan majd rájóssz, hogy mi köti le.

Azért, mert Pistike tátott szájjal hallgatja a mondókákat, és kirakja a puzzle- t attól még nem biztos, hogy az ő anyja jobb, mint te. Legyen önbizalmad, a gyereknevels nem könnyű, és a gyerekeddel együtt tanulod.

2013. szept. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kedvesek vagytok! :)
2013. szept. 30. 15:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Na akkor az én válaszom lehet megnyugtat majd...legalábbis remélem:)

Nagyobbik fiam,aki most lesz 3 éves októberben kb 2 hete(!!!)hallgatja a mesét,ha olvasok neki.Előtte totál nem izgatta,elment,sőt kérte,hogy hagyjam abba az olvasást,inkább játszunk valamit!

Pedig kis kora óta próbálkoztam, persze nem minden nap,hiszen láttam,hogy nincs értelem.Énekelgetni most kezdett el,sokat énekeltem neki,óvodapedagógusként végeztem,ismerek jó pár dalt, de ez sem kötötte le,van hogy a mai napig azt mondja,hogy ne énekeljek,hagyjam abba.Most már mondom,hogy az öcsinek éneklek,na akkor egyből érdekli őt is:)

A mondókák se nagyon izgatták...szóval nálunk nincs is ilyen,hogy leülünk mondókázni,énekelni, hanem játszunk,főzünk,sétálunk,közben elmondok 1-1 valamit,így próbálom becsempészni az életébe:))

Minden gyerek más,én fiam is rá van kattanva mindig más mesére.Szerintem a lényeg,hogy ne egész nap menjen a tv,ha vannak értelmes, normális mesék,azzal nincs baj,ha megnézi.

Az aggódó soraidból is látszik,hogy bizony mindet megteszel és foglalkozol vele,de ne aggódj,majd beérik.

Én nem gondoltam volna, hogy fiam az óvi előtt fog mesét hallgatni,de mégis:)

Amúgy meg még olyan pici!Persze,hogy a dögönyözős játékokat szereti!

Fiam mikor ennyi idős volt vele sem lehetett "értelmeset" játszani, mindig csikizni kellett,meg birkózni vele.

Szóval ne aggódj, jó anya vagy!És a fiúk általában később érnek be...:)

2013. szept. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm még egyszer a megnyugtató ,kedves válaszaitokat :)
2013. okt. 1. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!