Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pároddal kettesben? Mamánál...

Pároddal kettesben? Mamánál alvás és lelkiismeret furdalás?

Figyelt kérdés

16 hónapos a lányom és anyum nem dolgozik, a szomszéd házban laknak apummal. Még nem aludt nélkülünk a lányom, de egész életemben azt hangoztattam, hogy nekem mennyire fontos a harmónia a férjemmel is és ha lesz lehetőségünk, sokszor megyünk ide oda kettesben is, és nem hanyagolok semmit és senkit!


Ebből annyi valósult meg, hogy eljárunk kb havonta, vagy kéthavonta moziba, vagy egy estére kettesben valamerre, meg jönnek hozzám barátnők, sok babás barátnőm van és elmegyek egy héten 2x edzeni délelőtt, addig anyummal játszózik a babóca.

Szóval nem vagyok begyepesedett és a kicsi is azt szokta meg, hogy apjával és mamival is jól elvan, sőt a papit is imádja, pedig ritkábban látja a munkája miatt, de ha Velük van, Ő a sláger


Szóval Ti mikor bíznátok éjszakára is a mamáékra??

Teljesen megbízhatóak, ebben is szerencsém van, mert attól sem kell félni, h valamit másképp csinálnak, mint mi.

Mi arra gondoltunk, hogy lassan rá lehetne szokni arra, h mondjuk két hetente pénteken ott alszik a lányunk és így elmegyünk este bármerre, majd szombat reggel jól kialusszuk magunkat és ebédre már érte is megyünk!


Kicsit hülyén érzem magam, mert tudom, h egy ilyen lehetőség (megbízható közeli nagyszülők) ritkán vannak az anyukáknak és nem használtam ki eddig igazán, de úgy érzem előbb nem is tett volna jót egy kicsinek máshol aludni.

Szerintetek ez milyen?

Úgy érzem szükségünk van erre az időre apával ketten, de mégis fura, h elszalasztjuk a picivel ezt az időt és nem Vele töltjük.


Bocsi, h hosszú lettem és írjátok meg mit gondoltok. :)


2013. szept. 30. 15:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam 16 hónapos lesz, ha nekem ilyen lehetőségem lenne, gondolkodás nélkül élnék vele. A megbízható, imádott nagyszülők nálunk is megvannak, csak sajnos a fiam sehol máshol nem hajlandó aludni, csak a saját ágyában, így egyenlőre nem tudjuk náluk hagyni éjszakára.
2013. szept. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha a párodat nem zavarja, nincs gond.


Nekem nem volt emiatt lelkiismeret-furdalásom. Folyamatosan szoktattuk a nagyszülőkhöz, tudtam hogy jó helyen van.


Most 2 éves, heti 1x megyünk vacsorázni és havi 1-2x a nagyszülőknél alszik.

2013. szept. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Jól csináljátok. :) elsőnek üzenném, h a helyedben akkor wellnessre mennék el néha egy egy éjszakára és a nagyszülők aludjanak Nálatok. Mi is erre gondoltunk először, de úgyis meg kell szoknia az ott alvást is. Csak sajna nem lenne külön ottani szobája, hanem a nappaliban lenne az utazóágya, anyuék meg a hálóban aludnának. :)
2013. szept. 30. 15:24
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha már Te is úgy érzed, hogy szükségetek van erre az időre apával, akkor már pont itt az ideje :-)


És végül is egyszer kell csak kipróbálni, hogy megtudjátok a kicsi hogyan reagál majd :-)

2013. szept. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát persze. Emiatt aztán ne legyen lelkiismeret-furdalásod.
2013. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Lányom 1 éves lesz.Én simán ráhagynám másra,ha lenne kire.De nekünk is az a gond,hogy sehol nem tud aludni a kicsi,csak a saját ágyában és mivel nekem vannak rokonaim csak már,ők is 130km-re,így ez ugyebár megvalósíthatatlan.De szülinapozni megyünk fel a rokonokhoz több napra is.Ha tud aludni majd ott,akkor többször tervezem,hogy megyek vele és jövő nyáron már ott is szeretném hagyni pár napra.Nagyszülők tudják is vinni sok helyre majd,itt meg semmi nincs kb.
2013. szept. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A fiam októberben lesz 1 éves, először 4 hónaposan aludt a mamáéknál (anyukámék), de bármelyik nagyszülőre rá merem bízni - minket is felneveltek tisztességgel. Nem mentünk sehova, itthon voltunk (kb.500 m távolságra), viszont nálunk hamar jön a kistesó (már késésben van, majdnem 1 év lesz kettejük között), ezért ha bármi adódott volna terhesség közben ne legyen idegen a helyzet sem a babának sem anyukámnak hogy ott alszik.

Senki nem sérült lelkileg, sem sehogyan. Összesen két alkalommal aludt ott.

Viszont ha később kezded el a szoktatást, lehet, hogy már nehezebben fog ott maradni éjszakára.

Így hogy jött a második baba, nálunk a bulizás, wellness, ilyesmi ki volt zárva - teljesen megelégedtünk a nyugodt éjszakai alvással, egy hisztimentes vacsorával és egy filmnézéssel a saját nappaliban - nem vágytunk másra. Viszont a fiunkkal sokat járunk el étterembe, kirándulni, sétálni...stb, tehát kimozdulunk.

Én inkább a nagyszülős órákat a gyerek szempontjából nézem - hatalmas élmény neki (csak alváshoz a kis kellékeit kell mellékelni).

2013. szept. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én nem adnám oda, nem a bizalom miatt, de anno én is visszaemlékszem mikor egyszer gyerekkoromban a mamáméknál hagytak, mert délután jól bealudtam, majdnem elmenekültem az ágyból, és nagyon rosszul esett, hogy otthagytak.Mi mindig otthon aludtunk egyébbként.Kislányom most volt 1 éves és nem adnám oda, inkább mennénk 3-an mindenhová.A régiek már nem úgy állak a dogokhoz.
2013. szept. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19%
Előző vagyok.Wellness miatt meg végképp nem hagynám otthon.Nem kutya, hogy ráhagyjam a szomszédra, vagy a nagyszülőkre, mikor megszültem része lett a családnak, ha része, akkor együtt megyünk mindenhova.Neked is rosszul esne, ha több napra leadnának valahová, mert sexelni akarnak egy kicsit, meg pihenni.
2013. szept. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez tipikusan az a kérdés, amin jókat lehet veszekedni.

Mindenki a maga értékrendje szerint döntse el, hogy belefér-e nekik ilyesmi. Mert hiába írja le itt valaki, hogy ne csináld, rosszat teszel ezzel a gyereknek, bírd ki ezt a néhány évet, rögtön százával jönnek a lazamamik és lehordják őket a sárga földig, hogy de igenis kell a sok gyerek nélküli együttlét apával, mert különben tutira meg fog csalni, és aki nem jár több hetes kéjutazásokra apával gyerek nélkül, az egy trampli igénytelen ősanya.


Azért leírom, hogy én hogy gondolom, aztán jöhet a támadás :)

19 hónapos kisfiam van. Napi szinten találkozik a nagyszüleivel, ismeri őket, jól elvan velük, ők is szívesen vigyáznak rá, szóval ezzel nincs gond. Viszont tudom, hogy hogyan működik egy ilyen pici gyerek. Neki még nem lehet elmagyarázni, hogy holnap itt lesz anyu, addig a nagyi vigyáz rád, ő ezt nem fogja megérteni. Neki csak a most van, hogy most anya nincs ott, most anya otthagyta, és neki ez egy örökkévalóság. Ez főleg akkor van így, ha mondjuk felébred éjszaka, vagy reggel, és nincsenek ott a szülei. Ha belefelejtkezik a játékba a nagyival, akkor 1-2 órát simán elvan a szülei nélkül, általában alvás körül szoktak gondok lenni.

Szerintem ha valaki önszántából gyereket vállal, akkor IDEIGLENESEN tudni kell lemondani bizonyos dolgokról, ebbe beletartozik az is, hogy néhány évig nincs gyerekmentes wellness hétvége orgiával egybekötve. Nagyon hamar felnőnek a gyerekek, itt tényleg csak néhány évről van szó, ennyit szerintem igazán ki lehet bírni, tekintettel arra, hogy mennyi örömet adhat egy gyerek az embernek, az ilyen kis lemondások, pláne ha csak átmeneti dologról van szó, igazán semmiségnek tűnnek.

2013. okt. 1. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!