Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért eszik fél óránként az...

Miért eszik fél óránként az újszülött babám alvás helyett?

Figyelt kérdés

5 napos. 4 és fél kg. és 60-70 gramot eszik alkalmanként ha kivárja a 2-3 órahosszát.

ha alszik és felkel egyből követeli a kajcsit.

Megetetem és van mikor csak 30-40 grammot eszik egyszerre , leteszem de nem alszik és fél óra múlva ismét enne.

tápszert és anya tejet kap vegyesen.

Nem cicizik, mivel nem kapja be a mellem, kifejem és üvegből adom neki.

Mennyit kell ennie egy ekkora babának?

Nem azért nem alszik mert bezabáltatom?

De hát akkor nem kérné a kaját,még a vizet is issza olyankor.

Cumin nem tűr.

Nyöszörög és állandóan kiesik a szájából mert nem jő belőle semmi.

Szóval vagy alszik vagy eszik vagy sír ha fenn van mert nem etetem minden percben mikor fenn van.

Nem tartja be a 2 órát sem a 2 etetés közt.

Most is megevett 30 ml-rt és be van ájúlva a kezemben mint aki alszik, de ha befektetem az ágyába egyből feleszmél és enne tovább.

Tanácsoljatok valamit, mert nem egészséges ha ilyen sűrűn eszik sőt alvás helyett.

Elég tápláló a tápszer előírás szerint kap.



2013. szept. 30. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

A tápszeres dologhoz nem tudok hozzászólni mert mind a négy gyermekem anyatejes volt és a mellemből evett . :)

De ! A három négy óránként etetést én úgy elfelejtettem ahogy van ,és bizony volt amikor 10 percenként ettek vagy legalábbis mellettem akartak lenni . :)

Mindegyik 4 kg környéki volt szóval nagy babák ők is ,és mégis . Egy idő utűn beáll a rend ,most még természetes ez az összevisszaság hiszen csak most ismerkedik a világgal és a legtermészetesebb dolog ,hogy veled lenne minden percben az anyukájával akivel az elmúlt 9-hónapban "egyben " létezett .Nem biztos ,hogy éhes lehet,hogy "csak" téged akar . Ne görcsőlj erre rá csak élvezd (amennyire a szülés utáni gyógyúlgatás is engedi ) a babádat és érezd magadhoz minnél többet egészen közel mert ripsz ropsz eltelnek ezek a hetek és többet nem jönnek vissza . Utána más egyéb lesz. :) Az én legkisebbem 9-hós most éppen a fogacskája miatt cicizik állandóan mert kanállal nem szeretne enni ,és bár néha kellemetlen már az állandó szoptatás türelemmel vagyok mig elmúlik ez a nem túl kedvező időszak ,hiszen neki erre van a legnagyobb szüksége . Gratulálok a kisbabádhoz ! :)

2013. okt. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a 3. 4 hetes, ő is nagy fiúcska, igaz cicizik, de van amikor 1,5-2 óránként. Próbáld meg becsavarni egy plédbe mintha pólyában lenne, úgy megetetni, és amikor leteszed nem fogja érezni hogy nem fogod, mert melegíti a pólya. Esetleg tedd hasra, akkor talán könnyebben visszaalszik, picit nyöszörög az nem baj. Az enyém hörög etetés után mint egy kiskutya, majd 4-5 perc után elalszik. Esetleg próbáld meg neki megtanítani bekapni a melled, hátha ahogy nő, jobban ki tudja nyitni a száját, erősebben tud szívni. Lehet hogy elfárad, azért alszik be, majd rájön hogy még éhes, és felkel. Ébreszd etetés közben amig meg nem eszi az adagját.
2013. okt. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kicsit félek nem e sokat eszik és bezabáltatom, mert amikor kéri én mindig adok neki.

Onnan tudom hogy éhes hogy mikor felveszem a vállamra csócsálja a vállamon a ruhát de nagyon és sír is közben.

2013. okt. 1. 09:41
 4/5 anonim ***** válasza:

csak 5 napos, kb. ennyi mindent csinál egy ekkora baba, eszik... :)

de mivel ilyen picike még, szerintem próbálgasd kitartóan a szoptatást. akkor is ennyiszer kérne cicit, de akkor komfortszopizna is, az megnyugtatja a babákat és kevesebbet enne valójában, de uannyi időt lenne cicin. mert sokszor van, hogy nem is éhes, csak ettől jól érzi magát, nagy még az ösztön :)

enyém nagyon hasfájós volt 2-3 hetesen, mondtam az orvosnak, és az volt a reakciója, hogy azért, mert meg egyből cicire teszem, meg se próbálom kideríteni, hogy mi is a baja. és tényleg igaza volt, utána elkezdtem, hogy először megdajkáltam, sétáltam vele egy kicsit, és tényleg ennyi elég is volt etetés után fél órával ;)

2013. okt. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A kórházból csak tegnap délután jöttünk haza, de már a korházban sem szopizott egyszerűen nem volt nála autómata a cicizés, mivel ott amíg nemvolt velem mert én az intenzíven feküdtem császár miatt addig ők kiskanállal öntötték bele a tápszert.

és ő csak nyelt. Alig jött rá arra is hogy a cumisüveget hogyan kell szívni.

Nekem eleve befele forduló cici bimbóm van be se próbálja kapni és szívni.

Most is a kezemben tartom és cumika van a szájjába.

Mert az evészet kb 10 perc neki és kb 2 órát nem alszik utána el.

Ha beteszem a kiságyba akkor nyüszög és 30 másodpercenként kiejti a cumit a szájjából és visít.

Egyedül nem mindig alszik el.

2013. okt. 1. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!