Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idős volt a babátok,...

Milyen idős volt a babátok, amikor elhagytátok a babakocsit?

Figyelt kérdés
az enyém 2 éves és még mindig nagyon nehéz vele közlekedni. A babakocsival néha már megnéznek az utcán. Ennyi idősen ciki babakocsizni? Vagy inkább kezdjem én is biciklivel tolni a gyereket? /most nálunk ez divat, de igazából nagy szükség nem lenne rá ezen kívül/
2013. okt. 1. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

6 hónaposan már nem tudtam a babakocsiban tartani.Már 1 éves és megy 2 hónapja,így már nincs szükség rá.Én is gondolkozok tricikliben de már arra hűvös van,majd tavasszal

2013. okt. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén ki nem sz**rja le, hogy megnéznek???


Egyik gyerekem 2 éves volt, másik 2,5 éves, mikor elhagytuk a babakocsit.


De én nem éreztem, hogy bárki megnézne engem emiatt.


Nem ciki. Ha menni kell, hát menni kell, nem lehet mindig a kis 2 évesek szuttyogására várni az utcán, vagy esetleg ha ellenkező irányba rohan.

2013. okt. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

Sose volt babakocsink.

Kendőt, majd később mei tai-t használtam.

Van kötözős is, de nagyobb korában praktikusabb a csatos, mert ha elfárad pár másodperc alatt a hátamra tudom kapni.

2013. okt. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem ciki. Csináld úgy, ahogy nektek jó. Én ismerek olyan 3 évest (betöltötte), aki még néha beül a sportkocsiba.
2013. okt. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A nagyobbik decemberben tölti majd a 3-at, és még beültetem a pótülésébe ha szükséges (pl. a város túlfelére megyünk, v. hosszú a program). Így haladunk is, és ha elfárad nem kell 15kg-t cipelnem. Mondjuk ilyenkor is féltávig gyalog jön (persze próbálkozik, hogy beülhessen az ülésébe).

Rövidebb távra már nem viszem az ülését, ilyenkor vagy sétál vagy motorral jön.

Esetleg úgy szoktathatod a sétára, hogy ha játszóra mentek, vagy valahova a közelbe (védőnő), akkor ne vidd a kocsit.

2013. okt. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Másfél éves korában hagytuk el körülbelül. Viszont ő nem motorozik, meg biciklizik, mi gyalog szoktunk menni. Vagy ha messzebb megyünk, akkor biciklisülésben nagy biciklivel.

Szerintem nem ciki 2 évesen a babakocsi, én nagyobb gyereket is láttam még babakocsiban. Ha boltba mentek, vagy sietni kell, akkor jó dolog. De ettől függetlenül most már néha megpróbálhatjátok a gyaloglást, hogy megtanulja, hogy szót kell fogadni, fognia kell a kezedet ha átmentek az úton, ha rászólsz, hogy álljon meg, akkor tényleg álljon meg...stb.


Mondjuk az én fiam nem egy elfáradós típus, szóval cipelnem sosem kellett, maximum, ha nem fogadott szót, elszaladt, vagy ilyesmi, akkor felvettem büntetésből, és egy kicsit vittem, azt utálta, és utána egy darabig megint szót fogadott. Most már tudja, mikor van az amikor szaladgálhat (sétálóutcán pl), és mikor van az amikor sietünk, és fogja a kezem, és jön rendesen mellettem.

2013. okt. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagy,klasszikus szép multifunkciós babakocsi úgy 8 hónapos koráig volt meg, az utolsó 1-2 hónapban már nem szerettem, mert nehéz azért közlekedni velük.

Kb. 8-9 hós lehetett, amikor a könnyű, kicsi esernyőre csukható HAUCH sport babakocsira váltottunk (ami semmi mást nem tud, csak ülni benne 5 pontos övvel, viszont vagy 1,2 kg)- ez ment, amíg stabilan nem járt, kb. 1,5 éves koráig.

Ahogy elkezdett kismotorra ülni, onnantól már azzal közlekedett vagy sétált melletünk, szóval összességében max. másfél éves koráig használtuk, de olyan 15 hós kortól már egyáltalán nem napi szinten.

A sétáknál, játszótérre menni inkább gyalog vagy kismotorral (még ha 5* annyi ideig tartott is, hiszen így tanulgatott közlekedni)- a nagyobb utakra természetesen autóval.

Gyereke válogatja, hogy meddig szeret kocsiban ülni, vagy ki hogy marad meg benne. Ennyi idősen biztosan nem "ciki" a babakocsi- ha neked így jó és kényelmes, akkor ne vedd fel, ha megnéznek, megszólnak.

Egy 3-4 évesnek már én is azt mondom, hogy bizony sok, de a kicsiknél még előfordul, hogy hosszabb távon elfáradnak és a tömegközlekedés sem semmi.

A bicikli is jó ötlet, de a környéktől is függ- van, ahol a babakocsival biztonságosabb lehet.

2013. okt. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányom 2 éves és 3 hónapos, de bizony még babakocsizik, ha messzebb megyünk, vagy kirándulunk stb... sőt, gondolkozom egy testvér babakocsin, mert a Hugija még csak 8 hónapos, szóval ő még tuti babakocsizik egy darabig, és hát persze, hogy akkor a nagy is bele akar ülni... szóval én még lehet 1 évre veszek egy sport testvérkocsit, mert akinek ilyen kis korkülönbség van, az pontosan tudja, hogy nem egyszerü elugrani ide-oda velük, a kirándulásokról nem is beszélve... én pedig nem akarom azzal tölteni a sétákat, hogy 15 Kg-ot cipelek felváltva apával... az senkinek sem jó... nem azt jelenti, hogy beleültetem ha kell, ha nem, de ha elfárad, miért ne?
2013. okt. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam még csak 1 éves, de úgy hallottam és olvastam, hogy 2,5 éves korig igénylik a b.kocsit, nem mindig ülnek bele, de ha elfáradnak bekéretőznek. Nálunk most születik a második baba, így vettünk egy testvérkocsit, mert még 1-1,5 évig tuti kell használni.
2013. okt. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!