Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baj fáj a hasa...

Mi lehet a baj fáj a hasa ilyenkor?

Figyelt kérdés

Pont ma 1 hetes a babám és kevés a tejem ezért tápszer pótlást is kap.

Nagyon sűrűn és sokat eszik.

4 és fél kg-al született és 30 ml-100 ml eszik meg 2 óra hosszanként.

Persze nem egyszerre, megeszik 30 ml-rt aztán negyed óra fél óra múlva a többit, van sokszor hogy nem is büfizik.

Amikor megette az adagját , utána pelenka csere mert 10 alkalomból 9 -szer bekakil.

Amikor beteszem a kiságyba akkor utána nem hogy nem alszik el, de nyűszög és sír úgy csinál mint aki még éhes.

Olyankor bébiknek való kamilla teát adok neki cukor menteset.

Olyankor mindegy mi van a cumis üvegbe ő iszik belőle.

Gyakran adom a szájába a játszó cumit mert nem akarom túl etetni lehet most is az a baj már.

De amint beadom a szájába szív belőle 2-3 és ki löki a szájából és utána ismét követeli a cumit ezt olyan sokszor el játszuk hogy a végén kiveszem a kis ágyból karomba veszem és tartom a cumiját hogy ne essen ki addig míg el nem alszik.

Mi lehet a baj? Egyedül egyszerűen nem alszik el, etetéssel együtt másfél 2 óra hosszt is fenn van mire alszik 1 órát.

Nem lehet hogy az a baj hogy egyik alkalommal csak anya tejet kap a másik alkalommal meg csak tápszert?

Maszírozam?

Fáj a hasa?

É s miért nem várja ki a 3 óra hosszát mint a többi baba?

Felébred egyből sír én egyből adom neki a cumis öveget.

Nem tud várni, olyankor nagyon éhes.

Kézben sem tarthatom állandóan.

Mi lehet a baj? Mekkora mennyiséget kell adnom neki?

Ő egy szuszra képes megenni az adagját.

Forgolódik, fészkelődik.



2013. okt. 2. 08:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Rendezni kellene ezt a zür-zavaros étkezést mert ez így nagyon nem jó. Elsősorban törekedni kellene a kb. 3 óránkénti étkezésre. Ha megetetted és közben sír akkor is csak 3 óra múlva adj neki enni, ha sír akkor üvegből kapjon vizet. Újszülöttből van tehát bármit teszel is a szájába elkezdi szopni, nem azért mert éhes ha nem mert reflexszerűen ezt csinálja, mikor rájön, hogy víz vagy tápszer van benne akkor kiköpi mert nem éhes és nem szomjas. Nem vagyok cumi párti, de ha szükséges akkor a tápszer és víz helyett próbálkozz a cumival talán az kielégíti a vágyát. Fájhat akár a hasa is, de azt tudnád, hogy azért sír, látszik rajtuk. Sokszor pont ezek a teák okoznak hasfájást a babáknál igyon csak vizet (forralt vagy baba víz) Nekem a szoptatás körül nagyon sokat segített a védőnő ha nálatok is rendes védőnő van akkor beszéld át vele a problémát. Ne aggódj az első idők ilyenek az ember még semmit sem tud a babájáról, de még saját anyai mivoltjáról sem. Bele fogsz rázódni, sokszor arra is szükség lehet, hogy egy kicsit elnyomd a szíved hangját és az agyaddal gondolkodj, hogy vajon mi szolgálja a baba és a te érdekeidet. Ne aggódj bele fogsz rázódni, ki fogod tapasztalni a babád szokásait és rá fogsz jönni mikor mi a probléma és mi a megoldás. Minden kezdet nehéz, de aztán jobb lesz hidd el.
2013. okt. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

valószínű hogy fáj a hasa, én nem adnek mindig enni neki, mert attól is lehet hogy televan a pocak, és még megy rá! Nekem el sem vette a cicit, volt tejem boven, fejnem kellett, aztan el is apadt mert nem szopizott :( mostmar teljesen tapszeresek vagyunk, nekem is bevágta a picúr egyszuszra az adagot, cumisuveget valtottunk! Dr. Brown's uveget vettunk, levegozteto rendszer van benne, nem nyeli a levegot sem vele, és lassabban is eszik.

Van amikor nekem sem tartott ki 3oraig a kaja, de Próbáltam tartani, olyankor ha felkelt, valami el lekotottem, pl: enekeltem neki, masszirozva simogattam a pocakjat, alvo tigris pozban (kolika poz) setaltam vele, cumijat tartottam, ha kikopi, Sima forralt vizet adtam neki ha annyira nem lehetett birni vele :) a kamillateat nem szabad folyamatosan adni, csak ha szekrekedese van, de akkor sem sokaig, Mert szaritja a belbolyhokat!

Remélem tudtam valamit segiteni! :)

2013. okt. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A mekkora mennyiseget adj beki kerdesre, kilehet szamolni hogy kb mennyire van szuksege.

Babasulya x 150, az eredmeny a napi szuksege. Ezt elosztod a napi etkezesek szamaval, es kijon hogy egy alkalomkor mennyit kellene ennie.

Pl.: 4,5x150=675, ha mondjuk 8szor eszik akkor a napi adagja : kb 85ml.

De ez csak papiron van igy, valamikor tobbet, valamikor kevesebbet igenyel a bba, ezt ugyis jelzi neked! :)

2013. okt. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

jajj, elirtam!

nem a napi adagja a 85ml, hanem egy etetesnyi adagja. :) a napi adag a 675ml! :)

2013. okt. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Most fél 10 kor etettem és megette a 90 ml-rt.büfizett kettőt is.

Fenn van fél 7 óta és még azóta nem aludt.

A kezemben tartom de még ilyenkor is sír és feszegeti magát sehogy nem kényelmes neki.

Most hallottam hogy pukizott párat.

Ásítozik de mégsem tud aludni.

de azt hiszem megvan a probléma , fáj a hasija mert megint elkezdett sírni és abba hagyta mihelyst pukizott egyet.

Mit javasoltok mit csináljak most vele?

Anyósom minden nap a tejes teát készít nekem hogy igyam hogy sok tejem legyen a kicsinek.

Nem lehet hogy a tej okozza a puffadást nála, vagy a kamilla tea?

Napi 2-3 szor 75ml-rt kap anyatejet.

2013. okt. 2. 10:32
 6/12 anonim ***** válasza:

figyi, nem akarlak bántani, de tényleg, de így tényleg nem lesz tejed és el is felejtheted a szoptatást, hiába a tejszaporító tea. Igény szerinti szoptatás, azaz hagyod, hadd szopjon, ameddig akar, ő még nagyon kicsi, ráadásul a cumival, cumisüveggel a cici ellen "hangolod". Meg kell tanulnia cicizni, ez neki sem egyszerű, ezért is van, hogy akár 1 órán át is képes szopni, közben be-bealszik, mert kifárad benne, hiszen nagy munka. Nekünk 3 hónapos korára tanult meg szopizni hatékonyan, na meg persze akkorra érett meg a kis szája, izmai is, hogy 10 perc alatt végez. Előtte minimum 40 perc volt. Nincs olyan, hogy "adag", egyszer kevesebbet eszik, máskor többet, de mondjuk 1 hetesen kiindulópontnak mondanám a 60 ml körül, ha szopi után leméred és megvan ennyi, de még éhes, akkor még etetheted. Igen, a hasfájás, büfi is beleszámol az evés utáni sírásba, büfiztesd illetve adj neki Infacolt vagy Espumisant, masszírozd a pocakját.

Nem biztos, hogy rögtön aludna evés után, akkor még pelenkázd át, motyorogj neki ha még nem álmos, dúdolj, vagy óvatosan masszírozd, sőt a pelusozással is jobb várni picit hogy ne kavard fel a teli gyomrát rögtön. Persze ha tudod hogy tele van, akkor ne hagyd benne

Nagyon nehéz az eleje, de kitartás és a babádra figyelj, a jelzéseire, próbáld megfejteni. Nekem is sikerült, pedig sokat aggódtam, agyaltam. Most 6 hónapos és még szopizik

2013. okt. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok: szóval a tej attól lesz több, ha több inger éri, azaz a baba szopizza. Tedd minél többször mellre a babát, aludj vele, bújjatok össze. Ezek a napok, hetek nem szólnak másról, minden más várhat
2013. okt. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
megint én: a teát is felejtsd el, az is csak a helyet veszi el a tejed elől. Anyatejes babának sem víz sem tea nem kell, a folyadékot is anyatejből fedezi. Kivéve esetleg nyári kánikula, akkor én is megkínáltam kicsi vízzel, de akkor már 3 hónapos volt
2013. okt. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Olyan bibi van hogy az én gyermekem nem cicizik sose be se kapja a mellem, ezért amit kifejek azt is cumis üvegből kapja.

Már most éhes, még le se telt a 3 óra hossza. Várok vele fél 1-ig .

Csak azt nem tudom hagyjam e hogy mind egyszerre kiszívja vagy sokszor szüneteltessem?

Közben nem lehet büfiztetni mert ordít ha nem dugom vissza a cumit a szájába fél percen belül.

2013. okt. 2. 12:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért nem kapja be a bimbód??Nem azért,mert nem is tudja?Jó mellbimbóid vannak?Nem befelé fordulók,nem laposak?

Nekem lapos bimbóim voltak,ezért csak bimbó védővel tudtam szoptatni,teljesen addig,amíg anyatejes volt.Sajnos csak 2.5 hós koráig volt anyatejes,mert bármit csináltam(igény szerint szoptattam,fejtem)elapadt és kész.Azóta tápis.Az elején nekem is hasfájós volt a kisfiam,sőt még miután tápis lett akkor is az volt,a tápiból is csak speciálisat kap,kifejezetten hasfájós babáknak valót.Azóta nem fáj a hasa.De visszatérve,szóval nekem is hasfájós volt az első 1 hónapban,én próbáltam a Mecsek Baby teát,az Espumizan cseppet és az Infacolt is,de mindegyik csak fokozta a hasfájást :( Most a tápszerek mellé(mert kettő fajtát használunk felváltva,így nem fáj a hasa)kap BioGaia Baby cseppet is,szépen hajtja el tőle a pukikat,és nem fáj a hasa.Meg napi 1x van kaki is.


5,5 hós fiú anyukája

2013. okt. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!