Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babának lehet már...

10 hónapos babának lehet már tehéntejjel tejbegrízt főzni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 2. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Igen lehet.De nem adj sokat neki,mert nagyon hizlal.
2013. okt. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 10 hónaposom pont kb 1 hete kapott egy kicsit..lányomnak is adtam régen már ilyenkor..még mindig nincs semmi baja.Szerintem adj nyugodtan, és ha nem jönnek ki pöttyök, vagy nincs hasmenése tőle, akkor add nyugodtan..csak ne gyakran..ilyen havi 1-2x csinálok én is neki.
2013. okt. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Lehetni lehet, mindent lehet.

Csak 1 éves kor után tehéntejet adni nem ajánlott. Tök mindegy, hogy simán adod vagy grízt csinálsz belőle, a tehéntej attól még tehéntej. És rendes adag tejből főzöd, nem úgy van, mint a tejtermékek, hogy csak kis mennyiségben tartalmaznak tehéntejet. Tehát tök mindegy, adsz 3 dl tejet a gyereknek, vagy főzöl 3 dl tejből grízt.

És nagyon hízlal 1-es??? Mióta kell egy fejlődésben lévő normál babát-kisgyermeket diétáztatni?

2013. okt. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Miért ne lehetne? Mi is kaptunk egy éves korunk előtt tejet, tejes dolgokat. Sőt a nagybátyám már 6 hetes korában kapott tejbegrízt. Ma 50 éves és tökéletesen egészséges.
2013. okt. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
A tudomány mai állása szerint nem ajánlott. Aztán mindenkinek a lelkiismeretére van bízva, hogy betartja-e, vagy nem.
2013. okt. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Hát maradjunk annyiban, hogy a tudomány mai állását a tápszergyártó cégek határozzák meg..
2013. okt. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ilyen kicsinek én nem adnék és nem is adtam tehéntejet.

Egyik orvosunk sem javasolta.

2013. okt. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem adok két éves koráig biztos, de lehet, hogy 3 is lesz mire kap!

A mi dokink azt mondta, ha tehéntejjel szeretném itatni, keressek más orvost! De, ha nem mond ilyet akkor sem adnék!


Régen lövésük sem volt, hogy milyen ártalmas lehet egy baba fejlődő emésztőrendszerének a tehéntej!

Akkora adag fehérje mennyiségre ami a tehéntejbe van nincs szüksége egy kisbabának! Az a kisborjúnak való! :-)

2013. okt. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%

Kedves 3-as Nem diétáztatni kell,csak a gríz olyan zsír réteget képez a kisbabán ami egészségtelen.

Nagyon sok az elhízott kisbaba.

[link]

Itt le van írva,hogy igen is figyelni kell a baba súlyát és táplálékát,különben beteg,körvér és csúnya lesz akit az óvodába már elkezdik csúfolni és az égész életére kihat. Aztán majd jöhet a nevelési tanácsadó meg mindenféle huzavona. És mind miért mert a kisgyereket nem tanították meg a helyes táplálkozásra.Ilyenekből lesz az anorexiás beteg vagy a pizzás ,hamburger táplált gyermek.

Érdemes végig gondolni,hogy mit is csinálunk a gyermekeinkkel a rossz táplálkozáshoz való hozzá szoktatáshoz.

Csak 1-et linkeltem be a sok közül, ami a netten van erről szó! Érdemes utána nézni!

És nem itt csesztetni a másikat!

2013. okt. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Amandaroza válasza:
55%

A 3 -asnak!

A tehén tejet már akkor is adták a babáknak,ha nem volt más tápszer.Hígítani kellet 1/3-2/3 arányban.

Sajnos a nagyobbik fiam is 10 hónaposan már kapott tejet és képzeld 27 éves egészséges felnőtt férfi lett!

Én pld. 3 hónaposan kaptam a tehén tejet.

2013. okt. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!