Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor a legkönnyebb leszoktatn...

Mikor a legkönnyebb leszoktatni a cumiról egy gyereket?

Figyelt kérdés

Ha egész piciként, mégcsak pár hetesen nagyon rákap. Pár hónaposan el lehet venni tőle, vagy 1, 2, esetleg 3 évesen, ovikezdés előtt? Mikor a legkönnyebb? Ki mit tapasztalt ezügyben?


Nagyon köszönöm.


2013. okt. 2. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:

szia. Mi többször próbáltuk elvenni töle,de mindig vissza is kapta :(

Aztán egyszer, kb 2 és fél éves múlhatott,amikor bevette az egész cumit a szájába és nem tudta kivenni. Még jó,hogy az apja ott volt ´kifeszítette a száját és kivette. Nem csak mi,de a pici is megijedt. Akkor mondtam neki,hogy nem neki való már és hogy bántani akarta a cumi.Akkor a szeme láttára kimentem és kidobtam az ablakon a "csúnya cumit". Persze volt tartalék is... Akkor este sírva aludt el. Másnap kérte,de már nem volt sírás,utána pár napig emlegette,hogy a tüzmanó elvitte a cumiját.

Nem gondoltam hogy ilyen egyszerü lesz,mert nem tette le játék közben sem.

2013. okt. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amíg baba volt nem tudtam elvenni, illetve lehet, hogy sikerült volna nem voltam kitartó.

Bölcsire nem akartam elvenni, mivel elég nagy váltás volt, én kivártam amíg ő maga adja oda.

Szerencsére unokatesója fog születni nem sokára, így ő maga odaadta, cserébe kapott szép ajándékot. Semmi gond nem volt a leszokással, talán nehezebben aludt el néhány hétig ennyi.

Annyi baki volt, hogy véletlenül az egyik kósza cumi a kezébe került, egyből bekapta, de aztán simán odaadta ezt is. Egyébként nyáron volt 3 éves.

2013. okt. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utsó vagyok. Még annyi, hogy csak alváskor adtam neki a cumit, játék közben vagy utcára nem, viszont 3 cumival aludt:)
2013. okt. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Babaként azért nem vettem volna el mert azon könnyen megnyugodott,könnyen elaludt!Utánna mikor jöttek a fogak bizony jó szolgálatott tett az a fránya cumi!Majd mikor kint voltak a fogak jött a bölcsi!na hát akkor végképp nem akartam elvenni az ő kis drága cumikáját!Vége lett a bölcsinek jött a nyár.Mondogattuk neki párszor hogy nagyfiúknak már nem kell cumika meg hogy oviba már nem szoktak vinni cumit stb!Agusztusban letette egy este alvás előtt mondván hogy ő már nagyfiú neki nem kell!és azóta sem kellett neki!2-3 hétig nehezebben aludt el,sokat forgolódott tehát látszott hogy nehezebben nyugszik meg de soha nem sírt utánna!

Tehát a válaszom az:AKKOR A LEGKÖNNYEBB ELVENNI A CUMIT MIKOR MEGÉRIK RÁ A GYEREK!!!

Ha ez 3 vagy 4 évesen történik meg akkor sincs baj!!!

Ja és hozzáteszem nállunk is csak alváshoz kellett!

2013. okt. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha cumizik a kicsi akkor egész piciként mikor még csak kis ösztönlény a kisbaba szerintem nem érdemes elvenni a cumiját- mivel a szopási inger miatt kell neki. Ezzel nyugszik meg- és szerintem inkább cumizzon, mint fáradásig sírjon szegényke.

Később, mikor már tudatosodnak- szerintem- akkor érdemes elvenni a cumit- ha anyuka nagyon akaraj- ha éppen valami nagyon stabil időszak van. Pl nem születik testvér, nem költöztök, nem megy bölcsibe-oviba, stb. Akkor talán könnyebb. De lehet, hogy ekkor sem lenne egyszerű.

De előbb utóbb a gyerekek lerakják maguktól.

Engem is kicsit frusztrál néha, hogy a közel 3,5éves gyerekem még alváshoz cumizik, sőt most, hogy kezdte a kiscsoportot most napközben is sokszor elkéri. Beszéltem is erről ovonénikkel, hogy oda is cumit kell vinni az alváshoz, hogy ez milyen ciki már... de mondták, hogy nincs ezzel semmi gond. Nem adják neki oda, csak alváshoz, napközben nem lehet cumizni. És majd próbálják ők is elfelejteni- kicsit lefele szoktatni őket, mert több kicsi is cumizik még. De nem csinálnak problémát belőle. Egyik anyuka is mondta nekem utána, hogy nyugodtan hagyjam, ha ez nyugtatja meg, ez ad neki biztonságot, csak had cumizzon! HOzzátette, hogy a lánya 7éves koráig cumival aludt el- de az utosló évben már csak a kezében volt- majd maga lerakta. A fogai nem állnak ki, és osztályelső tanuló gyönyörű nagylány. Na persze én nem hagynám 7éves koráig cumizni, de az ő példája arra jó, hogy tényleg lerakják magutól is a cumit a gyerekek!

2013. okt. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!