Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 év korkülönbség a gyerekek...

2 év korkülönbség a gyerekek között. Mennyire lesz nehéz?

Figyelt kérdés
Kisfiam 15 hónapos. 6 hetes terhes vagyok, tervezett baba, nagyon örülünk, hogy úton van. Mégis, néha elgondolkodom, hogy nem-e lesz túl kevés korkülönbség köztük, mennyire lesznek nehezek a mindennapok...ugye meg lehet oldani? Kisfiam egyenlőre eléggé pörgős, akaratos baba, ráadásul most kezdi próbálgatni, mit ér el hisztivel. Arra lennék kiváncsi, ki hogy élte meg a második terhességet kis gyerek mellett, illetve, ha kibújik a kicsi baba, mennyire lehet a naggyal elfogadtatni, mennyire nehéz különböző helyzeteket megoldani. Köszi előre is a válaszokat! :)
2013. okt. 2. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Bár sírós volt a baba, az eleje volt a legkönyebb. Amikor dacos 3 évet közelítette a nagy, a kicsi meg elkezdett mászni, felfedezni. Innen volt nehéz kb bő egy évig. Amikor a kicsi már ment, mindig figyelni rá, mert lenyel bármit, a nagy meg mindent iszonyúan dacolt.

Biztos gyerekfüggő, de nekem nagyon nehéz olyan 7 hós kortól 1,5 éves korig volt.

2013. okt. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden elismerésem, hogy bevállaltad és pont emiatt nem fogom. Én várok, amíg a fiam ovis lesz, aztán meglátjuk és dolgozni is szeretnék visszamenni. A környezetemben nagyon sokakat megviselt és utólag bánták, hogy nem vártak még a tesóval. Amikor már nagyobbak lettek, akkor viszont jó volt a kevés korkülönbség, mert elvoltak együtt.
2013. okt. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 SzCJudit ***** válasza:
2 év 2 hónap van a fiaim között. A kicsi még csak 3 hónapos. Én is ezektől féltem mint Te, de szerencsére egész jól elvagyunk. Valahogy könnyebbnek érzem most mint a nagyobbal amikor még baba volt. Biztosan sok dolog már természetes amiért akkor aggódtam. Nincs benne m feszültség és ezt a gyerekek is érzik, ezért talán jól kezelhetőek. Szerintem a lényeg, hogy ne idegeskedj! Boldog babázást :)
2013. okt. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok!!!! Nekem most lesz 10hónapos a lányom,de május környékén mi is szeretnénk ha összejönne a kistesó! Mivel nincs még tapasztalatom azt tudom leírni amit a környezetemben élők mondanak!

Anyukám: 4 lánya van, nővérem 27., én 25., n.hugom 21., k.hugom 14., anya nem bánta meg a 4gyereket csak azt h nem 2évente szült...:), azt hiszem ez elég lényegre törő,mert ő neki aztán van tapasztalata kicsi-nagy korkülönbséggel is.

Unokabátyáméknál 2 gyerkőc 5év különbséggel ráadásul különböző neműek...jó testvérek,de nem nagyon tudnak egymással mit kezdeni!

Nénikémnél ugyan ez a felállás csak telibe 2év...Imádják egymást az unokatesóim már 19-17évesek,de végig nagyon jó volt a kapcsolatuk! Barátnőmnek 4év van a fiai között és jó-jó,de a nagyobb már jobban megszokta azt h milyen volt mikor még csak ő volt és ezt sokszor is mondja aranyosan ugyan...4,5éves h addig volt jó még 3-an voltunk!


Én személy szerint úgy gondolom, aztán lehet érte nem szeretni :), h jobb ha kevesebb a korkülönbség mindenki szempontjából,mert akkor pár év1-2 összenőnek a gyerekek és ennyi :), viszont szerintem ha van 4-5-6év, de még a 7-8évet is ide sorolnám akkor is pici még egy gyerek és akkor is nagy felelősség még hiszen nem önálló és ha akkor jön egy baba akivel igencsak többet kell foglalkozni akkor az a nagyobbik gyerek hogy élni meg hiszem ahoz már nem kicsi h lássa és felfogja a dolgokat,de még is az még és igenis ha megszokta h xéve ő van akkor szerintem nehezebb beleszokni a kistesós életbe! Nem mondom h lehetetlen és biztos vannak ellenpéldák,de nagyon ritka szerintem!

A kedvencem, h 3-4éves gyerek mellett azt mondják h nem bírnák a kistesót..mi lesz később???? azért mi anyák sem maradunk örök fiatalok és minél idősebbek vagyunk anál nehezebben engedünk...na mindegy nem kritizálok senkit vannak olyan élethelyzetek sajnos h az ember nem teheti meg h kevés korkülönbség legyen a gyermekei között hiszem valljuk be édes kevés az a gyed...és nem mindenkinek keres 100ezreket a párja, de szerintem akkor is az a legoptimálisabb ha 2-2,5év van a gyerkőcök között!!!:)

2013. okt. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, ugyanebben a cipőben járok én is..:) 16 és fél hónapos a kisfiam, és 11 hetes várandós vagyok..:)

Aggódom én is, hogy fogom bírni, de úgy gondolom, hogy minden rendben lesz..:) Mondom ezt úgy, h még a fiam mellettünk alszik, amiről le kell szoktatnom (vagy nem) és az ölemben alszik el. Ebből az esti alvásnál már elértem, hogy befekszünk az ágyba, hozzámbújik, és elalszik..Én attól tartok, hogy az alvással lesznek gondok, mert a fiam csendben tud csak, a pici meg jó esetben 3 óránként, rossz esetben meg gyakrabban kel, és ez ki fogja készíteni az éjjeli alvásunkat. De majdcsak lesz valahogy..:)

A terhességgel semmi gond szerencsére, majd a vége fele lesz fura biztos neki a nagy pocakom..:)

23,5 hónap lesz köztük, ha minden igaz, biztos vagyok benne addig még sok víz lefolyik a Dunán, kisfiam is változik sokat addigra, még majd fél év, az alatt szokjuk a gondolatot..:)

További boldog babavárást..:)

2013. okt. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy visszamennék dolgozni, mi anyagilag simán megtehetnénk, hogy legyen tesó, ha nem telik el a gyes-ből 180 nap, akkor úgyis a szerződéses bér a gyed alapja és a férjem is jól keres. Ő szeretne tesót, én nem döntöttem, de inkább nem.
2013. okt. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a kommenteket!

Írjatok még, olyan jó a biztató válaszokat olvasni! :)

2013. okt. 2. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!