Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónap körüli baba eheti...

10 hónap körüli baba eheti már azokat az ételeket, amiket magunknak főzök?

Figyelt kérdés
10 hónapos a kislányom, mindig külön főzök neki főzelékeket,ezen kívül természetesen kap gyümölcsöt, tejtermékeket.Szokott kapni kiflit margarinnal és sonkával,vagy lekvárral.Szükség van-e arra, hogy már pl.tésztát egyen?Néhány családtag macerál,hogy miért nem adok neki gyümölcsjoghurtot, és egyéb szerintem elég cukros dolgokat.Én az ilyesmit inkább házilag készítem el, de kicsit rosszul érzem magam, mert ilyenkor úgy érzem azt gondolják,hogy én nem akarom megvenni neki.
2013. okt. 2. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy csináld ahogyan Te jónak látod. Mással ne foglalkozz mit gondol, mivel a Te gyerekedről van szó, és a Te felelősséged hogy a gyerek egészséges legyen.
2013. okt. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A lekvár nincs tele cukorral?!

Egyébként nem kell ennie cukros bolti gyümölcsjoghurtot,se kekszet meg ilyesmit.Eheti amit ti,tésztát is.Hiszen glutént 6hósan vezetik már be,a tészta is az.

2013. okt. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, nyilván az extrém dolgoktól eltekintve. A méregerős pörköltet, vagy a velős pirítóst azért nem adnám neki.

Ezenkívül nyilván az egészségére ügyeljünk, ha már a sajátunkra nem ügyelünk. A fehér cukor fehér liszt, neki sem hasznos, ahogy nekünk sem.

De minden már egészségesen elkészített ételt adhattok neki, ami nem túl nehéz.


És azért ha néha befigyel egy cukros-lekváros-fehérlisztes-édes palacsinta azért nem lesz baja.


MÉRTÉKLETESSÉG, ez a fő szabály.

2013. okt. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!