Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit játszotok a 10 hós babátok...

Mit játszotok a 10 hós babátokkal? Egy nap mennyi időt töltötök úgy igazán vele?

Figyelt kérdés

Én kb 5 órát nem vagyok egy nap a babámmal,mégis úgy érzem,hogy nem foglalkozok vele eleget.kb 3-4-5 felé éjjel felsír,akkor átmegyek érte és utána beteszem magunk közé,így alszik kb fél 8/8ig reggel,akkor felkelünk,peluscsere,felöltözik,és először otthagyom néhány percre,de közben látjuk egymást,odateszem a teát neki,meg szendvicset csinálok,elmegyek wcre,ez kb 5 perc.

Eközben ő mesét néz,meg játszik.Utána kb egy óra,amíg megetetem.Gyorsan én is eszek,nézem,ahogy ténykedik,mindig az érdekli,ami nem kéne,laptop,dvd,konnektor,könyvespolc stb,meg megnézem a mailjeim,néha mutogatok neki a könyvből,de sokáig ez nem köti le,aztán dobálgatom,vagy bújócska,megint peluscsere,aztán 10 felé alszik egyet,elaltatom,aztán beteszem az ágyba.Kb 30-40-60 percet alszik,aztán felsír.Kiveszem,és a karomban alszik még egy órát.Utána ebédelünk,majd megint játszunk,de nem együtt,hanem ő játszik,én meg mellette vagyok,van megint,h bújócskázunk,vagy a színeket elmondom,vagy kergetem.aztán duán az alvás uez,uzsi,utána jön az apja,akkor gyorsan pakolok,de velük vagyok végülis,evés,fürcsi,aztán alszik

végülis egész nap vele vagyok,de mintha mégsem,más hogy csinálja?


2013. okt. 2. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is kb. ugyanígy, sőt van, hogy még kevesebbet foglalkozom direkt vele.

Most ez egy ilyen korszak, jön-megy, mindent felfedez, ez leköti őt.

Ne érezd rosszul magad, szerintem teljesen jól csinálod.

2013. okt. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
en sem ulok ott vele egesz nap, mert ugye van mas dolgom is, de folyamatosan beszelek hozza akkor is, mert jon utanam mint egy kiskutya.Sajnos meg nincs sokaig el egyedul max 5-10 percek.Hogy miket jatszunk? formabedobost, karikatornyosat, kis muanyag poharkakkal, labdazunk,"kergetozunk", kepeskonyvet nezunk, kockabol epitunk, xilafonozunk,vagy csak "birkozunk" semmi nem koti le sokaig de ez ebben a korban termeszetes.
2013. okt. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én is egész nap beszélek hozzá,meg jön utánam,de ez végül is nem foglalkozás,de az ellátásával úgy elmegy a nap,és muszáj főznöm neki,meg néha magunknak is :-)
2013. okt. 2. 21:09
 4/5 anonim ***** válasza:

:) aranyos vagy,első baba ugye???

Én is kb ilyen voltam első fiammal,nem tudtam hova szorítsam a főzést,hogy eleget foglalkozzak vele, lelkiismeret furdalásom volt,ha barátnőmmel többet beszéltem telefonon a kelleténél:)

Eleget foglalkozol a picivel,ne aggódj!!!

És ha konkrétan nem vele foglalkozol,hanem mondjuk főzöl,mosogatsz,teregetsz és beszélsz hozzá,az is foglalkozásnak számít,és jó is,mert legalább megtanulja,hogy anyának van más dolga is amit meg kell csinálnia.Nagyobbik fiam most 3 éves, és soha nem teszi szóvá,hogy miért főzök,teregetek,mosogatok,tudja,hogy ezeket meg kell csináljam.Persze nem ebből áll az egész napom, de szépen elvan,vagy segít:)

A pici most 10 hónapos,hát megmondom őszintén kevesebb idő jut rá,mint anno a bátyjára,de olyan jó,hogy van egy bátyja,mert tanul tőle:)megy utána négykézláb egy kisautóval,amit szépen tol és brummog mellé:)Olyan édesek együtt:)

Szóval ne aggódj,és ne vedd ezt ilyen véresen szigorúan,órára kiszámítva.Érezzétek magatokat jól együtt az a lényeg!:)

Amúgy játszóra jártok már?Első fiammal én sem mentem ilyen idős korában,most viszont minden nap megyünk ugye,és a pici is úgy élvezi,hogy nemigaz,úgy szeret a homokban túrni:)

2013. okt. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy csinálom mint te. Vannak teendők otthon, azt meg kell csinálni. Nekem egy éves a fiam. De muszáj,hogy egyedül is játszon. Én is rengeteget vagyok vele. Van,hogy csak nézem mit csinál. Vagy épp a telefonomat nyomkodom. De látom, figyelem őt.

Én nem mindig beszélek hozzá.Ha meg igen, akkor kérdezgetem,hogy hol van ez, hol van az. Néha megmutatja, néha nem. Miket tanítasz neki és hogyan?

2013. nov. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!