Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet vinni ajándékba...

Mit lehet vinni ajándékba babanézőbe?

Figyelt kérdés

Az idősebb rokonok mind azt mondják pelenkát. De nem tudom, lehet én vagyok hülye, de az nem olyan kicsit, mintha nekem wc papírt vagy zsebkendőt hoznának látogatóba, meg úgyis lehet kapni a tescoba, ha már ott vagyok joghurtot venni?


Meg sokat olvasom, hogy van kismillió fajta pelenka, lehet olyat viszek, ami nekik be se vált, vagy más miatt nem jó. Egyáltalán azt se tudom, mi van, ha nem is eldobhatóst használnak.


Szóval mit lehet vinni? Tényleg csak a pelenka a jó? Én valami eredetibbre gondoltam..


2013. okt. 8. 23:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Készíts pelenkatortát, ne csomagolásba ad.

[link]


[link]

2013. okt. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

a pelenka elég drága, szerintem a szülők 99%-a örül, ha pelenkát kap :)


ha dilemmázol, akkor hívd fel a baba anyukáját-apukáját, hogy mire lenne szükségük. ez a legtisztább. mikor megszületett a picim, akkor tőlem is megkérdezték, hogy mit szeretnék.

2013. okt. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 kíváncsicska ***** válasza:
100%

Esetleg megkérdezheted milyen márkájú pelust használnak, és akkor azt tudod vinni.NEM a pelenka az mindig kell.Esetleg pelenkatorta formában, babaápolási szerek (persze ezeket sem árt leinfózni előtte).No meg attól is függ mennyit szánsz rá, mert lehet esetleg babahordozóra valami játékot, valami szép kis ruhát (bár abból tuti van rengeteg,és na az lehet felesleges, a pelussal ellentétben).Játszószőnyeg, valami fejlesztő játék:

[link]

[link]

[link]

Persze nem feltétlen kell FP,csak példaként linkeltem be.

És anyukának biztos jól esne egy jó minőségű bon-bon

2013. okt. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor a pelenka nem sértő? Rendben. Azt mondták van minden igazából, szóval nem tudtam meg többet. Előző helyre babahordozót vettünk, mert olyanjuk nem volt.
2013. okt. 8. 23:22
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
pelenkának én is nagyon örültem volna, sokkal hasznosabb lett volna, mint 1-2 más ajándék
2013. okt. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél az anyukának is valamit, én bio gyümölcslevet vittem 2 helyre is, mindkét anyuka nagyon örült neki.
2013. okt. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kíváncsicska ***** válasza:
100%
Nem abszolút nem sértő a pelenka.De kérdezd meg feltétlen melyik fajtát használják, mert lehet a Pampersre gondolsz, mert az hú de jó, de nekik nem jön be. Mondjuk én jobban örülnék ha csomagban kapnám a pelust, mert a pelenka tortához minden db-ot ki kell venni, meg kell tapogatni.és őszintén ez szerintem nem mindenkinek jön be.
2013. okt. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Valasszuk kette a dolgot, a szerint, mennyire gazdag es mennyire sznob/rongyrazos az ujdonsult csalad.

"A" eset, mikor a pelus jo ajandek, mert tenyleg draga, es a baba szuleinek rengeteg penzt kell erre kolteni, nem keveset, mert muszaj. Ha par ezer forintot megsporolsz nekik, akkor azt magukra tudjak kolteni. En azert orulnek ennek a legjobban, mert ezt tenyleg elhasznaljuk. Jatekot 4 dobozzal kaptunk a testveremektol, csorgo, babakonyv, formabedobalos, fejlesztok, minden megvan! Szepen kimostam, atsikaltam oket, tok jo lesz, nem fog degradalni, h hasznalt jatek. Kar lenne 45. akarmi... Kisruha: valoszinuleg van neki annyi, amennyi kell, mert anyuka nem szamolhatott azzal, h kapnak-e (mi van ha nem kapnak, akkor nem ad ra ruhat?!), ezert is felesleges lehet. Es egy kisruha, ha el is talalod a meretet es szezont (ez mar alapbol nem szokott sikerulni, nyaron szinten varandos! baratnomtol 50-es nyari napozo szettet kaptam, amikor most oktoberben fogok szulni!!!), max 1-2x ha rajta lesz, mert kinovi. Sajat peldam: kisbabamnak mar most van 3db ujszulottre valo vagany kantaros kordnadragja. Ha lesz neki meg egy sem leszek boldogabb, egyszer talan raadom oket, gyors lefotozom, h cuki, aztan 2 het mulva kinovi, mehet a letevos csomagba a garazsba...

Persze, vannak annyira gazdag vagy epp sznob emberek, ahova en se vinnek, ahol ez a "zsepi" kategoria lenne, de az mar nagyon magas szint (havi 1-2millio kereset). Oda ruhat, vagy jatekot vinnek, mert ok azok, akik hasznaltat tuti nem adnak a gyerekre. Es a gyerek biztos mindig a legtrendibb cuccban fog pompazni. De ilyenkor nagyon ugyesnek kell lenni. Ruhat se es jatekot se az elso fel evre szand, mert abbol tuti bevasaroltak. Mehet fejlesztojatek, vagy 74-es ruha, ezt kb fel-haromnegyed eves koraban hordja majd, de ide kalkulald bele az a 6-9 honap mulva aktualis evszakot is, ne teli sapi legyen... Ez egyebkent azert is kihivas, mert mar a bebi/gyerek ruhakat is szezon szerint aruljak, ugyanugy mint a felnott ruhakat...

Szoval ezert jo ajandek a pelus, gyumolcs, valami kenyeztetes anyanak (arckrem pl).

Ja, es babaapolokat sem erdemes, mert

1. az elejen gyogyszertarit hasznalunk, receptre valthuk ki;

2. en mar most tudom, h utana melyik termekcsaladot hasznalom majd, nem fogom keverni, mert annyi fele tartosito szer es szin/illatanyag... Ha megis kapok majd pl egy johnson&johnson akarmit, vagy en fogom elhasznalni, vagy ket evig rakosgatom majd, mire felhasznalom a babamnal.

Otlet meg: beszelgess elore anyukaval, h minek orulne!!!!

2013. okt. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én babanaplónak örültem volna, vagy akármilyen babagondozási könyvnek. Nem azért, mert nem tudtam semmit, csak szeretek ilyenekről olvasni. :) De kaptunk pelust, popsitörlőt. Én örültem neki, amíg pici volt a babám minden kicsi pelenka jó volt neki. :) Popsitörlő is jól jött, akkor még nem volt kedvencem. Kaptunk plüss állatokat, ami emléknek jó, de haszna nincs, persze ezeknek is örültünk. Kaptunk takarót, pihe-puha, nem túl nagy, nagyon aranyos. Na ennek örültem szerintem a legjobban, mert bár volt már takarója a picinek, ez nagyon jó volt, és a mai napig használjuk. Kaptunk ruhát, ami sajnos nem sokáig volt jó. :)
2013. okt. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy a pelenka nagyon jó ötlet, de csatlakozom az egyik előttem szólóhoz: ne készíts vagy készíttess belőle pelenkatortát, ne fogdossa senki össze a pelenkákat, maradjon a csomagjában.

Egy nagyobb kiszerelés simán van 5 eFt és hidd el, hamar el fog fogyni.

Azzal sem csinálsz butaságot, ha eggyel nagyobb méretű csomagot viszel (ha most újszülött és 2-5 kg-osat vagy 3-6 kg-osta használ, akkor nyugodtan vihetsz esetleg 7-11 kg-osat is, el fog fogyni és legalább biztos, hogy nem lesz azzal gond, hogy hopp, pont kinőtte)

A babatörlőkendő is nagyon jó ötlet (nem csak popsit törölnek vele az anyukák :)

Vannak jó minőségű, 4 csomagos packok is (Hipp pl. egy jó minőség, Müllerben is kapható), esetleg vehetsz hozzá külön műanyag tartó dobozkát, arra nagyon kedves gesztus lenne pl. valamilyen kis matricát vagy a pici nevének a betűit ragasztani vagy más módon dekorálni (azért legyen tiszítható). 4-es törlőkendő 1.500-2.000 Ft, doboz olyan 500 Ft körül van.


Egyedi, mégis praktikus ajándék lehet egy babapléd. Akár olyan is, amit megveszel te a bababoltban (vagy Ikeában) simán és ráhímezteted a baba nevét vagy ha tudod, hogy a szobájában milyen dekor vagy mesehős van, akkor a nevét vagy a kezdőbetűjét és a mesehőst stb.

A pléd mellett lehet ugyanilyet csinálni kispárnával (vigyázz! ne normál, töltött kispárnád vegyél, hanem azt az 1-2 cm magas lapos kispárnát, a mérete talán 40*50 cm)- vagy ehhez egy hímzett huzat.

Esetleg egy kapucnis fürdőlepedő, amit ugyanígy hímzéssel tudsz egyedivé varázsolni.

(egy tanács: olyan hímzést válassz, ami bírja a 60 fokos mosást is és úgy is színtartó- általában valamilyen szintetikus száltartalommal is bíró cérnával hímezzenek, különben esetleg fakul)

Ugyancsak lehet még sima kis előkét (nyálkendőt) felbodni hímzéssel- az ikeában pl. a 2 db-os párszáz Ft- ebből azért vigyél egy párat.

Esetleg műanyag étkészlet (kistányér, csőrös vagy füles kispohát, kiskanál, kisvilla) is jó lehet: ha mikrózható és mosogatógépben is mosható (mindenféle hercegnős meg verdás MELANIN tetszetős tányérkákat ne vegyél, mert nem lehet benne melegíteni és kiolvad!)- ezekre is lehet egyedi dekort kérni.

vagy ha rászánsz kicsit többet, akkor kis babaméretű evőeszközöket fémből, amibe gravíroztatod a pici nevét.


Egy kicsit nagyobb korosztálynak (tehát, ha újszülött, akkor 6 hós, ha féléves, akkor 1 évesnek való stb.) fejlesztő játékkal sem lőhetsz nagyon mellé: a Vtech, a Fisher Price, a Lamaze, a Simab toys jó és megbízható márkák- nagyon figyelj arra, hogy a játékokon legyen CE jelzés (ez egy tanusítás, hogy kicsire ártalmas anyagot nem tartalmaz a műanyag része)

- készítenek már névre szóló mesekönyvet is párezer Ft-ért (kiválasztasz egy sztorit és a kicsi nevével nyomtatják, kötik)

- esetleg egy fotóalbum, amin ugyancsak hímezve, ráírva, ráragasztva van a család vagy a pici neve

- dekorgumiból te is kézzel készíthetsz betűket a nevéből kis mesefigurákkal, virágokkal, amiket a pici szobájának ajtatjára, szekrényére lehet majd tenni dekorációnak. Ha nagyon ügyes vagy, akkor komplett dekorgumi képeket készíthetsz a bútorokra (ehhez azért ismerni kell a családot, a helyszínt, a mesehőst, ami örömet okozhat)

- esetleg vehetsz kreatív boltokban natúr fa betűket, amiket te festesz és lakkozol (vigyázz: csak bababarát lakkot és festéket vegyél!)- vagy nagyobb gyöngyökből, damilból, csilingelős üvegvalamikből csinálhatsz a kiságya fölé kézzel készített kis forgót- tele van a net ilyen ötletekkel


Végül: én egy kártyát is írnék vagy készítenék valami vicces szöveggel, hogy 2014. dec. 31-ig beváltható x óra gyermekszórakoztatásra, vigyázásra, mókázásra előzetes bejelentkezés után :)


Én ezeknek mind- mind örültem (volna)- pedig meg tudunk venni minden szükséges felszerelést a kisfiunknak.

Szép napot.

2013. okt. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!