Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok egy kis megerősítést...

Tudnátok egy kis megerősítést adni?

Figyelt kérdés
8 hònapos a lànyom. Kapaszkodva lèpeget, stb. Nèhàny èjszakàt kivève mindig többször èbred. Eddig cicin aludt el, de pàr napja kezdi elvàlasztani magàt.helyette cumizik.Szeretnèm a kisàgyba szoktatni, mivel eddig velünk aludt. Nem birom az aludj jol modszert alkalmazni, de egy rèszèt kivettem.Szoval probalok ritualèt kialakitani, vacsora, fürdes alvàs.Az alvàshoz viszont segitsèg kell.Babakocsiba teszem, kap egy pici tàpot (mivel fogy a tejem) ringatom aztàn mikor ellazult beteszem a cumival az àgyunkba.ezt szeretnèm kisàgyra cserèlni.Szerintetek ez ìgy rossz, mivel igy sem egyedül alszik el...? van itt olyan aki nem tanìtotta aludni a babàt,mègis megtanult?
2013. okt. 10. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem tanítottam, de ő első perctől fogva a saját szobájában alszik és mindig elaludt, ahogy betettük az ágyba. Most már 16 hónapos, jó ideje annyi nála az alvás, hogy bekapja az ujját és alszik. Ő ilyen.

A Ti esetetekben szerintem az első lépés a saját ágyban alvás lenne, az, hogy megszokja, hogy ott kell aludni. Mivel szerintem ez sem lesz kis feladat, így én egyenlőre a babakocsis módszert meghagynám, aztán, ha már megszokta a saját ágyát, utána foglalkoznék azzal, hogy magától aludjon el.

2013. okt. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kisfiamat megviselte a fogzás, úgyhogy mivel 18 hós koráig fogzott, sokat altattam kézben, vagy ültem az ágya mellett, vagy aludtunk együtt.

Mikor kint voltak a fogai, és már útban volt a kistesó is, akkor azt csináltam, hogy betettem a kiságyába, és nem vettem ki bárhogy is sírt. Mondtam neki, hogy szeretem, de az ágyában kell aludnia egyedül. Ezt első éjszaka 3 órán keresztül csináltuk. A szívem szakadt meg, de nem hagytam magára, csak épp nem vettem ki a kiságybol. Másnap a délutáni alvásnál is 1 órás sírás volt, aztán este is 1 óra, és utána aludt egyedül mint a kisangyal. Remelem segítettem.

2013. okt. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, a rituálé fontos. Mondjuk a babakocsis módszer szerintem nem a legjobb, de ha nektek ez vált be, akkor maradjon ez. Az én lányomat anyós szoktatta rá a ringatva alvásra, mikor négy napig vigyázott rá, amíg mi költöztettük az otthonunkat. Ez a négy nap elég volt ahhoz, hogy két hónapja én is ringatva altassam el. Azelőtt úgy volt, hogy felvettem, ikeaszékben ringatóztunk, amíg elénekeltem az altatódalát, utána beraktam az ágyába, cumit be, sissegtem és bealudt. Na most fél órákat kell ringatni járkálva, közben hümmögni, és hát egy 11 kilós babát nem könnyű így altatni naponta háromszor. De ma már törik a jég!

A lényeg, kell a rituálé, legyen az akármi, babakocsizás, járkálás, hason a karodra fektetés. Altatás előtti dolgok sorrendje is fontos, mert tudni fogja mi után mi következik. Az ágyatokból kiszoktatást tényleg úgy lehet, hogy babakocsiból rögtön kiságyba. Esetleg tehetsz neki oda valamit, amin rajta van az illatod, akár egy top, vagy egy kesztyűd. Ha érzi az illatod, szerintem nyugodtabban alszik majd el. És véleményem szerint az ágyatokból a kiságyba szoktatás könnyebb lesz, mint megtanítani egyedül elaludni és bizony néha kell majd, hogy sírni hagyd!

SOk sikert!

2013. okt. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egy kicsit korábban jöttem rá, hogy a cicin való alvásnak nem lesz jó vége. :)


Amikor félálomban volt, akkor letettem a kiságyába. Persze felsírt, bekapcsolt a vízszintjelző. Felvettem, amikor ellazult letettem, aztán felvettem, majd letettem. :(


Pár nap múlva rövidült a felveszem-lerakom játék. Aztán jött az, hogy leteszem, de ráhajolok, hogy érezze a levegővételemet, szagomat, majd csak a kezemet tettem a mellkasára, hogy a jelenlétemet érezze. 2-3 naponta sikerült egy-egy lépést megtennünk.


Most 9 órakor fürdés, adom a kezébe a cumisüveget, kapja a jóéjt puszit kapcsolom le a nagy világítást, és megyek ki a szobából. - nálunk ez a rituálé. Van egy plüss állatkája azt öleli, amikor alszik, így nem érzi magát egyedül.

2013. okt. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!