Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszaka frissen készítitek a...

Sziszi1118 kérdése:

Éjszaka frissen készítitek a tápszert vagy már el van készítve az ágy mellé vagy a hűtőben?

Figyelt kérdés
Én mindig frissen készítettem, de most olvastam több helyen, hogy előre elkészítik. Ezt lehet?
2013. okt. 10. 13:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én frissen készítem. A dobozon is azt írják, hogy 1 órán belül fel kell használni.

A védőnő annak idején nekem azt mondta, hogy 1 napi adagot nyugodtan bekészíthetek a hűtőbe, de ezt soha nem próbáltam.

Egyszer melegítettem a tápit, mert nem ette meg az adagját és kb fél óra múlva meglangyosítottam és úgy kapta meg. Ez volt az első és utolsó próbálkozás a melegítéssel, mert irdatlan hasfájás lett a vége...

2013. okt. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem kell melegítenem a vizet, szobahőn megissza. Nekem a cumisüvegbe bele van készítve a víz, mellette egy régebbi műa. vitaminos dobozban a kanállal kimért tápszer, kupakkal lezárva. Elég csak beleöntenem a tápszert a vízbe, gyors összerázom, és friss. Szerencsére a tápszer is olyan, hogy nem lesz csomós (dm babylove), és megissza a melegítés nélküli vizet is. Én előre elkészítve nem próbálnám.
2013. okt. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
frissen, de volt már, mikor melegítettet kapott, neki semmi baja nem lett tőle
2013. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Jégtánc ***** válasza:
Mindig frissen készítettem én is.Mielőtt aludni mentem volna forraltam vizet.Ha éjjel megébredt akkor csak betettem 20-30 másodpercre a vizet a mikróba,majd elkészítettem a tápszert.Nem egészen egy percen belül kész is volt.
2013. okt. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
frissen. a gyerekért úgyis fel kell állni,én pelust is cseréltem mindig,ha ébredt,így már kimenni a konyhába nem nagy cucc.
2013. okt. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

5 hónapon keresztül a hűtőből kapta éjszaka... A kisfiam nem győzte volna kivárni ha akkor készitem.

Nem lett soha semmi baja. 8-9kor megcsináltam este, rögtön be a hűtőbe és éjszaka mikróztam.

2013. okt. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én is mindig frissen készítettem. A vizet elkészítettem a cumisüvegbe, aventos dobozba kimértem az adagot, 26 mp mikro. Nem tart sokáig, csak kíváncsi voltam ki hogy csinálja, mivel az előbb olvastam, hogy lehet előre elkészíteni és be a hűtőbe. Igazából már remélem nem sokáig érint a téma, mert a 11 hónapos kislányomat ideje lenne leszoktatnom az éjjeli evésről a doki szerint is :) ... Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 10. 14:20
 8/14 anonim ***** válasza:

A kórházban is előre elkészítik. Ők csak tudják, mit csinálnak :). A csecsemős nővérke mondta nekem, hogy ezt otthon is megtehetem, hogy 1 napi adag (24h belül felhasználva) be van keverve, de újramelegíteni inkább ne...

Azaz, ha hideg (szobahőmérsékletű) vízben be van keverve és megy egyből hűtőbe, akkor mielőtt megkapja a baba, mikróban langyosra. Így adták a 2-3 napos bébiknek is a csecsemő osztályon.

2013. okt. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Este fél11 körül megcsinálom, és reggel 4-5 óra körül megkeresi és megissza a 7 hónaposom. Reggelre sem lesz semmi baja, de dél körülre megsavanyodik szobahőmérsákleten (22-24 C).
2013. okt. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én még éjjel is frissen készítem.


Az előre kimérés külön-külön tárolva tök jó ötlet, kár hogy nem olvastam korábban..., karomon a 9 kilós lányommal nem könnyű méregetni az adagot. :) keresek is egy dobozt. :)

2013. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!