Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan aki nem szeretne...

Van itt olyan aki nem szeretne második babát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést, hogy mások is így vannak e ezzel. Nem anyagi okokból nem szeretnék második gyereket, hanem nem is tudom egyszerűen a kislányom lefoglalja az egész időmet. Ne értsetek félre imádom, meghalnék érte! Nagyon szeretem a gyerekeket, de egyszerűen nem birom magam rávenni, hogy szűljek még egy gyereket. A szülésem sem volt szörnyű, bár a terhességem nem volt probléma mentes.

Na most a férjem nagyon szeretne még egy kisbabát (igaz nem azonnal, talán jövőre) Néha én is eljátszom a gondolattal, hogy mi lenne ha lenne még egy gyerekünk, főleg mikor itt látom hogy a kismamák felteszik a pozitív tesztjükről készült képet és annyira boldogok, és velük együtt örülök én is de komolyan :) És visszagondolok arra, hogy mennyire boldog voltam mikor pozit teszteltem. Szeretném újra élni megint, de aztán hirtelen megváltozik a gondolatom, hogy áá nem még egy gyerek nem.

Volt valaki ilyen helyzetben?

És az a legidegesítőbb, hogy mindenki azt kérdezgeti, na mikor jön a kistesó? Ettől a falnak tudnék menni!


2013. okt. 10. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van,nem voltak hasonló gondolataim,de azért írhatok?:)

Szerintem ne hallgass másokra!Neked kell kihordani,megszülni és aztán te leszel otthon velük!Te ismered a határaidat!

Ez a döntés csak rád és férjedre tartozik!

Nem tudom mennyi idős most a kislányod(gondolom pici),de azért hidd el,ahogy nő,az érzéseid is valószínű változnak.

Ahogy visszagondolok mégis voltak hasonló érzéseim...tudtam,hogy szeretnék 2.gyereket,de féltem tőle,mert nehéz volt a szülés(legalábbis így éltem meg) és nagyon nehéz volt a babakor.Mégis most a pici 10 hónapos és alig várom,hogy el tudjunk költözni nagyobb lakásba,mert már nagyon szeretnék még egy tesót:)

Annyit elmondhatok, hogyha lenne tesó,tuti felnőnél a feladathoz!!!Én sem tudtam elképzelni milyen lesz,hogy fogom csinálni a dolgokat,de belejöttem,és nagyon élvezem:)

Most nem kampányolni szeretnék a 2. gyerek mellett,mert tartom amit írtam,hogy ne hallgass kívülállókra, csak azért írtam le,hogy ne abból indulj ki,hogy most kitölti az egész napod és mi lenne ha lenne 2. ...megoldanád:)

2013. okt. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babátok?


Nekünk 2 éves a lányunk. A férjemmel már előre megbeszéltük, hogy csak azért nem lesz második, mert "kell a testvér" (miért, a második gyerek csak valami kiegészítő, egy új játék a meglévőnek??) meg mert a rokonok, barátok mondogatják. Persze mondogatják, de sajnos nekem és a férjemnek is olyan testvér jutott, hogy elég felhozni őket és elhallgatnak a beszólogatók.

A testvér nem garancia a boldog gyerekkorra és sikeres életre.


Nekem szép terhességem és szülésem volt, élveztem az itthon töltött 2 évet is. Valószínűleg lesz majd még gyerekünk, mert szeretném újra átélni ezeket a dolgokat. De még nem most. Most még nem érzem késznek magam erre újból, most még szeretném élvezni a mostani életem. Szerintem ehhez senkinek semmi köze.

2013. okt. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Pont mintha csak én írtam volna ki a kérdést.

Ugyan ez van velünk is.Imádom a lányunk,nagy boldogság ő nekünk.A férjem már tervezi a tesót.Jövőre szeretné.Én viszont nem.Borzasztó terhességem volt,viszont csodaszép szülésem.A lányommal nagyon nehéz,akaratos,hisztis kislány.

Néha én is vágyom egy második babára.Egy szép pozi tesztre,

De aztán újra előjön,hogy nem,mégse akarok több gyereket...

2013. okt. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
lÉn is úgy érzem,h. nem szeretnék még egy babát.Soha nem is akartam egynél többet-csak egy kisfiút.Ő teljesült:). Nekem nem volt semmi problémám a terhesség alatt sem,szüléskor is minden rendben volt.Sőt, a terhességet és a szülést is nagyon szívesen átélném újra, a legcsodálatosabb dolog mi nővel történhet:)!Csak egyszerűen nem vágyom több gyerekre-most így érzem.
2013. okt. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Másfél éves!
2013. okt. 10. 13:50
 6/13 A kérdező kommentje:
Most az előbb is ahogy elgondolkodtam, elmosolyodtam és elképzeltem, hogy karomban tartom a második gyerekem :) de aztán megint az az érzés. Jól írta az egyik hozzászóló, lehet, hogy még nem vagyok kész egy újabb babára.. Én nagyon szerettem volna egy kisfiút, szinte az utolsó napig azt mondtam, hogy nekem fiam lesz. De mégis annyira boldog voltam mikor megtudtam, hogy kislány, nem cserélném el soha!!! Igaz hogy ő is nagyon hisztis és akaratos de a család szemefénye :) Nem tudom tényleg hogy tudnék megbírkózni egy második babával!
2013. okt. 10. 13:54
 7/13 anonim ***** válasza:
mindha én irtam volna, problémás terhességem volt de attól imádtam terhes lenni, problémamentes szülés és imádom a kisfiam ő a mindenem, de nem tudom elképzelni h legyen mégegy.attól félek h nem lenne 2 gyerekre elég időm, nem tudnám mind a kettőt ugyan ugy szeretni.az én családomban is meg a férjemnél is meg sok helyen azt látom h van a kedvenc meg a másik gyerek... bármennyire azt mondják a szülők h nem, de viszont igen, nálunk én voltam a kedvenc, volt apunak olyan munkatársa aki nem is tudta h van egy fia is, mert ő nem versenyzett, nem volt kitűnő tanuló igy nem is mesélt rólla.férjeméknél 3fiú van, az apja focimániás, de a fiúk közül csak 1focizik, ő az mindene, a másik kettő le van sz.rva és sajnos sok helyen így látom.....
2013. okt. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16 hónapos a fiam és nem szeretnék több gyereket. Mondjuk nekem a munkám sem engedi meg, hogy még 2-3 évet itthon maradjak, de ettől függetlenül sem szeretnék. A férjemmel mindent átbeszéltünk és megegyeztünk, hogy nem lesz több gyerek. Gondtalan terhességem, rövid, bár nehéz szülésem volt, a fiam egy csodagyerek, nem is túl hisztis, jól eszik, jól alszik, mégis úgy érzem, hogy nem szeretnék többet. Nem tudom, fog-e ez valaha változni (nem hiszem), de a munka miatt úgysem tudunk később sem több babát vállalni.
2013. okt. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mi is átbeszéltük a férjemmel ezt a témát nem is egyszer, nem erölteti. De tudom hogy nagyon-nagyon szeretné, de én nem. És néha egy picit lelkiismeret furdalásom van hogy megfosztom egy másik gyerektől esetleg egy fiútól. Nagyon szereti a lányunkat ő is él-hal érte :) Azt mondta hogy hiába szeretne még egy gyereket ha én nem..
2013. okt. 10. 14:28
 10/13 anonim ***** válasza:
ez a dolog akar egyik naprol a masikra is megvaltozhat. kisfiam szuletese utan sokaig ugy gondoltam hogy tuti nem lesz masodik, mikor valaki felhozta a temat akkor rohogtem hogy nekunk biztosan nem lesz masodik.Lassan egy eves a fiam es par hete teljsen megvaltozott a velemenyem, es ugy gondolom hogy par even belul lesz megis teso,mert erzem hogy kell megegy gyerek na meg a fiamnak is kell egy testver.
2013. okt. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!