Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ebédet már kiváltottuk,...

Az ebédet már kiváltottuk, baj ha néha mégis tápszert kap a babám?

Figyelt kérdés

6 hós a kisfiam, 3 hete eszik egész adagot ebédre (zödség-gyümölcs-hús) . Eleinte nagyon szépen evett de másfél hete jön a foga és egy türelmetlen hisztigép lett. Az adagnak max a felét hajlandó megenni rendesen, az evés további része hiszti, nyűglődés, csapkodás. Amikor már ebèd elött látom hogy katasztrófa lesz az evés inkább csinálok neki tápszert. Nagy baj ez? Vagy nagyon összezavarom vele?

Az éjszakák is borzalmasak most, a nappalok is... Meg ez a kanalazás is szörnyű most hogy jön a foga...


2013. okt. 10. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
nem baj :) de azt se várd meg hogy nagyon éhes legyen,mert akkor türelmetlen,és azért sem eszik sok baba.türelem kell ehez is :)
2013. okt. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bár lányom 1 éves,de neki is voltak kajaundor időszakai.Én nem adtam neki mást helyette.Mármint ő a tápszert 6hósan már csak este fogadta el,de ha nem kérte az ebédet,megkínáltam később is vele.Ha akkor sem,akkor nem evett.Mert a finom kis cukros gyümölcsjoghurt jöhetett volna ám persze...Mondjuk hálisten késöbb megszerette a naturt,azóta nem eszik cukrosat.Ha sír az étel után,adj tápszerkét ,de ha elvan nélküle,ne szoktasd hozzá,hogy ha sír kap olyat,amit szeret,mert majd az édesért is kiveri a hisztit.Nálunk is 4fog jön egyszerre,egy hete nem eszik szinte semmit,csak babakaja főzeléket napi 1x és esetleg a többi étkezésre 5-6kanál/falat valamit.És pedig mindig főzök rá.
2013. okt. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy éljétek túl ezt az időszakot, ahogy nektek a legkönnyebb.

Ha táppal, hát azzal.

Én úgy gondolom, hogy inkább egyen olyat amit szívesebben (könnyebben) elfogyaszt, minthogy sokkal kevesebbet egyen, meg szenvedjetek, és megutálja az egész evési cécót.

Szerintem adj neki gyümölcsöt tízóraira, vagy uzsonnára, aztán eszik amennyi jól esik belőle.

Legalábbis ez az én véleményem, de én nem vagyok egy szigorú, mindig mindent betartó anyuka :).

2013. okt. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Neki most elég kínzás ez a kanalazás, vagyis én így látom. Ugye a jól megszokott tápszer könnyebb is neki. Olyan mintha fájna a foga evés közben mert szinte végig sír... Az èteleket szereti, fogzás elött szivesen evett mindent, csak most hogy bujik a fog most nyűg neki. Meg őszinte leszek, most nekem is az.
2013. okt. 10. 14:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Kisfiammal is szenvedés volt ez az időszak. Mindig megpróbáltam a kanalast, sose tudni alapon, de ha nem ment, mert fájt, vagy hiszti volt vagy ingerültebb a fájdalom miatt akkor csináltam neki tápszert. Éhen nem hagytam, mert elég szenvedés volt neki a foga is. Ha nagy ritkán beteg is volt, akkor is inkább tápszert fogadott el nem kanalast, ilyen esetben is kivételt tettem. Ha így könnyebb neki és neked is hát csináld így, átmeneti állapot ám. Ha kibújik a fogacska akkor majd újra nekiáll enni rendesen ne aggódj.
2013. okt. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ez biztató!
2013. okt. 10. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!