Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknél a babátok a...

Anyukák, akiknél a babátok a Ti hálótokban alszik, mik a tapasztalatotok, meddig lehet így?

Figyelt kérdés
Tekintettel arra, hogy 2 szobás házban élünk, amiből az egyik a háló, a másik a nappali, úgy döntöttünk, hogy a gyerek kiságyát a hálóba rakjuk. Kisfiunk most 6 hónapos, és eddig nem nagyon okozott gondot az "együtt alvás", de nem tudom, meddig lehet ezt így csinálni... tervezzük, hogy a tetőteret megcsináljuk, de egyelőre anyagilag nem fér bele egy ekkora vállalkozás. Több év lenne valószínűleg, mire annyi pénzt összegyűjtünk, hogy neki tudjunk esni. Van valaki, aki esetleg hasonló helyzetben van/volt? Mik a tapasztalataitok, meddig nem "káros" a gyerekkel egy szobában aludni?
2013. okt. 11. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is 2 szoba volt, a kisebb a háló,a nagyobb a nappali.

Másfél éves koráig aludt velünk egy szobában,nem volt zavaró.

Aztán a nappalit átalakitottuk úgy,hogy a ketté szedtük,lett egy gyerekszoba, a másik feléből pedig a konyhából amerikai konyhát csináltunk,igy az végülis konyha,nappali,ebédlő egyben.

2013. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szia.mi is együtt alszunk,most 5 hónapos a babánk.másfél évesen én szeretném külön szobába rakni,az a baj hogy nálunk is 2 szoba van,az egyik a nappali itt is.mi elköltözünk jövőre.de ha úgy érzed hogy külön jobb lenne majd,akkor a nappalit alakítsátok át a saját szobátoknak,ahol most alszotok az pedig legyen a gyerkőcé.ideiglenes megoldásnak ez is jó
2013. okt. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Két gyermekem van, van két hálónk is, de a gyerekek anynira igénylik a közelségemet,hogy csak ugy hajlandóak elaludni ha ott vagyok velük,ezért a mi szobánkban az ágyuk,persze ha szeretnének bármikor mehetnek a saját szobájukba! Amíg egymást nem zavarjátok addig nincs gond!
2013. okt. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk van egy óriási gyerekszoba,de mégis kezdettől velünk egy szobában alszik.Most 13 hónapos.Szerintem nem zavaró.Egyenlőre még nem tudom,hogy mikor fogom átszoktatni,mert nekünk még megfelel így.
2013. okt. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nálunk is ez a helyze,nkem is sokszor eszembe jut mikor megy külön szobába,de mivl még el sem kezdtük megépíteni... még csaak jövőre kezdjük alapozni a helyét,most 6 hós.
2013. okt. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! én valahogy úgy szeretném, hogy miután bölcsibe megy, utána már legyen egy saját kis kuckója... lehet, hogy azt a megoldást választjuk, hogy a nappali lesz a miénk, a háló az övé.. átmenetileg. Sajnos a nappaliból nem tudunk 2 szobát csinálni, mert így is elég kicsi..
2013. okt. 11. 12:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 gyerek van, és 2 szoba+1 nappali. Első gyerek velünk indult egy hálóban, majd 8 hónapos volt, amikor elkészült a szobája, akkor költözött át. Majd jött a tesója. Ő is a mi hálónkba került, de kb. 5 hónapos volt, mire kapcsoltam, hogy talán zavarjuk egymást. A vége az lett, hogy most mindkét gyereknek van külön szobája, mi pedig kiköltöztünk aludni a nappaliba. Bár nem akartam így, de mégis azt mondom, jobb így. A nagyobbik gyermekem most múlt 2 éves, de már több hónappal ezelőtt is volt olyan, hogy magára csukta az ajtót, és elvonult a szobájába könyvet olvasgatni. Jobban alszanak így a gyerekek, és mi is jobban alszunk a férjemmel.

Szóval én a nappaliba költözést tudom ajánlani, bár tény, hogy a kanapét lecseréltük olyanra, ami kényelmes állandó alvásra is.

2013. okt. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!